• caddebostan'da yapılan etkinlikte standı olan ve orada park etmiş motosikletlere izinsiz sticker yapıştırıp aklınca gerilla marketing yapan marka. yapmayın.
  • istanbul içine özel araçla teslim için 50 tl isteyen oluşum. pes.
  • hee mama lobisi aynen.

kuru mamanın hayvanlara uzun vadede ne kadar zararlı olduğu kanıtlı zaten artık. cips gibi bişey onlar için. sırf biz rahat, pislik olmadan, kolayca, ucuz şekilde besleyelim diye 60 yıl önce icat edilip seri üretilmeye başlanmış, kuru peksimet gibi, mısır gevreği gibi bişey. hayvanını seven yaş veya çiğ mama verir. bütçesi yetmeyen mutlaka kuru diyetine bi şekilde yaş entegre eder.

kedilerin büyük çoğunluğunda 4 yaşından sonra idrar yolu, böbrek problemleri ya da şeker hastalıkları başlar, gidin istediğiniz veterinere sorun. çünkü onların vücutları hayatları boyunca kuru mama yemeye uygun değildir. doğada hayvan avlarlar ve su ihtiyaçlarını hayvanın içindeki mide salgıları, kan vs sıvılardan karşılarlar. o yüzden musluktan doldurulmuş, üzerine kıllar düşmüş, mamanın hemen yanına konmuş (bu da çok hatalı bi durum) bi kase su, onların günlük su ihtiyacını karşılamaz. (kilo x 60 ml = günlük su ihtiyacı)

(konunun meraklılarına:
    1- https://catinfo.org/…g your cat - 4 pages 11-13.pdf
    2- https://www.youtube.com/…s&ab_channel=jacksongalaxy
    3- https://www.suzionline.com/…g-beslenmeyi-onermiyor/

neyse bunu geçtik, benim rawforus ile problemlerim:

1- sitelerinin inanılmaz karışık olması, insan çiğ beslenmeye ilk başlayacakken bu kadar karmaşık arayüzlü bir sitede onlarca pahalı ürün ve besleme talimatı yüzüne çarpınca acayip gözü korkuyor. keşke bilen biri el atsa tekrar tasarlasalar. çünkü aya vurulunca konserve yaş mamadan daha ucuza geliyor aslında ürünleri.

2- instagram sayfalarındaki reellar çok anlaşılmaz ve karmaşık. biraz kişisel sayfa gibi duruyor. normalde ürün tanıtılacaksa kesilip en önemli yerler konulur, ürünü net ve yakından görürüz, hayvanın nasıl iştahla yediğini görürüz bu kadar. sayfa sahipleri kamerayı koyup canlı yayın yapar gibi yavaş yavaş konuşuyorlar ve sonra fotoğraf arşivinden olduğu gibi reel olarak atıyorlar. ya da ürün aşırı yakından çekiliyor. paketin büyüklüğü, ürünün dokusu, nasıl eridiği falan bunları asla net göremiyoruz. ışık, ses kötü. acilen sosyal medya sorumlusu birini bulmaları lazım. instagramları düzelse, güzel reklam yapabilseler hem insanlar bilinçlenir hem de müthiş ürün satmaya başlarlar.

3- bazen sorulara cevap vermiyorlar, mesajlara görüldü atıyorlar. sosyal medya sorumlusu buna da el atabilir.

anlayacağınız ve büyümek istiyorlarsa doğru reklam şart.
  • bazı yorumlar var, “kuru mama tüh kaka” diye. ee senin marketten aldığın tereyağ, fırından aldığın ekmek, kasaptan aldığın et tamamen organik mi?

nolacak kediyi çiğ beslersek ömrü boyunca hiç böbrek problemi yaşamayacak mı? ortalama 10-15 yıl yaşayan kediler, çiğ beslenince 50 yıl mı yaşayacaklar?

