• yanılmıyorsam kapağı 25likti ve bu nedenle içerdik. yazdığımı anlayan da liseli değildir.
  • acilimi royal crown cola oluyor bunun. tadini madini hatirlamiyorum, bi medrano sirkinde icmi$tim, sonra maymunla resim cektirmi$tik oradan aklimda kalmi$.
  • cok az bulunmasindan dolayi gazoz kapagi oynanan donemlerde pek degerli olan kola. kapaklarini almak icin birbirimizi ezerdik.
  • bunu bilenin hakikaten liseli olması mümkün değildir. bunun bir de sarı kolası vardı sunny hatırlayacaktır suser kardeşler. fantadan ve yedigünden çok daha güzeldi tadı. rc de öyle kristal kola falan gibi değildi baya baya güzeldi yani. yanlışsam düzeltilsin, çamlıca gazoz da aynı grubun ürünüydü, hatta çamlıca temel markaydı. sonrasında çamlıcayı ülker grubunun alması ile birlikte, bugün kola turka diye piyasada olan şeyin, rc kolanın aynısı olma ihtimali olduğunu veya onun altyapısı kullanılarak üretildiğini düşünüyorum.
  • eski cam şişesine annem domates sosu yapıyordu geçen sene kardeşim şişeyi kırıncaya kadar.
    o kadar emektardır bizim hayatımızda...
  • halen bazı kıraathanelerin tabelasında reklamı olan kola markası.
  • coşkulu bir reklamı olan, bir zamanların kolası.

başka başka, bizler başka, rc başka
    rc, rc kola
    coşkularda rc dedik, rc içtik
    rc başka
    rc bizi, biz rc'yi seçtik, içtik
    rc!..
  • lâhmacunla en güzel giden kola idi.
  • yıllardan 1987 veya 1988. okul ile beraber , şimdilerde tayyip amcamızın evinin olduğu hani sıfırlamalara konu olan şehriyar konaklarının orada, çamlıca gazoz fabrikasını ziyarete gitmiştik. fabrika gezildi, dolaşıldı falan. sonra bizi oturttular, çocuklar size bir şey tattıracağız dediler ve önümüz koydular. işte biz rc kola piyasaya çıkmadan tatmayı başarmış çocuklardık. bununla da her yerde övünürdüm, ilk ben tattım falan diye.
    sonra yok oldu gitti. ulan adamlarda pek cimriydi 2 kişiye 1 şişe vermişlerdi. ama hayat daha lezzetliydi, rc cola da her daim lezzetini korudu zihnimde.
  • family guy in bir bolumune espri malzemesi olmustur, cok da komik. buyrun ilzeyin efendim:

http://www.youtube.com/watch?v=gxmnl-sasoo

edit: link yenilendi. josephye hatirlatmasi icin tesekkurler. medya aciklamasi gibi oldu ama.
hesabın var mı? giriş yap