1. atılan maile cevap veren kisi bunu yeni bir başlıkla değil de, sürekli olarak "yanıtla" şeklinde cevaplıyorsa (akabinde biz de aynı şekilde iade ediyoruz ki devamlılık saglansın) outlookun sonunda cosup, "eh be al sana re al sana ra" seklinde bir mantık yürüterek gelen mail baslıklarına uygun gördügü isim..
  2. klasik, sıradan olmayan bir galatasaray tezahüratı.
  3. geliyor geliyor cim bom geliyor
    en buyuk taraftar tura geliyor
    dugun var dernek var haykirsin herkes
    elinde kupayla cim bom geliyor

re re re ra ra ra galatasaray
    galatasaray cim bom bom
  4. en sevdiğim galatasaray tezahuratlardan biridir. ama en sevdiğim tezahurat değldir. meraklısına en sevdiğim: basın yalan yazıyor şampiyon olmayınca :(

ekşi sözlükte galatasaray için çok atıp tutmuşumdur. ama gerçek şu ki stadyumda kadıköy deplasmanlarını saymazsak ses tellerimi çok zorlayan birisi değilim. hatta uyuz bir taraftarım da denebilir. genelde beklere hücuma çıkmaması ve defansı boşaltmaması için uyarılar yapar ve lucesku mantığı ile 1-0'a yatarım. ama gel gör ki "re re re ra ra ra"tezahuratını ne zaman duysam canlanır ve kesinlikle tezahurata eşlik ederim. tezahurat budur. basit. net! "yönetim futbolcu taraftar şampiyonsun galatasaray" da bu ekoldendir.

neyse 14 sene öncesine dönmek istedim bir an... sene 1995, belgarath daha orta okul hazırlıkta. aileden ayrılmış ve istanbul'un yolunu tutmuş. neyseki ana-baba her haftasonu istanbul'a geliyor. işte babam o aralar galatasaray konusunda aşmıştı. beni ne var ne yok her galatasaray maçına götürüyordu. hatta anımsayanlar olur; o sezon futbol takımı samsun antep antalya faciasını yaşamıştı ve ben de babamla bizzat o facialara yerinde tanık olmuştum.

ama galatasaray'ı destekleme futbolla sınırlı değildi. basketbola da sarmıştık. ki o sezon basket takımı da fena gitmiyordu. levent topsakal, ömer büyükaycan, lütfi arıboğan, nickerson ve crudup ile türkiye kupası nı kazanmıştık falan...

işte o sezon abdi ipekçi7de karşıyaka maçına gitmiştim. çekişmeli bir maçtı ama sonlara doğru kazancağımız kesinleşmişti. bir sonraki hafta da fenerbahçe ile mi ne oynayacaktık ve o esnada tribünler önce:

"re re re ra ra ra gassaray gassaray cimbom bom" diye inledi ve ardından koltuklara vurup isyan edercesine:
    "ra ra ra re re re sıra geldi fener"e dediler.

ben de çocuk aklımla "re re re ra ra ra"nın "ra ra ra re re re"ye çevrilmesini çok yaratıcı bulmuş ve çöp hafızaya kaydetmiştim.
    evet be sözlük 14 senedir içimde kalmıştı, itiraf ettim, rahatladım. bu arada içim rahat etmiyor.... (bkz: anladın sen)

re re re ra ra ra hakkında bilgi verin