ya söylediğiniz şey kendi içerisinde tutarlı mı?

raw for us’ı ilk çıktığından beri takip ederim. daha o zaman 500-1000 üyesi vardı. sözüm onlara değil. sözüm, hiçbir bilgileri olmadan, kendileri akıl yürüterek kuru mamayı boklayanlara.
  • zekeriyakoy’de evcil hayvan mamalari satan bir magaza.
    hayvanlara ne kadar saygi ve sevgi doluysa, bolge sakinlerine karsi o derece saygisiz ve duyarsiz bir sahibi var.
    mahallenin olur olmaz her yerine koydugu plastik mama kaplarini koymayi bildikleri gibi kaldirmayi da bilseler keske. ruzgarda sagda solda ucusup resmen cevreyi kirletiyorlar. hayvanlara karsi bu kadar hassas olup cevreye karsi bu kadar duyarsiz olmalari tam bir kalitesizlik.
    ayrica arabasini gelisiguzel park edip yolu da bir guzel kapatiyor ki gec gecebilirsen!
  • çiğ beslenmenin derinliklerini öğrenmek isteyen kişilere heyecanla duyurulur: holistik veteriner ve çiğ beslenme uzmanı nick thompson haziran ayında türkiyeye gelecekmiş. gerçekten çok heyecanlı. istediğinizi sorup konuşabileceksiniz hayvanınızın sağlığı hakkında ve ondan birçok şey öğrenebileceksiniz. gidebilenler gitmeli :) biletler buradan.
  • seçici kedimin çok severek yediği sağlıklı mamaları olan marka. unutmayın insanlar da fast-foodu severek atlayıp yiyorlar ama sonuç ortada. gerçek gıda ve sağlık diyorum! iyi besle iyi hisset.
  • kedim geldi 9 yaşına. ben de artık kaygılanmaya başladım. ne yapsam da daha sağlıklı olsa diye birkaç aydır araştırma yapıyorken hayvanlarda çiğ et yemenin sağlıklarına yararları konusuna girdim. kedim kısır bir erkek olduğu için ve bu sebeple biraz da kilosu olduğundan dolayı hemen balıklama atlamadım. çünkü miktarını ayarlayamayacağım protein ve diğer besinlerin kompozisyonunu içermez diye düşünüyordum. yani kendim yaparsam en iyi içerikte hazırlayamam endişesindeydim.
    sonra çiğ beslenme olumlu yanlarıyla tekrar ve tekrar karşıma çıktı.
    çiğ beslenmeye en büyük eleştiri parazit probleminden dolayı geliyordu.

fakat bir sürü blog site falan araştırdım, karşıma suzionline çıktı önce. bilimsel verileriyle tek tek durumları açıklaması hoşuma gitti. buyurunuz her şeyi açıklamış. burada da olumsuz görüşleri açıklamış.
    sonra netflix'te (bkz: pet fooled) belgeselini izledim. kuru mama sektörünü baya baya eleştirmeye başladım, güvenim çok kırıldı ve onların da en güzel besin kompozisyonu yapmadıklarına inandım, tanık oldum.

suzionline'ın ve kendi araştırmalarıma göre iyi dondurulması gerektiğine hemfikirdim. kendime yine bir güvensizlik başladı, ben yok şu derecede yok bu derecede donduramam ki dedim, hem kuru mamayı yaş mamayı pıt fıt diye döküp gidebiliyorsun ne kadar pratik diye düşünerek mamasına daha çok sıvı mama takviyesi yaparak tüm bunlara rağmen devam ettim.

sonra da bir mucize gördüm!
    raw for us
    orman ve tarım bakanlığı onaylı, insanların yiyebileceği türden sağlıklı ve test edilen etler kullanan raw for usu günlerce takip ettim, inceledim. instagramda çok aktifler sürekli dinledim. dondurma süreçlerini tam olması gerektiği gibi yaptıkları için, zaten test edilmiş etleri kullandıkları için 0 risk. bol sağlık.

