• yine ben miyim düsen
    hiç zamanim da yok ki
    yine ben miyim kopup gelen
    bilmedigim sey yok ki

yine de geldim dünyaya
    hiç zamanim yok ki
    yine geldim dünyaya
    hiç yok

içim yanar içim bilmez
    içim var içim düsünmez
    içim ask içim degismez
    içim saf içim kirlenmez

yine ben miyim düsen
    görmedigim sey yok ki
    yine ben kopup gelen
    bu dersin sonu yok ki

yine de geldim dünyaya.

...

sözlerine hasta olunasi, her yere yazilasi mor ve ötesi sarkisi..
    ayrica (bkz: reenkarnasyon)
  • harun tekinin;
    şarkının ilk kısmında umutsuzca tükenmiş şekilde "hiç yok..."
    ve ikinci kısmında isyan edercesine "hiç yooo-oo-oo-oook!!" demesiyle şarkının o ruhunu verdiği ve kalitesini ispatladığı;
    ve her sikko rock grubu kuranın bu işi yapamayacağını ele verircesine gösterdiği;
    bir mor ve ötesi şarkısı.
  • mor ve otesinin gelmis gecmis albumlerindeki en iyi sarkisi olabilir. cilgincasina mor ve otesi dinleyen biri olarak soyluyorum bunu. sadece "yine ben miyim dusen" diye sordugu ilk cumlesi bile yeterli. sarkinin ilk 14 saniyesi, butun ic dunyayi sarsmaya yetiyor. yok boyle birsey.
  • içim var içim düşünmez sözüyle descartes a gönderme yaptığını düşündüğüm şahane mor ve ötesi şarkısı.
    (bkz: düşünüyorum öyleyse varım)
  • sert düşüşlerimi hafifleten mor ve ötesi şarkısı. yine ben miyim düşen diye sorarken etrafta düşenleri görüp içimi rahatlan, iç kanamamı arttırsa da, aşağıda beni bekleyen brandadır bu şarkı.
  • inanılmaz bir şarkı. inanamıyorum cidden. mor ve ötesi hayranlığını zirve yaptıracak. özellikle nakaratındaki sözler.
  • fransızcada çok spesifik bişeyi karşılıyor, yavaş yavaş anlatıcam:

mesela şimdi diyelim ki bi fransızla internetten falan yazışıyoruz. sonra benim çişim geliyor, ben çişe gidicem diyip gidiyorum. sonra geliyorum bilgisayarın başına, "hah geldim" diyorum. işte o fransız orada pat diye re'yi çakıyor.

velhasıl,

re: "rebonjour'un kısaltması gibi, tekrar selam şeyi; ama bitek böyle chatte falan."
  • mor ve ötesi' nin en iyi parçalarından..

hatta belki de uyan ile başa baş giden tek parça.

dinlerken duygulandıran, sonuna dek.
  • mor ve ötesi'nin dünya yalan söylüyor adli 4. albümlerinde yer alacak olan bir sarkisinin adi.
  • üzülür tabi gelmeye ama emir büyük yerden;
    emri hak vâki olunca geleceksin, geleceksin yine o güzel yerlerden buralara, o güzel yerleri unutacağını bile bile;
    unutacaksın ve burayı yeniden evin addetmeye başlayacaksın git gide;
    yeni yeni karma puanları alacaksın belki bir saray bahçesinde, belki de bir teneke barakada;
    ilahi dili unutup yine bir ya da birkaç acaip dili öğrenmekle geçireceksin su gibi geçecek vaktini;
    küçücük şeyler için bile üzülmeye başlayacaksın gittikçe, üzülmekten bıkacak çareyi kalbini taşlaştırmakta bulacaksın zamanla, olacak sen istemesen de, çaresiz;
    için hep aşk, için hep saf kalacak lakin sen bunu da unutacaksın, büyümek diyeceksin buna, için yanacak için için ama kestiremeyeceksin sebebini;
hesabın var mı? giriş yap