şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fransa milli futbol takımının yeni teknik direktörüymüş.
 • euro 2004 sonrasında jacques santini 'nin yerine fransız milli takımının başına gelen teknik adam. futbolculuğu da teknik direktörlüğü de olympique lyonnais kökenlidir. halen fransız milli takımında yer alan tüm futbolcularla 11 yıl görev yaptığı fransız genç milli takımında çalıştığından bu jenerasyonun favori adamıdır.
 • garip bir entelektüel. tamını verirken içim gitti şu adama çift -l ile bir tanım veremediğim için. aslında bendeniz çift -l ile yazıyorum entellektüeli kimze kızmasın, isteyen bir -l'yi göz ardı etsin lakin sözün özü şu, söz konusu bu domenech olunca, tek -l uygun oluyor.
  karizmatik bir adam kimilerine göre. ispanya iç savaşı sırasında ülkesinden kopmuş bir katalanın oğlu. expatriate diyorlar ya böylelerine, haberimiz olduğunu belirtip devam edelim. yıllarını, bugünün yenilmez armadası lyon'un, veletlerini yetiştirmeye vermiş bir adam kendisi, hafiften yazar, iyi okur. lakin kendisi ile dalga geçiyorlar doğruya doğru. zira biraz yıldızlara meftun, kartlara bakmadan tuvalete bile gidemediğine dair mübalağalar mevcut. koca fransa böylesine mi kaldı demeyin, hakikaten böylesine kaldı. bakalım kartlar ve yıldızlar les bleus'yü zafere taşıyacak mı, bendenizin odaklandığı konu bu. ribery'nin yükseleni neydi be domenech emmi, bir baksana, onu ilk onbire alsana...
 • bugün* gördük ki maç nasıl giderse gitsin, 70.dakikadan önce oyuncu değiştirmeyenler ekolündenmiş. bizimkiler sever böyle adamları, çok yakında türkiye ye gelir bu.
 • fransa'nın jacques santini'den sonra bir büyük turnuvada daha başarı elde edemeyecek olmasının müsebbibi..
 • fransız medyasının, şimdiden yıldız falına bakmaya başladığı isim. 2 yıldır üçüncü kez karşılaştığı isviçre'yi, hala yeterince analiz edemeyip bu kadar kapanan bir takıma karşı 6 savunma oyuncusunu kazık gibi sabit tutması ve tek forvet inadından vazgeçmemesi nedeniyle, epey ağır eleştiriler alacağını tahmin ediyorum. kore maçında muhtemelen çift forvete dönecektir.
 • fransa'nın gruptan çıkamaması durumunda zinedine zidane'ın olabilecek en kötü son maçı yaşamasına neden olan kişi.koskoca fransa'yı kepaze ediyorsun bari zidane'a dokunmasaydın be adam.sırf zidane kariyerine yakışan bir son maç yaşasın diye bu kendinin teknik direktör olduğunu iddia eden adamın iğrenç fransa'sını 1-2 maç daha izlemek istiyor insan.
 • giyimi, gözlüğü, jestleri bir garip. gol atıyorlar kolunu kıpırdatmıyor, rakip gayet sıradan bir faul yapınca horon teper gibi sallanıyor. çizgi film karakteri gibi adammış.
 • hah işte bu adam da şener şen'in kopyası. iyi ki bir dünya kupası oldu da tıpatıp şov kitlelere yayıldı.
 • fransa - portekiz yarı finali öncesi "scolari'yi tanımıyorum ama galiba dünya kupası kazanmış değil mi" diye dalga geçen ve bu sayede portekiz'in finale çıkmasını garantiye alan teknik traktör. yaw bu adamlar hiç hollywood filmi falan seyretmezler mi anlamam ki?

  edit: zidane varmış amcamın elinde, ondan bu kadar rahat.