şükela:  tümü | bugün
  • razer'ın 1 kasımda (yarın) açıklayacağı gaming telefonu (?). adamlar hertürlü elektronik eşyayı oyunucu ekipmanına çevirmeye ant içmiş gözüküyor.

- 5.72 inç 120 hz tazeleme oranına sahip bir ekran (şüphesiz en büyük ilgiyi bu özelliği hakediyor)
    - 1440p çözünürlüğe sahip igzo display - (ips)
    - hızlı şarj özellikli 4000 mah batarya ömrü
    - 12 mp çifte kamera - 7mp ön kamera
    - 8 gb ram
    - snapdragon 835 işlemci unitesi
    - android nougat 7.1.1 işletim sistemi

gibi dudak ısırtan özelliklere sahip olacak. tasarımı ise aşağı yukarı bu şekilde olacağı söyleniyor.

120 hz ekranlı bir telefonda oyun oynamak nasıl bir tecrübe olur merak konusu olsa da, ülkemizde fiyatı ne olur, değer mi bilinmez.

sırf clash royale de prens daha akıcı koşsun diye alınır mı, alınmaz.*

1 kasım sonrası editi: fiyatı 699 dolar olacakmış. düşündüğüm kadar uçuk çıkmadı. eğer türkiyede satışına başlanırsa samsung galaxy s8 fiyatına yakın olacak gibi gözüküyor... bu rakamla ciddi bir alıcı kitlesi yakalayabilir hiç belli olmaz.
  • az önce tanıtıldı. tasarım olarak nextbit robin'in neredeyse birebir aynısı, sadece güç butonuna parmak izi okuyucu, ön tarafına stereo hoparlör ve alüminyum gövde eklenmiş.

- 5.7 inç quad hd igzo ekran (120 hz)
    - qualcomm snapdragon 835
    - 8 gb ram (laptopum 4 gb insafsızlar *)
    - 64 gb depolama
    - 12 mp çift arka kamera
    - thx surround desteği
    - 4000 mah batarya (%85'i 1 saatte doluyormuş)
    - nova launcher razer edition yüklü android 7.1.1 işletim sistemi

ayrıca 8.0 oreo güncellemesi için 2018'in ilk yarısında sözü verdiler ki bu iyi bir şey. ikinci iyi şey de fiyatı. 699 $ önerilen satış fiyatı var ki bu sd 835'li cihazlar içinde razer phone'u en uygun akıllı telefon yapıyor. zor ama türkiye'de satışa sunulursa android meraklısı pek çok üst seviye kullanıcının tercih edeceğini düşünüyorum.
  • yanında kulaklık verilip verilmediğini merak ettiğim süper fiyat performans telefonu. çünkü ön incelemelerde kulaklığa dair bir detay yakalayamadım. varsa da umarım iyi bir kulaklığı vardır ve telefonda kullanılan dac kalitelidir. bu noktalar istediğim gibiyse tercih edebileceğim bir telefon olmuş diyebilirim.

edit: yanında kulaklık vermiyorlarmış.
  • 120hz refresh rate'li ekranı, stereo ve her biri için ayrı amplifikatörü bulunduğu iddia edilen (neden bezel-less bir telefon olmadığını şiddetle hoparlör kalitesine yoruyorlar), ses kalitesi epey iyi hoparlörleri, donanımı, power tuşuna entegre parmak izi okuyucusu ve ağız sulandıran tasarımı ile şu an piyasadaki en çekici android (belki de gelmiş geçmiş en çekici) telefondur kendisi. fiyat etiketine göre bunca özelliği vaat eden razer'ın ilk smartphone'u olan razer phone'un ufak innovasyonlar ile epey satış yapacağını tahmin etmek güç değil.
  • razer'dan güzel bir telefon bekliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. son zamanlarda gözüme xiaomi mi mix 2'yi kestirmiştim, biraz daha piyasada yer etsin diye bekliyordum kendimden emin şekilde birden xiaomi ile razer arasında kalmış durumda buldum kendimi. hele ki ülkemize resmi olarak giriş yaparsa razer yarışta zorlanmadan öne geçer. ön incelemeler ve ilk bakışlar oldukça olumlu, tam kapsamlı incelemeler için sabırsızlanıyor insan.

tanım: oyuncu ekipmanları ustası razer firmasından gelen ilk akıllı telefon.
  • tank gibi telefon. uzun zamandır android bir cihaz bünyemi bu derece heycanlandırmamıştı.
  • sony’nin tasarım diline benzeyen, ancak sony’nin yıllardır uğraşıp da yapamadığı telefondur.
  • özellikle telefonda oyun oynamayı sevenler için yapılmış, sony z serisi bir çerçeveye sahip akıllı telefon. büdüt : razer markası oyuncu laptopları ile bilinir.*
  • mıymıntı google'ın yıllardır yapmayı beceremediği/çekindiği über telefon. daha pc monitörlerinde bile marjinal olan 120hz tek başına yeterli.