şükela:  tümü | bugün
 • 1985 yapımı stuart gordon filmi. h.p. lovecraft'ın aynı adlı eserinden uyarlanmıştır. jeffrey combs (ki oynadığı ilk 5 film lovecraft hikayesidir.) herbert west rolünde unutulmaz bir oyunculuk çıkarır. filmin brian yuzna yönetimindeki üçüncü bölümü bu yılın sonunda vizyona girecektir. reanimator, yıllardır izlediğim en eğlenceli korku filmi olma özelliğini halen taşımaktadır.
 • filmde kesik bir kafa, bagli olan kadina oral seks yapar.
  (bkz: bunu yapan insan olamaz)*
 • american beauty'de lester burnham'in kasedini isterken aslinda "uyusturucu istiyorum" demek istedigi film.
 • film hakkında bir gorus; once oldur beni, sonra zerk et sonra bi daha zerk et(dijitalolsun) re-anime et beni haydi canlan biraz canlan..
 • tüm zamanların en korkunç tecavüz sahnesini içinde barındıran film. hala şoktayım..
 • görsel efektleri ve makyajları dönemi için gayet başarılıdır. konunun derinliği konusunda bazı sıkıntıları var. west'in formülü nasıl bulduğu hakkında sadece bir not defteri ve fosforlu solüsyondan başka hiç bir bilgi yok. nasıl keşfettiğini, analizlerini ve ilk deneyimlerini kısa bir kaç flashback ile halledip olaya gerçekçilik katabilecekken her şey bir anda olup bitiveriyor.

  --- spoiler ---

  herkesin aklında kalan final sahnesi ile şaşırtmayı becermiştir. kafası ve gövdesi ayrı olan doktor, hastası olduğu kızı anadan üryan soyup ameliyat masasına bağladıktan sonra kulaktan başlayarak kukusuna kadar yalar. tabi bu eylemi kafasını ellerinde tutan bedeni sayesinde gerçekleştirmektedir.

  --- spoiler ---
 • bir brian yuzna filmi.

  -film içeriği-

  filmin konusundan tamamen bağımsız olarak dr. hill'in diyaloğa girdiği insanların gözlerine odaklanarak hipnoz edici bir tesir oluşturduğu sekanslar ve yine dekanın kızıyla ilgili kıl, tüy saklaması -herhangi bir açıklaması olmamasına rağmen- "mojo işleri mi, ne ayak bu adam" dedirtmiştir. azmi de hayranlık uyandırıcıdır; kafası kopuk bir şekilde yoluna devam etmiş, ünlü olma hırsını sürdürmüş ve nihayetinde bedeni paramparça olurken bile intikamdan vazgeçmeyip kalın bağırsaklarıyla adam boğarak asya menşeili absürt dövüş filmlerine selam çakmıştır.

  -film içeriği-
 • misler ötesi bir film. jeffrey combs özellikle harika bir iş çıkartmış -tabi korku filmleri klasmanında.
  bu film, braindead, nekromantik ve evil dead -nekromantik biraz daha farklı kalır bunlar arasında tabi- harika bir gece geçirmeyi kişi ve dostlarına garanti eder.
  hiç düşünmeden izleyin.
 • muhteşem bir hikaye, h. p. lovecraft'ın en sevdiğim hikayelerinden, herber west karakteri gözümde o kadar iyi canlandı ki filmleri, illüstrasyonları vs. kötü duruyor. gözümde canlanan herbert west karakteri bildiğin lise ineği gibi cılız ortalama boyda kalın çerçeveli gözlükler takmış sarışın bir adam, işini muhteşem sakinlikle yaptığı için hiçbir koşulda panik yapmıyor.

  ah be lovecraft, öyle bir betimleme gücün var ki kitaplarında anlattığın sahneler tıpkı bir tablo gibi gözümün önünde duruyor.
 • texas'lı speed thrash grubu rigor mortis'in aynı adlı albümündeki 9. parçasıdır.
  rahmetli "mike scaccia" ustanın parmaklarından çıkmıştır o dehşet tınılar.
  filmden etkilenilmiştir.
  şöyle de bir klip uyarlanmıştır : rigor mortis - re-animator

hesabın var mı? giriş yap