1. kesinlikle bir başlığı hak eden, çoğumuzu haftasonları ekran başına kitleyen kadro. kalede westerveld'i, defansta aitor lópez rekarte ve aranzabal'ı orta sahada de pedro'su, xabi alonso'su, valeri karpin'i ve tabii ki ilerde darko kovacevic ve nihat kahveci ikilisiyle çok zorlamalarına rağmen şampiyonluk yarışında real madrid'e geçilmiş kadro. yanlış hatırlamıyorsam o sezon nihat'ta gol krallığı yarışında roy makaay'a geçilmişti.
    edit:yanlış hatırlamamışım, o sezon makaay nihat'ı geçmiş:http://en.wikipedia.org/…03_la_liga#pichichi_trophy
  2. birçok futbolseveri sociedad'a ve ispanyol ligine yaklaştırmış, barcelona, real madrid ve o dönemlerin üçüncü takımı "valencia" dan sonra dikkatleri üzerine çekmiş altın kadro.

    bilirdik ki, her haftasonu ya nihat, ya kocacevic, hatta bazen ikisi birden gol atıcak, boş geçmeyecek. pek çok futbolseveri, galatasaraylısı-fenerlisi ve elbette beşiktaşlısı, sociedadlı yapmıştır o kadro. elbette en büyük pay nihat'a ait bunda. en verimli, en güzel futbolunu oynadığı zamanlardı. 2008 avrupa şampiyonası'nda sakatlandığı an da zirvesi oldu. bir daha toparlanamadı.

    harika bir kadroydu.
  3. nihat kahveci'nin klasik gol sevincini en çok yaptığı sezonun efsane real sociedad kadrosu. nihat'ın o sezon ki performansı bir türk futbolcunun bir avrupa takımında geçirdiği açık ara en iyi sezondur.
  4. ezbere sayılabilen, bir dönem ekseriyetle beşiktaşlıların koyu sociedadlı olmasına sebep veren efsane kadrodur.