şükela:  tümü | bugün
 • link

  bugun bulundugu makami turkiye'nin siyasi konjunkturu ve bir zamanlar yasadigi hak mahrumiyetleri sayesinde elde etmis bir insan haklari sorumlusunun baska birinin yasadigi mahrumiyete goz yumusunu bize gosteren roportajdir.

  bir zamanlar haksizliga ugramis birinin, iddianamesi bos olan birinin bir yil hapiste tutulmasini normal karsilayan biri haline donusuvermesi gercekten insanin kanini donduruyor.

  zamaninda, 28 subat'ta, insanlar devlet tarafindan otekilestirilmisti evet ama bugun goruyoruz ki toleranssiza tolerans gostermek pek de mantikli degil.
 • utanç verici.
 • yandaş gazetecisiz röportaj.

  (bkz: zuhahahah)

  daha da kimseyi çıkarttırmazlar artık herhalde.
 • tamam önceden soruları vermediniz anladık. röportajı da kabul ettiniz onu da anladık. size soracakları sorular az çok belli hiç bakmadınız mı arkadaş? hadi bakmadınız yahu insan hiç bir şey bilmese konu hakkında adalet bakanlığına soru sorabilirsiniz bizim işimiz yargıya müdahale etmek değil dersiniz her zaman ki gibi. gerçi yemezler ama en azından geçiştirirsiniz. şaka şaka.

  vereceğiniz en kötü cevap bile orada cevap veremeden zoraki gülümseme ile kalmaktan daha iyiydi.

  liyakat. liyakat. liyakat!

  aklıma geldi. allah rahmet eylesin karaoğlan.
 • kalp sağlığımı korumak adına izlemediğim röportaj.

  zeytinyağı gibi üste çıktığına kalıbımı basarım.

  yukarıda söylendiği gibi, nur içinde yat karaoğlan.
 • çirkin bir kadının çirkin bir abi tarafından g.t edildiği röportaj.
 • insan haklarından anladığı kendi haklarıymış.
 • ülkemizin içinde bulunduğu içler acısı durumu gösteren röportaj. allahım biz bunları hakedecek ne yaptık!
 • hesapta insan haklarından sorumlu olan akp'linin kendi hükümetinin içeri attığı gazetecinin bir yıldır iddianame bile olmadan içeride tutulmasını "türkiye hukuk devletidir, kimse hukuktan üstün değildir" diyerek elin almanına derdini anlatma çabası. izlemesi acı verici bir tecrübe, kendini zeki ve sorgulanamaz zanneden akp'linin aczi göz yaşartıyor, yürekleri burkuyor. karşısında yandaş gazeteci ya da çomar seçmeni varmış gibi sürekli aynı lafları tekrar ederek paçayı sıyırmaya çalışması oskarlık. kendisi (ve şürekası) bu ülkeyi baş örtüsü bahanesi ile avrupa birliğine şikayet eden vatansever demokratlardandır bu arada.

  halbuki soru çok basit: bir gazeteci suç isnat edilmeden bir seneyi aşkın süredir niçin hapiste tutuluyor? ve siz insan haklarından sorumlu akp kurmayı olarak bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  al bacım sana ev ödevi bir daha yandaş olmayan gazetecinin karşısına çıkmadan çalış az biraz. hatta sana kopya da vereyim: o temcit pilavı gibi tekrar ettiğin "türkiye bir hukuk devletidir" lafı zaten bu soruların sorulmasının sebebi. ayrıca, evet, hiç kimse hukuktan üstün değildir buna hakim, savcı ve akpliler de dahildir. az zahmet edip aşağıdaki linkleri okursan hukuk devleti dediğin yerde seri katilin bile iddianame olmadan bir sene içeride tutulamayacağını görürsün.

  (bkz: masumiyet karinesi)

  (bkz: adil yargılanma hakkı)

  (bkz: insan hakları evrensel beyannamesi)

  (bkz: avrupa insan hakları sözleşmesi)*

  (bkz: anayasa madde 90/5)*
 • eski güzel türkiye'yi hatırlatmış röportajdır. siyasetçilerin kameralar önünde köşeye sıkışması evinde televizyon izleyen vatandaş için rahatlatıcı bir olay. yakın zamana kadar türkiye'de halk bu lükse sahipti. insanların adalet isteği siyaset meydanı gibi programlarla az da olsa tatmin ediliyordu. şimdilerde iktidar partisini eleştirmek devleti eleştirmekle eş görülüyor. insanların içi şişti. çok şey birikti.

  edit: tamamını izleyince fark ettim ki uluslararası ilişkiler alanında sorduğu sorularla hayal kırıklığı yaşatmış röportajdır. alman tipi gazeteciliğin olayı bu aslında. siyasetçilere karşı çok acımasızlar. inanmadıkları şeyleri dahi yaman gazetecilik motivasyonu ile sorma gereği hissediyorlar. röportajlar da genellikle mülakattan çok münazara tadında geçiyor. yine de gazetecinin afrin operasyonu ile ilgili sorduğu iyi düşünülmemiş sorularda yaptığı manasız ısrar beni rahatsız etti.