şükela:  tümü | bugün
 • rust cohle gibi ilah olma yolunda ilerleyen bir karakterin üstüne çıkma ihtimali çok düşük olan karakter.
  ama bu işler belli olmaz.
 • rust cohle'un yarısı kadar olsa (unutmayın rust cohle kimi hususların michael jordan'ıdır) diziyi izlenir kılar. farrel'den nefret ederim ama ilk bölüm için konuşursak iyi iş çıkarmış.
 • true dedective'de hikayesiyle tamamen kendine yeni bir dizi oluşturabilecek bir karakter.hatta bildiğin yeni model behzat ç yaparsın.sağlam bir senaristle dramın da dibine vurursun lan görecekse ercan mehmet erdem onur ünlü gibi adamlar görsün rahat 2 sezonluk dizisini yaparlar.

  düşünseniz ya;

  --- spoiler ---

  karşımıza melankolik ve alkolik bir polis çıkıyor.cinayet masasında başkomiser.ufak bir oğlu var ilkokula gidiyor daha
  karısıyla boşanmış yeni boşanmış ama.oğlu üstünde çok hassas onu seviyor daha doğrusu sevmeyi çok istiyor ama hep bir yabancılık çekiyor.

  daha sonra öğreniyoruz ki yıllar önce genç bir polisken karısına tecavüz ediliyor başkomiserin o yıllarda çocuk yapmak istiyorlar çok ta deniyorlar.sonra olaydan 9 ay civarı kadar sonra çocuk doğuyor.başkomiser çocuğu sahipleniyor ama kendini belki de kandırıyor karısı bile şüphelenirken tüm dünya şüphenirken başkomiser inanmak istiyor çocuğun kendi çocuğu olduğuna.

  zaten çocuğu üstüne de çok hassas okulda oğlunun ayakkabılarına tabiri caizse sıçan çocuğun evine gidiyor.gözünün önünde babasını dövüyor.karakter sıyırmış yani öyle tabuları yok bitmiş zaten bundan kendini alıkoymuyor.

  sonra neden tabuları olmadığını öğreniyoruz.çünkü başkomiser boğazına kadar pisliğe batmış kirli işler yapıyor mafya için çalışıyor.mafyanın pis işlerini hallediyor.

  neden yaptığını da anlıyoruz sonra.yıllar önce karısına tecavüz eden hapçıyı bulamıyor polis sonra şak diye mafya ona sunuyor
  -al intikamını bizden biri değil
  diyor.başkomiser öldürüyor tecavüzcüyü ama sonrasında mafya karşılıksız iş yapar mı başkomiseri kullanmaya başlıyor.

  tabii hayatın bu kadar yükü altında ezilen başkomiserimiz kendini içkiye sigaraya veriyor.hayat onun için anlamsızlaşıyor.

  burdan sonrasında takır takır götürürsünüz ey senaristler.
  -başkomiserin her bölüm triplerini,mafyanın başında ki adamla olan samimiyetsiz iş anlaşmasını
  -sonra bir gün kullanılmaktan bıkıp herşeyi itiraf etme noktasını ama edememesini
  -sonra bir gün mafyayla olan aralarında ki hesaplaşmasını hatta sonunda tecavüzcünün onların adamı olduğunu
  -oğluyla yaşadıklarını gerçek oğlu olup olmadığını öğrenmemizi
  -her bölüm yaşatacağınız ayrı bir cinayet dosyasını
  --- spoiler ---

  vs vs bak bir ton malzeme çıkıyor.ama altından kalkamayacaksanız çekmeyin.
 • ford charger tutkunu true detective karakteri.

  edit: ford değilmiş, dodge imiş. uyaran arkadaşa teşekkürler.
 • dodge charger tutkunu true detective karakteri olarak tanıyorum ben bu elemanı.
 • tek başına bir rust cohle etmeyebilir doğrudur. ama yanında frank semyon olduğu zaman seviye dengeleniyor bana göre.
 • true detective 2. sezonun kolaylıkla ozdeslesebildigim tek karakteri. cevabını çok net veremesem de galiba benim için kilit olan sahne, --- spoiler ---

  çocuğunun kendisinden olmama ihtimalinin canını fena yakiyo oldugunu gordugumuz (arka arkaya kokain ve alkol aldigi, ogluyla beraber yaptigi maketleri parcaladigi sahne) ve sonrasinda eski karisini arayip eğer test sonucunda oğlunun babası olmadığı ortaya çıkarsa ona bunu asla soylememesi için anlaşma yapmak istediğini söylediği sahneydi. öyle sahne ki velcoro çok sevdiği oğlunu bir daha (bir omur boyu) görmemek, yanına yaklasmamak için eski esine soz verdi yeter ki ogluna babasinin aslinda bir baskasi oldugunu soylemesindi. siradan gibi gelse de kulaga, sorunlu, alkolik, yasadışı işler yapan, yalnız bir amerikan dedektifin (o kafayla) telefonda verecegi klise (yalandan verilmis) soz degildi o. sahne, izleyene, o dedektifin oğlunu bir daha asla gormeyeceğinin garantisini verir gerceklikte oynanmış ve çekilmişti. ne var ki son bolumde, ölümle burun burunayken kacabilme olanagini, oğlunu uzaktan da olsa son kez görebilme istegiyle teperek onun gercek babasi olduğunu finalde test sonuçlarını görecek olan izleyiciye erkenden kanıtlamıştır.
  --- spoiler ---
 • seni anlayamadık, şerefine içiyorum bu gece
 • rust cohle dan daha gercekci bir huzne sahip karakter. rust genelde kendi dusuncelerinde boguluyor sorgulayip duruyordu. ray ise derin dusunceler icinde degil, sadece hayatin ona getirdigi dertlerle bogusuyor.
 • dizi tarihinin en talihsiz karakterlerinden biri.
  ulan e-posta bile gönderilemedi lan...
  allah belanı versin nic pizzolatto...