vejetaryen olduğum için bir süre hayvan cesedi gibi gelen çiğ et görmek istemiyorum, ama tüylü dostlarımız için en iyisinin bu olduğuna ben bile kanaat getirdim. ketojenik mamalarından aldım. mükemmel bir hizmet bence, dondurma yöntemiyle kurutmuşlar ve kuru mama gibi gözüküyor (ama değil, çok sağlıklı). kanser karşıtı beslenmelerde kullanıldığı gibi diğer her kedi köpek de kullanabiliyor.
    neyse efendim, aldım.

kedim başta yemek istemedi. ama bu aldığım ketojenik mamanın kötü olduğunu değil ondan önceki mamaların ne kadar kötü olduğuna bir işaret! ne kadar çok katkı, yapay aroma, tatlandırıcı koyuyorlar ki çok iyi koku alan tanıyan dostlarımız bile onların gerçek yemek olduklarını hemen anlayamıyorlar. benimki 3 gün sonra alıştı mamasına. şimdi onu görünce seviniyor. doğal güzel ketojenik mama.

belki diğer çiğ etlerden de alırım ileride, ketojenikler geçiş için de ideal çünkü, tadımlık menüler olduğu için denemek kolay..

fiyatlar da kaliteye hizmete oranla gayet ekonomik.
    diğer aptal paketlere para vereceğime, bu kedimin özel şefi gibi olan hizmete para veririm daha iyi!!!!
  • ''kedimin çiğ beslenmeye nasıl başladığını ve raw for us’ın buradaki rolünü yazmıştım. şimdi 1 ayı aşkın süredir kedim çiğ besleniyor. ve gerçekten hiç bu kadar yüksek sesli şükretmemiştim. aklımdaki hiçbir korkum gerçekleşmedi. kedimi 1 ay sonunda check-upa götürdüm. böbrek değerleri iyi, kan değerleri iyi, karaciğer değerleri iyi. nasıl bir şanssa tam zamanında çiğ beslenmeye başlamışız. çünkü kuru mama yediği dönemde yükselen kan şekerini gördük. normalde kuru mama satışı yapan veterinerimiz bize bunun fazla kilolarından dolayı sadece bir tepki olduğunu söyledi. fazla kiloları da kuru mama yediği dönemden kalmıştı. zaten çiğ beslenmedeki kısıtlı sebze eklemeleri dışında karbonhidratı sıfırladığınız için hiperglisemia denen kandaki şeker fazlalığını da zaman içinde tedavi etmiş oluyorsunuz. ayrıca diyabet seviyesine varmış olsa bile yapılan bir çok araştırma diyabetli kedilere yine çiğ beslenmeyi öneriyor. neden? çünkü ister sağlıklı ister hasta olsunlar şifa besinlerde ve gerçek besinleri bu. raw for us sayesinde de hiçbir oranı bozmadan en mükemmel haliyle karışımı kediciğime yedirebiliyorum, bu bana ulaşılabilir lüks gibi geliyor.''
  • kedim için aylık 500tl beslenme masrafı ayıracak kadar zengin olursam tercih edebileceğim mama markası.

en ucuz mamalardan yola çıkalım allah'tan kedim kırmızı et pek sevmez tavuk hastası kendisi

1kg ketojenik donuk tavuk maması kedime 8 gün gidiyor fiyatı 95tl
    aylık 355 tl yapıyor.

her zaman bu mamadan verilmez illa ki çözdürmeyi unuturuz o yüzden bir de freeze-dried almak lazım.

1kg freeze-dried ketojenik tavuk maması 145tl bundan 1 tane alsak acil durumlar için toplam 45 gün için 500 lira ödemem gerekiyor.

günlük 10-12 tl arası bir fiyata denk geliyor sigara içseydim kedim için bırakırdım :)
hesabın var mı? giriş yap