şükela:  tümü | bugün
 • awkwafina ve cassie steele'in de yer alacağı animasyon projesi.
 • kumandra adlı gizemli bir diyarda, raya adlı bir savaşçının dünyadaki son ejderhayı aramasını konu eden walt disney animasyonu, 12 mart 2021'de gösterime girecek.
 • ilk fragmanı yayınlanan yeni disney animasyonu: https://www.youtube.com/watch?v=9bpmtr-ns9s

  fena durmuyor, özellikle soundtrack şahane olacak gibi. elsa ve moana'nın ardından raya ile disney prenseslerinin geçirdiği değişim iyice belirginleşecek galiba.

  bu arada disney vizyon tarihi için hala mart 2021 diyor ancak pandeminin gidişatına bakılırsa ya ertelenecek ya da sayılı salonda gösterime girip kısa sürede disney plus'a gelecek. diğer türlü martta geniş çaplı bir vizyon görmesi çok zor.
 • raya and the last dragon (raya ve son ejderha), yalnız bir savaşçı olan raya'nın, 500 yıl sonra lumandra'yı yeniden tehdit eden druun adlı canavarları durdurmak için son ejderhanın izini sürmesini anlatıyor.

  vizyon tarihi: 5 mart 2021
  stüdyo: walt disney
  türkiye dağıtım: uip türkiye
  tür: macera, animasyon, fantastik
  yapım yılı: 2021
  ülke: abd

  filmin konusu:

  “uzun zaman önce lumandra'nın fantastik dünyasında insanlar ve ejderhalar uyum içinde birlikte yaşarlardı.

  ancak druun olarak bilinen canavarlar ülkeyi tehdit ettiğinde, ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda ettiler.

  şimdi, 500 yıl sonra, aynı canavarlar geri döndü ve onları sonsuza dek durdurmak için son ejderhayı bulmak yalnız bir savaşçı olan raya'ya düştü.

  raya, yolculuğu boyunca dünyayı kurtarmak için ejderha sihrinden çok daha fazlasının gerektiğini öğrenecektir.”

  yönetmen: carlos lópez estrada, don hall, paul briggs
  oyuncular: kelly marie tran, awkwafina
  senaryo: adele lim, qui nguyen

  vizyon tarihi: 5 mart 2021

  filmin dublajlı fragmanını buradan izlemek mümkün.

  filmin dublajlı 2. fragmanını buradan izlemek mümkün.
 • çok ciddi şekilde "esinlendiği" seslendirilmekte olan animasyon filmi(bkz: avatar legend of korra)
 • açıkçası biraz daha müzikal bir film bekliyordum ve bazı bölümlerdeki fazla amerikan diyalogları ve chinese western havasını sıkıcı buldum. ama ejderhaları sevdiği halde çin ejderhası olayını sevimsiz bulan bana bile kendini izletmeyi başardı. bunda bir şekilde, xian'daki terracotta ordusu göndermelerinin olduğunu düşünmemin de etkisi yok değil.
 • raya'nın hem çocukluğunu hem de büyümüş halini aynı kişi, aynı tonlama ile seslendirmiş, neden böyle saçma bir seçim yaptıklarını anlayamadığım film.
  bir çocuktan büyük insan sesi duyuyor olmak rahatsız edici geldi.

  konuyu işleyişi o kadar naif ki çocuklarla rahatça seyredilebilir bir film, ama bazı mesajları bizim muhafazakar, dindar ve kindar nesil özlemi çeken ebeveynlere pek iyi gelmeyebilir.

  filmin tonunun daha karanlık, hitap ettiği kitlenin daha büyük kişiler olmasını bekliyordum, o açıdan üzdü.

  dövüş koreografileri ise muazzam, ciddi emek harcanmış gibi duruyor.

  tam bir görsel şölen olduğunu da söylemezsem emeği geçen kişilere haksızlık etmiş olurum.
 • uzun zamandır ekrana bu kadar sevinçle, mutlulukla, iştahla bakmamıştım.

  mükemmel bir iş.

  8.5/10
 • hikaye fikri olarak belki de güçlü bir seriye dönüşebilecek kalitesi mevcut olan animasyon film.

  --- spoiler ---

  film içerisinde iyi-kötü olayını siyah beyaz değil de gri olarak yansıtmaya çalışmışlar, hikaye özelinde çok iyi olmuş fakat sanki biraz daha siyah ve beyaz olayını işleseler en azından bazı karakterler özelinde çok iyi olurdu.

  ülkenin bölgelere ayrılması ve her birinin farklı bir özellik alması çok güzel bir detay olmuş ama bunu daha çok kullanabilirlermiş.

  bu iki olay dışında oldukça başarılı bulduğum bir disney animasyonu ve açıkçası şu dönemde değil de sinemaların açık olduğu bir zamanda bu film çıksaydı büyük ihtimalle frozen gibi çok ön plana çıkabilirdi.
  --- spoiler ---
 • hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırmadığım bir yapım raya ant the last dragon. orjinallikten uzak, daha önce yapılmış çeşitli şeylerin karması olmuş ama kendinden bir şey katmamış o yüzden ne olacağını adım adım tahmin etmek alt tab yapmışken bile kolay. bir de sanki aceleye getirilmiş gibi hissettiriyor, kısa kısa sahnelerin birleşimi gibi bazı kısımlar. pandemi yüzündendir belki.

  ortalama bir film işte, görsellik hoş başka da diyecek bir şeyim yok. ilk animasyon filmi bu olanların seveceği, daha önce animasyon tüketmişlerin ise meh diyeceği bir yapımı da uğurluyoruz böylece.
hesabın var mı? giriş yap