şükela:  tümü | bugün
  • the moody blues'ın önemli bir kişiliği. 76 yaşında, 7 ocak 2018'te evinde ölü bulunmuş. grup arkadaşı şöyle yazmış:
  • modern müzik tarihine damga vuranlardan biri, büyük bir müzisyen bu dünyadan göçüyor ve bizim ancak dört gün sonra haberimiz oluyor. suç bizde mi, gündelik hayatın harala gürelesinde mi, sözde medyada mı, kimde? bu nasıl iştir anlamadım. yeni ortaçağ dedikleri bu olmalı sanırım.
    dediğim gibi ray abimiz müzik tarihine damga vurmuş, kendi kişisel listemde de sıralamasız ilk üçte yer alan the moody blues’un çok önemli bir parçasıydı. grubun müzikal alt yapısının sıradışı özelliğini veren en önemli unsurlarındandı. the moody blues’un belki kendinden bile meşhur nights in white satin’indeki flüt soloyu bilinçli veya bilinçsiz duymayan kalmış mıdır ki? kalmışsa da bir gün mutlaka duyacaktır çünkü evrende hoş bir sada olarak her zaman yankılanacaktır.
  • geçtiğimiz hafta hayatını kaybetmiş sanatçı. nights in white satin şarkısında öyle üflerki flütüne kımıl kımıl olur içiniz. rip.
  • öldüğünü daha dün öğrendiğim efsane the moody blues flütçüsü. müzik tarihine büyük yön vermiş progressive rock'ın medyadaki yerinin sıfıra yakınsamasından, ekşi'de bile yer almamıştır. aralarından en ünlülerinden birisi olan keith emerson'ı ya da greg lake'i bile doğru düzgün hatırlamadınız.
    işiniz gücünüz popüler kültür.