• hevesle başladım ama okul koridorlarında baya bi baydım be. kurgu okumaktan mı soğudum bilmiyorum ama şimdi geri dönüp devam edesim yok pek. referanslar da kör gözüne parmak olmuş. zaten oyunla alakalı bir kitapta oyun referansları ilginç değil. neyse bi ara dirayet edip bitiricem orası kesin. bitirince daha sağlıklı bir şeyler yazarım.
  • warner bros'un chistopher nolan'a film yapması için önerdiği kitap. nolan'ın pek tınlayacağını sanmıyorum ama kitabı okumadığım için bilemeyeceğim. hayırlısı.
  • nolan rpo birlesme ihtimali bile sevenlerini sevindirmistir. umarim secilen aktorler kitaptaki karakterlere uygun olur.
  • steven spielberg yönetecekmiş.

the verge
  • oyun mevzusu olmasa hayranlarının çoğunun kapağını açmayacağını düşündüğüm, sevemediğim bir romandı bu. sinema uyarlamasının hemen çekileceğini biliyordum da, spielberg'in yönetebileceğini düşünmemiştim; bakalım güzel bir şeyler çıkacak mı.
  • pek nolan'lık bir hikaye değildi bence. nolan'ın yaratıcılığı yeter yeni nir hikaye yazmaya. kitaba falan ihtiyacı yok gardaşımın.
  • d&r'dan bir sene önce beş lira indiriminde görüp aldığım, dandiktir diyip okumayı bugüne ertelediğim kitap.
    büyük yanılmışım. oyun moyun hiç anlamam da şu sanal evren olayı falan süper olmuş. yazarların popüler filmlerden dizilerden referanslar vermesi de hep çok hoşuma gitmiştir zaten. film izler gibi okudum kitabı.
    kitaptakiler hakkında "bu insanlar çıldırmış" diye düşünsem de tünelin ucu bombok bir yere çıktığı için başka seçenek de kalmamış onlara malesef. filmi de çıksın da izleyelim.

çeviriyi yapan taylan taftaf'a da buradan saygılarımı sunuyorum. harikulade bir çeviri olmuş ellerine sağlık.
  • audible'daki sesli kitap versiyonunu wil wheaton okuyor. kitabın içinde kendi adı da geçiyor bu hınzırın.
  • 15 aralık 2017'de vizyona girecekmiş.

edit: 30 mart 2018'e ertelenmiş. herkes star wars'tan kaçıyor.
hesabın var mı? giriş yap