şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun zamandan beri sesi soluğu çıkmayan rapper. kendisi rap alemine yakışmayan bir kişiliğe sahiptir. şu sebeple tabii ki yanlış anlaşılmasın: inanılmaz temiz ve saftır. kötü alışkanlıkları yoktur, okumayı ve dinlemeyi sever. genel kültürünü geliştirmeye yönelik her aktivitenin içinde yer alır. zaten bu yüzdendir ki diğer rapperlardan lirikal olarak daha farklı bir anlatıma sahiptir.
 • zamanla adını daha çok duyacağımızı tahmin ettiğim güzel işler yapan eleman.
 • (bkz: raylar)
 • http://www.hiphoplife.com.tr/…ew&id=335060&catid=42

  hepimiz aynı galaksinin evlatlarıyız.
 • çok iyi müzik zevkine sahip bir rapçi. gerçi kendisiyle diyaloğa girip enerjisini ve düşüncelerini dinledikçe ve türkiye'deki rap ortamının seviyesini düşününce kendisi için "rapçi" demek biraz acımasız kaçıyor olabilir ama rapçi işte en nihayetinde. piyasada çok farklı bir konumu var. iyi bir söz yazarı olmasına rağmen özellikle toyluk dönemlerinde sıklıkla kullandığı "armoni" kelimesi yüzünden alt seviye rap ortamlarında dalga konusu olan bir şahsiyettir ayrıca kendisi. ancak kim siklesin zaten o ortamları, raylar gibi bir şarkıyı yapmış/yapabilmiş bir adam karşımızdaki.

  insanlığı güzel, ses tonu şahane, müzik zevki ve bilgisi çok yerinde. kendisini en başta bu sebeplerden ötürü sahalarda görmek istiyorum.
 • ne hikmetse yıllar sonra yeniden dinlediğim rap sanatçısı-idi- şimdi ne yaptığı konusunda bi fikrim yok açıkçası.
  mekan-ı cehennem, sert ünsüzler, ritüel olsun sağlam şarkıları ve güzel sözleri varmış yeniden sevdirdi dinlerken. ve kimi sözleri dilime dolandı.
  - ben düşündüğün kadar buradayım dört mevsim.
  -en kutsal yerin adım attığın memleketim işgaline esirim başımda oyuncak askerlerin
  - (tüm şarkıyı sevsem de bi kısmını yazayım) gerçeğin kat sayısı çektiğin fotoğraflarda saklı, kendine suikast notları tutan dünyanın evladıyım. red ettim toprak kanım kadar kaynadı. kraterin ağzında nöbet geçirdi tüm yargılarım. kurar mısın benim için komplolar, sızar mısın evimin çatlak duvarlarından? çalar mısın şarkım kadar içimdeki halkı, kandırıp onları da barkodlayıp satar mısın?
  bir zamanlar gerçekmiş inançlar, gerçekmiş eridiğimiz kadar şu plastik dünya da. kalan biziz artık, artık olduk artı kaoslarda.
  gecenin diğer adı benim gel yanıma ay dolunca.
  kapat gözlerini, uzaklaş bu sahtelikten, sıyır tenini tüm görsel terimlerden. adım tavrım ve dansım seninle daimi çalsın bırak dünya yanarken şarkım. (suikast notları)
  - bi yıldıza tutun bu gece hadi, galaksilerce sev beni uzaylı. (uzaylı )
  -yok bi kimse, herkes hiç kimse, hiç kimse her şeye sahip değil. (uzaylı)
  - yürüdükçe basar pişmanlık, dudaklarımda aşkın son dansı, uzaylı gel al beni insanoğlu kendine bile yabancı
  (uzaylı)
 • öldü galiba lan.
  ergenlik yıllarımla beraber yok olup gitti.
  rüyamda gördüm dün, hayrolsun.
 • pay alamayan nadir rapçilerden olmakla beraber, iki düet albüm haricinde mekan-ı cehennem ve ritüel ep gibi efsane diskografi'ye sahip kişilik. kendi kendine yaptığı ve yayınlamayacağı çalışmalarla birlikte mesleği olan turizmcilik üzerine hayatına devam etmektedir. geri dönse ne güzel olurdu fakat, insanlar böyle bir kişiliği haketmediği için maalesef öyle bi' şeyin olması muhtemel değildir.

  yayınladığı son solo çalışma için (bkz: https://soundcloud.com/…nisroc/raziel-nisroc-yagmur raziel nisroc)
 • gerçek ismi emin uzun olan, bir zamanlar web sayfasını yaptığım, şimdi ise ne yaptığı konusunda en ufak bir fikrimin olmadığı underground rapci, söz yazarı.

  mimarlık okuduğunu duymuştum, herhalde mimarlık konusunda uzmanlaşma yolunda "emin" adımlarla ilerliyordur. ehehe velhasıl-ı kelam emin iyi çocuktur, müzisyenliği kadar kişiliğini de severiz.
 • kaliteli muzısyenleri bazen gec kesfediyoruz.dun dınledıgım alt yapısı sagoyu andırsada sozlerınde siirsellik barındıran rapcı