şükela:  tümü | bugün
  • inançlarını ve düşlerini kaybedip gerçekliğin sert ve soğuk zeminine kıç üstü oturmuş kadındır. ayağa kalktığında güçlenmiştir; bir daha düşmeyecektir kıç üstü, ama düşlemeyecektir de. kimse onu kandıramasın diye paranoyak olmuştur. kimse canını yakamasın diye control freak olmuştur. onu zayıflatabilecek duygularının ve vicdanının köküne kibrit suyu ekmiştir. uykusuz ve yalnız gecelerde içindeki çocuğun kanı bulaşmış ellerini ovuşturarak dolaşan lady macbethtir.
  • kendisini kendisine saklamayı öğrenmiş kadındır.
  • kaçılası kadındır. mantığı ilk başlarda etkileyebilir, sağlam duruşu ilgi çekici bile olabilir ama aşık değilse ağzınıza sıçar. ilk heyecanla bağlanırsanız sonradan göreceğiniz beton duvarların soğukluğu canınızı çok yakar. realist kadın kontrolü elden bırakmaz. bir gelir bir gider semtinize. suç onda da değildir elbet, yaşadıkları onu da manyak olma yoluna sevketmiştir elbet ama yine de tehlikeli olduğu gerçeğini değiştirmez.

realist kadının peşinden giden erkek yakın zamanda uyanmazsa mala bağlaması kaçınılmazdır. kadının her şeye garantici ve sağlam adımlarla yaklaşmak istemesi, hayal kurmaktan mümkün mertebe kaçması ilişki kurmayı imkansızlaştırır. erkek kırk takla attıktan sonra elleri bomboş kalakalır.

(bkz: belgesel tadında entry yazmak)
  • bu kadını ben cok severim. asla olamayacagımdandır belki.. bende eksik ne varsa tamamladıgındandır belki..
    o'nun yanında kendinizi "guven"de hissedersiniz. acil durumda "bu yapılmamalı. bunu yapmak gayet mantıklı." gibi telkinleriyle yol gostericisi olur.
    sırtınızı iciniz rahat bir sekilde yaslayacagınız kadındır.
    hayatın elastik ve gerceklikten uzak dus aleminde kaybolurken ayaklarınızın yere basmasını saglayan kadındır.

herkes hayalperest insanların pek guzel oldugundan bahseder genelde..
    neymis efendim? yaratıcılarmıs. cocuksulugunu kaybetmezlermis. insan hayalleri kadar buyukmus. vs. vs.
    tamam bu sozlere lafım yok da bana da "realist" insanlar cok "etkileyici" geliyor.
    o kadar rahat ediyorum ki onlarlayken. hani boyle kucuk bir cocukken ormanda kaybolup annenler seni buldugunda annenin gogsune yatıp mısıl mısıl huzura ermis sekilde uyuma hissiyatı..
    realist kadının yanında biliyorum ki hala bu dunyadayım. elimdeki gercek. yolum dogru.
    hep detaylarda kaybolurken goremedigim nice seyi gorme sebebim oluyorlar bu kadınlar.. daha saglıklı/ daha yerinde dusunme sebebim oluyorlar..

ic huzur bulma sebebi benim dunyamda realist insanlar..
    yukarıdaki tum muhendis hatunları, basak burcu kadınını, oglak burcu kadınını, efendime soyleyeyim annemi, annanemi ve nice taptıgım dostumu; bu entryyi size dair olmasından dolayı okuyorsanız sizi korusun.
    zira guzelsiniz..

sizsiz dunya dengesini sasırıp alabora olurdu.
  • mantıklı kadınla birlikte en nefret ettiğim gruplandırmadır... genellikle çevresinin dayatmasıyla bu şekilde nitelendirilmiştir ve çoğunlukla kendini özellikle de duygularını yok sayma * eğilimindedir.
  • en sevdiğim kadın tipidir. yarak kürek muhabbetlerle ve duygusal zırvalarla kafanıız sikmez. zira o gerçeği bilir ve ona göre hareket eder. aşık olduğunda bile bu böyledir. bir de çirkin olduklarının farkındadırlar ve bir boka yaramanın ne olduğunu iyi bilirler. boş boş onun bunun üzerinden geçinmezler.

sanırım onları özetleyen en güzel söz;

idealistlerin sözleri parlaktır,
    realistlerin gözleri parlaktır.
  • realist olup aynı zamanda güzel olanı tercihimdir..
    var mı bu kritere uyan ?..