şükela:  tümü | bugün
  • adresime, şimdiye kadar aldığım en karmaşık promosyon mektubunu göndermiştir. garip garip kuponlar zarflar yazılar, tamam bunlara alışmıştım da. nedir bu resmen anahtar çıktı içinden , posta kutusu anahtarı.

4 kupon üzerinde garip numaralar hepsinin üstünde uydurma para hediyeleri. neymiş ilk iki kademeyi geçmişim bile son kademe kalmış. ulan kimi sikiosunuz siz anlamadım. neyse attım çöpe, anahtar ile de kulağımı karıştırdım biraz, işe yaradı.
  • amerika'da ayda 16 milyon tüm dünya'da ise bu rakam 100'e yaklaşan ya da bulan müthiş dergi. olayı şudur, amcamlar yayınlanan bi sürü derginin takibinin imkansızlığını farketmişler ve demişler ki, eğer biz bu bi sürü dergiden okumaya değer müthiş yazıları toplayalım ve gerekirse yeniden edit edelim süper olsun dergi. ve olmuş.
  • türkiye genel müdürü begüm tekin imzalı gelen promosyon mektubunda neden binlerce ytl* değerindeki hediye kartı kazanma şansınızı çöpe atasınız ki? diye sorduğu soruya ben de neden binlerce ytl değerindeki opitipiti öpücüğü kazanma şansınızı çöpe atasınız ki? diye sormak istediğim şirket.
  • yaptıkları çekiliş; "tebrikler bulaşık makinesi kazandınız" diye kapıya gelip, olaya iyice inandırdıktan sonra "tabii şu elimde görmüş olduğunuz zottirik tost makinesine dünya para verirseniz bulaşık makinesi de sizin olacak" diyerek fahiş fiyata tost makinesi satan pazarlamacıların yaptığının modern versiyonu galiba.
  • kitap satabilmek için çekiliş düzenlemiş acaip kurumdur. neymiş efendim çok şanslıymışız da süper hediyeler kazanabilirmişiz. ama ufak bir ayrıntı bir de kitap sipariş etmemiz gerekiyormuş. bu kadar basit olsa neyse. olayı çok tuhaf ve karışık bir hale getirmişler. önce size katılım formları göndereceğiz aman bir an önce doldurup geri göndermeyi unutmayın temalı upuzun ve anlamsız laf kalabalığı ile dolu bir mektup gönderiyorlar. ama çok eğlenceli bir yandan da. ulan madem katılım formu gönderecektiniz niye bu zarfın içinde değil de sonradan gönderiyorsunuz diyerek ve o laf kalabalığına bakarak işin içinde bir bit yeniği olduğunu seziyorsunuz.

bir kaç gün sonra katılım formları geliyor. onların da ne olduğunu anlayana kadar bir inceleme çalışması yapmanız gerekiyor. çünkü zarftan 8 farklı form/zarf vs. çıkıyor. üstelik bunların bazıları bölüp parçalanıp sayıyı daha da arttırıyor. yazanları biraz kurcaladığınız zaman esas amacın çekiliş ayağıyla kitap satmak olduğunu anladığınızda küfürü basmış oluyorsunuz.
  • elimde,

--- spoiler ---

re:çekiliş ödemeleri

sayın begüm tekin

daha önce de belirtmiş olduğum gibi 2. türkiye reader's digest ödül çekilişi'nde dağıtılacak olan ödüllerin toplam tutarı olan 136.000 ytl'nin, yapılacak çekiliş için şehirdeki bir türk bankasında ayrıldığını bildirmek isterim.

çekiliş yapıldıktan sonra, isteğiniz doğrultusunda kazananlara hediye kartı olarak ödenecek olan tutarları onaylayacağım.

tüm kazananlar -100.000 ytl değerindeki hediye kartı da dahil olmak üzere ödüllerini tam zamanında almalarını sağlamak için gerekli hazırlıklar yapılmıştır. teşekkürler.

saygılarımla

yiğit türer
    muhasebe müdürü

--- spoiler ---

şeklinde bir iç yazışmalarının bulunduğu şirket.

1 iç yazışmalarınızı bana niye gönderiyorsunuz?
    2 hangi şehirdeki hangi türk bankasında para. ayrıyetten niye türk bankası?
    3 neden genel müdürünüzün isteği doğrultusunda dağıtılıyor ödül, çekiliş filan hikaye mi yoksa?
    4 ödüllerimizi almamız için tam zaman ne zaman?
    5 ne iş?

şeklindeki nacizane sorularımı cevaplayın, çekilişe katılayım. bir de begüm tekin'den yiğit türer'e gidecek -hacı ne iş? ne ayak bu haldunbarda? bir araştırın bakalım- tarzı iç yazışmalarınızı bana göndermeyin. kağıt müsrifliği olmasın boşa.
  • içeriğinden çok promosyon mektuplarıyla ünlü olmuştur.

bir çeşit ikea - isveç köftesi ilişkisi

(bkz: meshur ikea koftecisi)
  • gonderdigi mektuplardaki bir suru kagit parcasiyla tam bir doga dusmani girisim.
  • "gönderdik" dedikleri halde teslim edilmeyen, sonradan "ay pardon atlanmış" denen göndermedikleri kitabin parasi hesaba yatirilmadiği için tehdit mektubu yazan bir firmadır.

aman diyorum, yaklaşmayın bile...
    bambaşkaymış bunlar...
  • bugün gönderdiği zarfları açmamla yasal dolandırıcılık'ın ne boyuta geldiğini görmemi sağlamıştır.

gönderdiği zarflar, dökümanlar ve belgeler normal bir ev halısının neredeyse yarısını kaplamaktadır:

http://img73.imageshack.us/…/readersdigest00kh7.jpg
    http://img409.imageshack.us/…readersdigest01zc7.jpg