şükela:  tümü | bugün
  • 90lı yılların başından, euro dance denen türün öncüsü bi grup. "m.c. sar + the real mccoy" olarak anılırdı daha önceleri. "it's on you", "another night", "one more time" gibi liste şarkıları üretip gitmişlerdir.
  • automatic lover, another night, runaway, love and devotion, sleeping with an angel gibi şarkıları, sanırım aynı verdiğim sırasıyla hit olmuşlardır
  • oh boy adli bir single'i da olan grup...
  • moskova'da bir eglence mekani. metro barikadnaya'nin hemen cikisinda, kudrin meydani'nda bulunan stalin binasinin giris katindadir. genellikle tiklim tiklim doludur.

speakeasy atmosferinde hayvani long island iced tea'larinizi yudumlarken prohibition donemi afislerinin ve caz orkestrasinin keyfine bakin efendim.
  • kapidaki gorevlilerinine kendinizi begendirmenin guc oldugu mekan. ben ogrenciyim, bana moskova'da guzel bir gece kulubu diyorsaniz:

(bkz: krizis zhanra)
  • girişteki gopnik kılıklı görevlilere kendinizi beğendirmek artık zoru geçtim, resmen mümkün değildir. ben de nasıl haysiyetsiz bir insanmışım ki on defa kapıdan çevrilip, gene de yılmıyorum. ama artık dersimi aldım, saat dokuz olmadan, bu götler daha kapıya çıkmadan içeri kaynayıveriyorum. ya da önceden yer ayırtacaksınız. başka çaresi yok.

ve gece yarısından sonra barın üstü silme oynamaya çıkan hatunlarla doluyor. ona göre pozisyon alın. off off...
  • şu sıralar moskova türk inşaat camiasının uğrak mekanıdır. her gittiğimde farklı farklı şantiyelerden tanıdık yüzleri görmem bardağı taşıran son damla oldu.

moskovadaki yüz kontrolünü atlatmanın en önemli kuralı ise yarım yamalak rusça konuşmaktansa, sempatik bir şekilde inglizce konuşmaktır. kontrollerde genellikle esmerler (rusyada esmerler için kullanılan rusca tabir "çörni") sorun yaşamaktadır. asıl amaç "yerel" denilen özbek, tacik, azeri, kırgızları almamaktır. haliyle yarım yamalak rusça konuşulduğu taktirde bu milletlerden olma ihtimalin artmaktadır ama inglizce karşılık vermen durumunda "al bunları al,al,al" durumu olur. çünkü moskovada özbek, tacik, kırgız milletlerine mensup insanlar alt tabakadan görülür ve pek hoş karşılanmazlar.

ayrıca uğruna çocuğumu keseceğim güzellikte sarışın hatunlar da gün gelir real mccoy'un kapısından çevrilir ama arkalarında mal gibi duran ben kabul edilebilirim. nedeni içerideki kız oranıdır.
  • kapanmış. yerine kahve dükkanı açılıyor. kapısında kasketimi önüme atıp oturdum -18 derecede. yıkıldım