şükela:  tümü | bugün
 • başrolünde tom hughes'u izlediğimiz, duyguların ağır bastığı bir bilimkurgu. isminden konusu anlaşılıyor zaten.

  --- spoiler ---

  tom hughes'un oynadığı marc karakteri güzel bir hayatı varken genç yaşında kanser olduğunu ve bir yıl ömrünün kaldığını öğreniyor. hiçliğe karışmak istemeyen marc vücudunu dondurmaya ve yeniden canlandırmanın bulunup hayata döndürüleceği günü beklemeye karar veriyor.

  2084 yılında hayata döndürülen marc vücudu, beyni ve duygularıyla bu yepyeni hayata alışmaya çalışıyor. film tamamen marc'ın yeni yaşamındaki arayışı ve çabası üzerine kurulmuş.
  --- spoiler ---

  filmde oona chaplin'i görmek de güzeldi.

  durgun bilimkurgu filmlerini sevenler bir göz atabilir. 6/10

  ayrıca (bkz: project lazarus)
 • her anına değen,yaşam üzerine güzel bir film olmuş.
 • çıkarılabilecek 2 net sonucu olan film:
  1) kocaman kocama efektler olmadan da gayet iyi bilim-kurgu yapılabiliyor.
  2) saç ve sakal erkekler için çok önemli kıl toplulukları.
  bunlar dışında ispanyol ve fransız yapımı bu filmi gördükten sonra avrupa sinamasının, bilim kurgu konusunda cidden hızlı ilerlediğini de söylemek lazım. duygusal tarafı ağır bassa da kurgusuyla filme oldukça güzel yedirilmiş. keyifle izledim. bütçesinin düşük olduğunu düşünmüştüm ama 7m pek de azımsanacak bir rakam değil.
  son olarak 80lerin sonunda ve 90ların başında yapılan gelecekle alakalı filmlerden cidden ders alındı sanırım. (bkz: 2015 oldu uçan arabalar nerede orospu çocukları) durumundan sonra insanlar 100 yıl sonrası için bile gayet temkinli bir tasvir oluşturuyor artık. google glassın yaygınlaşması dışında sadece abiye kıyafetlerde vücudu boyama güncellemesi gelmiş. geri kalanı 100 yıl öncesi gibi görünüyor.

  --- spoiler ---

  elemanın bu kadar başıboş kalması, öyle bir tesiste istediği yere girip çıkması biraz sıkıntı olsa da onu da hoş görüyoruz.

  --- spoiler ---
 • netflix filmi olan the discoveryden sonra bu sene içinde izlediğim en ilginç ve sakin bilim kurgu filmlerinden biriydi. böyle fütüristik filmlere insanı duyguları, değerleri bağladıklarında , az çok empati yaptığımdan mıdır nedir filme kaptırmak daha kolay oluyor. sonra alıyor beni düşünceler, ben olsam yapar mıydım, ne yapardım vs vs ...

  --- spoiler ---

  elizabeth aslında naomi çıkacak diye tüm film boyunca bekledim ama olmadı.
  ayrıca ölmene bile izin vermemeleri de ayrı bir eziyet senin için. adam tekrar yaşamak için ölmeyi seçti ama bir daha bu hakkı eline geçmiyor artık, pek bi değişik.

  --- spoiler ---
 • olmayınca olmuyor işte. avrupa sineması'nın bilimkurgıuyu anlamadığı ve beceremediğinin yeni bir örneği daha. teknolojiyle süslenmiş ağız dolusu bir buçuk saatlik gevezelik, bomboş bir film.

  3/10.
 • 2015 ile 2084 yıllarında geçen film.

  filmdeki ana karakter marc, genç bir sanatçı ve hayatının en güzel yıllarında -bu 2015 yılına takabül ediyor- kanser olduğunu öğreniyor.

  yaşama isteği olan bu genç arkadaşımız, madem öleceğim o zaman beni dondursunlar diyor. çözülme yılı 2084.

  film tam olarak, marc ve hissettikleri...
  2084 yılında hayata tekrar gözlerini açan insanın geçmişe dönme arzusu ve yeni yaşamına ayak uydurma çabası arasında sıkışan bir haliyle karşı karşıyayız.

  film düşük bütçeli bilim kurgu.
  gayet güzel.

  --- spoiler ---

  basit, yormayan bir film.
  marc'ın hayatına son vermesi ve dondurulmak istemesi tamemen kendi seçimi.
  ve ölmek istemesi de..

  filmde dr. west'in marc'tan önceki canlandırma çalışmalarının başarısızlığı kan donduran cinsten. insanlara tekrar yaşam vadediyorsun ama uyandıklarında yaşamdan soğuyorlar. herhalde 2084 yılına bir bebek gibi uyanmayı beklememeleri gerekiyor. bu tabi ki bir deney...

  naomi'nin de kendini dondurduğunu öğrendiğimizde bi heyecanlanıyoruz. ama allahtan onu da canlandırıp kavuşmalarını sağlamadılar. o zaman çok bayat bir film olurdu.

  ama marc ne yaptı? kapağı açarak buna engel mi oldu? kendi yaşadığı acıları naomi yaşamasın diye.. ya da diğerleri gibi uyum sağlayamayacak diye?

  her şekilde saçma. onu da döndürsünler ve yalnızlığınız azalsın.

  bir an için elizabeth'in naomi olmasını istemedim değil.

  peki 2015 yılında ölüp 2084'e uyanmak akabinde yine ölmek istemek? ama artık bir laboratuvar faresisin dr'lar ölmeni istemezse ölmezsin.
  tekrar tekrar tekrar...

  yine dünyaya gelmesi fikri güzeldi. bu kez gözlerini açtığında elizabeth yoktu. bu kez yaşaması için hayatı sevmesi için ekstra bir çaba sergilenecekti.

  tüm bunlar deneyerek öğreniliyordu, çünkü marc koca bir deneydi.

  --- spoiler ---
 • az önce izlediğim insan hayatını sorgulatan film.

  başınıza ne geleceği, yarın ne olacağı belli değil. ee hayatımızı da kontrol altında tutamayacağımıza göre anı yaşamanın ne kadar doğru bir yol olduğunu ispatlar nitelikte.

  insanlık ölümsüzlüğü bulsa dahi onu anlamlandıracak duygusal boşluğu tamamlayamıyor maalesef.

  çok spolier vermek istemiyorum, izleyin güzel film. 7/10
 • (bkz: forever young)