şükela:  tümü | bugün
  • light novel uyarlaması yeni anime. ilk iki bölümü (aslında üç çünkü ilk bölümü 1a ve 1b diye iki bölüm şeklinde) izledim ve gayet beğendim. konusu gözlerini başka (elflerin vs. olduğu) bir dünyaya açan kahramanımız etrafta gezinmeye başlıyor ve olaylar gelişiyor diye özetlenebilir. tabi dahası da var ama onu da izleyip görürsünüz, her şeyi de anlatmak olmaz. bu arada spoilerlardan olabildiğince uzak durmanızda fayda var. ben minik bir spoiler vereceğim izleme konusunda tereddütleri olanlar için.

--- spoiler ---

steins gate'i sevenlerin bu animeyi de seveceklerini düşünüyorum.
    --- spoiler ---
  • henüz 7 bölümü yayınlanmış olan, 2016 yapımı anime.

bu yılın ilgi çeken bir başka animesi olankoutetsujou no kabaneriye 2016'nın en iyi animesi olma konusunda rakip olduğundan sosyal medyada sıklıkla bahsedilmekte bu aralar. şahsen kabaneri'den daha çok hoşuma gitti.

--- spoiler ---

hizmetçiler op

--- spoiler ---
  • 18 yaşındaki velet subaru'nun üzerine kurulu olsa da kesinlikle hizmetçiler ram ve rem'in yönlendirdiği animedir.
  • 14-15-16-17. bölümleriyle (özellikle 15. bölümün sonu itibarı ile) unutulmaz animeler arasında yer etmeye ant içmiş anime serisidir. son zamanlarda reenkarnasyon veya paralel evren gibi konularda çok anime çıkıyor ama bu seriye özellikle şans verirseniz sırf belirttiğim bölümlerden dolayı yorumumun haklı olduğunu göreceksiniz.

girişi hatta kötü bulabilirsiniz. normalde hikikomori gibi yaşayan natsuki subaru kardeşimiz marketten eve dönerken, hafif dalıyor gibi oluyor ve hooooop, paralel evren. insan bir ölür di mi? kamyon altında kal, bir şans daha olsun diye yeni hayata başla. yok, olaysız olsun demişler bu sefer. neyse efendim, bu subaru adlı genç paralel evrende ne yer ne içerim diyemeden bir hırsızlığa tanık oluyor ve bu sırada kendisine çarpan sarı saçlı hatunun peşinden koşturuyor. ara sokaklarda hırsız çetesi tarafında tam marizlenecekken beyaz saçlı, güzel bir abla tarafından kurtarılıyor. subaru boy da sonrasında bu beyaz saçlı ablamızın peşine takılmaya başlıyor. bundan sonrası spoiler olacağından çok da uzatmak istemiyorum.
    çizimler güzel, kurgu gayet güzel, aksiyon yerinde, sansür fazla yok (iyi ki de yok), müzikler müthiş.

umarım sonu da güzel olur, arkadaşlara önerecek animeler arasına altın harflerle girebilecek bir seri potansiyeli hali hazırda gani gani mevcut.

--- spoiler ---

bu arada sadece hizmetçilere değil, puck ve beako ya da dikkat lütfen...
    --- spoiler ---
  • üstteki yazarımıza katılıyor ve artırıyorum. 14-15-16-17 şeklinde belirtmiş olduğu seriye geçtiğimiz hafta itibariyle 18.bölüm de katılmıştır. anlatacak kelime yok bölüm bitince ayağa kalkıp alkışladım. evet gerçekten monitör başında kalktım ve alkışladım. (sonra kendimden utanıp tekrar oturdum.)

ben bu animeye henüz 2 gün önce başlamıştım. hani ilk 10 bölümü de çok severek izledim aa ne güzel animeymiş niye daha önce izlememişim diye düşündüm falan. ama yahu 12'den sonra neler oldu öyle be? bu neydi abi? bu nasıl anime lann!!!

duygularımı daha iyi ifade edebilmek adına bir myanimelist kullanıcısının yorumunu alta yapıştırıyorum

--- spoiler ---

can ı just tell you how awesome this anime is, here it is; [capslock açık]ıt ıs so fuckıng awesome that ıt's beyond your ımagınatıon! [capslock açık]

yeah, you got it right, ı had to write it in caps because [capslock açık]you can not comprehend ıt's awesomeness!!! [capslock açık]
    --- spoiler ---

neyse gidin izleyin. yok böyle bir şey.
  • bu sezonun, hatta belki yılın en iyi animesi.
  • ilk bölümleri vasat, 14, 15, 16, 17 ve 18.bölümleri efsane olan anime. henüz final vermediği için sonunu yorumlamak için erken.

--- spoiler ---
    tembelsiniz galiba?
    --- spoiler ---
  • ortalamanın üstü, konusu ilginç, metinler liseli düzeyinde shounen(18 yaş altı) velet animesi.
  • bu senenin en bomba animesi olarak kabul edilmektedir. otaku forumlarından rem karakteri hatta şimdiden 2016 waifu'su seçilmiştir.