şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir dövüşçüden çok kamyonunu son sürat sebze haline süren şoföre benzer. maçı kaybedeceğini anlayınca pisleşir, rakibiyle alay eder. en son k1 de musashi denen bir adamla dövüşmüştü ki adam şamar oğlanıydı. onu bile yenemedi , gözümden düştü.
 • tekmeyi kendi boyunda yada 1 karış yukarısına tokat gibi çarpabilen, asıl silahi yumrukları olan samoalı sporcu. hemen hemen her maçında rakibiyle alay eder, açık dövüşür zaman zaman. dövüştüğü sporcular 2 katı civarında olduğundan tekmeleri pek yükseklere çıkmaz.
 • zamanında güzel işlere imza atmasına karşın, günümüzde iyice sığırlaşan dövüşçü.

  aslında çok sağlam yumrukları ve comboları vardır sefo'nun. çok fazla tekme kullanmaz. nakavtları izlendiğinde yumruklarının gücü çok iyi anlaşılır. oturttuğunda rakibi maymun eder.

  çok da dayanıklıdır. nakavt olması için gerçekten bir kamyon sopa yemesi gerekir. kapandığında uzun süre dayak yese de ayakta kalabilir.

  bana göre k1'daki popülerliğini yaptığı şebekliklere borçludur. dövüş esnasında tutup dans etmesi olağan şeylerdendir. izleyiciyi eğlendirir. gardını indirip rakibin yumrukları karşısında gülümseyerek yaptığı orangutanlıklar görülesidir.

  bu herifin özellikle mark hunt ile yaptığı müsabakanın sonuna kadar izlenmesini tavsiye ederim.
 • çocukluk kahramanım, emekli süpersonik dövüşçü. 90'ların sonu, 2000'lerin başında estiren muay thai ve kickboks üstadı. yeni zelandalı k-1 efsanesi. yaşlanıp çöküş dönemine geçtiği yıllara kadar çenesi en sağlam k-1 sporcusuydu. k-1 tarihinde boksu onun kadar iyi olan kimse yok. gençliğinde filinta gibiyken yaşlandıkça kilo almış olması samoalı genleriyle alakalı sanırım. rakipleriyle alay etmesine hayrandım.

  (bkz: good old days)

  tost makinesiyle çekilen video derlemesi için