şükela:  tümü | bugün soru sor
  • shenturk isimli vatandaş tarafından açık kaynak kodlu olarak geliştirilen, çok hoş ve kullanışlı bir arayüze sahip radyo dinleme programı. aslında ismi -radyo dinle kaydet- yani dinlediğiniz radyoyu aynı zamanda kaydedebiliyorsunuz.

bilgi ve indirme sayfası için şuraya bakınız.
  • süper bir radyo programı tam aradığım cinsten. podcastler neredeyse tarih olunca artık kendi kaydımı kendim yapabiliyorum. yapana teşekkürler.
  • (bkz: olması gerektiği gibi olan programlar)

bu arkadaş tek tık ile şarkıyı kayıt etme, bilgisini kopyalama gibi fonksiyonlara sahip.

çok sevdim.
  • radyo ilef kanalını dinleyerek güne başlamak...

teşekkürler a. nasır şentürk
  • exa radyo nun yerini almış programcık.

1 gündür dinlediğim kadarıyla bunda kendi kendine kopma olmuyor. çoh şükür.
  • rus dil kurumu nun şakacası...
  • tam bir yıldır hiçbir güncellemesi yapılmayan güzel programcık.

muhtemelen programcı yeterli bağışı toplayamadığı için programı terk etti.
  • hem bilgisayarda hem mobilde rahatlıkla dinlenebilecek, kullanımı oldukça kolay ve arşivi bi o kadar geniş -yaklaşık bin radyo- olan radyo dinleme ve kaydetme programı.

açık kaynak kodlu olan programın pc sürümünde bağış esası olsada, mobil uygulamasında bazı özellikler premium üyelik içerisinde sunuluyor (kayıt formatı ve kaydedilecek ses kalitesi gibi).

malumunuz trt türküde çalan çoğu türkü trt arşivinden başka yerde bulunamıyor, bulunsada orada yorumlayan sanatçıların yorumlarını bulamıyorsunuz. buda beni, bu türküleri mecburen kaydetmeye itiyor. çünkü bazı türkülerin yorumu bana çok başka ve kulağıma hoş geliyor.

öncesinde trt türküyü açar ve (bkz: audacity) ile tüm sesleri kaydedip sonrasında türküleri tek tek kesip mp3 formatında kaydediyordum*. sonrasında hepsine yorumlayanı ve türkünün adını ve yöresini yazıp düzenliyordum, yaklaşık 120 ye yakın türküyü bu şekilde düzenlemişimdir.

bunu indirdikten sonra buna pekte gerek kalmadı. özellikle telefonda dinlerken türkü başlarken kaydı alıp sonrasında kaydı durdurarak daha sonra tekrar tekrar dinlemek, benim gibi türkü sever biri için paha biçilemez.
  • her bilgisayarda bulunması gereken küçük ve bol özellikli radyo programı. herkese tavsiye ediyorum.
  • 5-6 sene önce internette gezerken keşfettiğim radyo uygulaması. o zamanlar mobile versiyonu yoktu ve bir sabah yine işe giderken sinirlenip mail attım kendisine. o da "yakında çıkıyor" gibisinden bir şey söyledi ve çıkarttı da. halen bilgisayarımda kullanıyorum, uzun yola gideceğim zaman joy fm kaydı yapıyorum 3-4 saatlik. dağların arasından geçerken sinyal problemim olmuyor.

(bkz: olması gerektiği gibi olan programlar)