şükela:  tümü | bugün
  • adndde 1.level wizard buyusu (divination)

    hemen her buyucunun bildigi temel buyulerden biridir. uzerinde buyulu runler, gizli yazilar, wizard mark gibi buyuler ile islenmis mesajlar olan kitap, scroll, parsomen- kilic vs gibi esyalardaki yazilari okumak icin kullanilir. esyanin ozellikleri konusunda bilgi vermez yada buyulerin ozelliklerini, esdyalarin buyulenip buyulenmedigini anlamayi saglamaz. buyucunun her leveli icin 2 round boyunca etki gosterir ve hizli yapilabilen bir buyudur.

    sekillendirilmesi icin sozler, hareketler ve temiz, prizmatik bir kristal* gereklidir.
  • her mage'in oyunun başında yapabilmesi gereken büyü. ben oyunculara ability olarak veriyorum, neticede büyü okuyamıyorsa nasıl büyücü olmuş gibi sorular geliyor insanın aklına.
  • kitaplara ve parşömenlere yazılan büyüleri okumak için dizayn eidlmiş bir büyü değildir, sadece özel büyüler ile yazılmış yazıları, gizelnmiş anahtar kelimeleri, eşyaların üzerindeki sihirli rünleri, wizard mark ile yazılmış yazıları, tomeların üzerindeki gizli anahtar sözcükleri okumak için kullanılır. bu büyü olmaksızın da bir büyücü herhangi bir scrool'u okuyabilir yani. casting time'ı 1dir.

    (bkz: mage büyüleri)