şükela:  tümü | bugün
 • amcamiz ted 'e interview vermis. biraz altin biraz stock diyor.

  link

  edit: bunun disinda konusurken kafasini sallamasi, akillara acaba parkinson yolcusu mu sorusunu akla getiriyor. bunun nedeni asiri doz coco olabilir :). dayimin oglu wall street'te calisiyor ordan biliyorum.
 • ted talks üzerinden gündemle ilgili harika bir konuşması var. onu da ekleyelim;

  what coronavirus means for the global economy | ray dalio

  harika dediysem de içeriği kastetmedim. uzmanlar zaten iç açıcı bir yolculuktan bahsetmiyordu ama ray dalio daha da karanlık bir tablo çizdi. 2008 ile karşılaştırması bile o kadar kısa sürdü ki. o, yaşayacağımız yakın geleceği büyük buhranla karşılaştırdı ve “this is not a recession; this is a breakdown. you’re seeing the same thing that happened in the 1930s.” dedi. çıkış yolunu dörde böldü ve zaten yüzyıllar boyunca kullandık bu yolları ve başarılı da olduk bu uygulamalarda diye ekledi. fakat değindiği önemli noktalardan biri şuydu; ikinci dünya savaşından sonra olduğu gibi yeni bir dünya düzenine geçeceğiz diyor. bu işin sonunda hastanelerin borca batabileceğini dolayısıyla anı kurtardıktan sonra sermayenin dağıtımı konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğini vurguluyor. yani evet, çıkış yolumuz az çok belli ama ne yaptığın değil önemli olan, nasıl yaptığın.
 • orta vadeli tahminleri tırt olsa da genel olarak hayatta problemlerin çözümüne dair yaklaşımlarıyla müridlerinin yolunu aydınlatan, mütevazilik şovu yapmayı seven kadim insan.
 • “dünya liderliği çin’e geçecek, yeni komünizm ve faşizm örnekleri göreceğiz”

  dünyanın en büyük hedge fonu bridgewater associates'ın patronu abd'li ray dalio, corona virüsü salgınıyla birlikte dünya düzeninin liderliğinin abd'den çin'e geçeceğini söylemiş.

  çin tüm dünyaya komunizm ihraç edecek. hazır olun. v
 • principles adli kitabi, ve how the economic engine works adli eserleri ile hem ekonomi hemde insan hayati uzerine derin dusuncelerini paylasan dunyanin en iyi yatirimcilarindan. ozellikle z kusagina tavsiye ederim, cunki ogrenilecek cok sey var bu ustad'dan .
 • bloomberg e yeni roportaj veren, ekonomi kahini.