şükela:  tümü | bugün
  • hi-rez studios'un sınıf tabanlı yeni battle royale oyunu. şu an kapalı alpha sürecinde.
  • gün itibari ile ninja dahil bir çok büyük yayıncı oynamaktadır. iyi para basmışlar.

edit: oyun dandik. 1 haftaya havası söner.
  • bugün itibariyle denediğim oyundur. kısaca buildsiz fortnite diyebiliriz*. mount yani binek özelliği var hızlıca hareket etmenizi sağlıyor, oyunu daha akıcı hale getiriyor. class yani sınıflar mevcut fakat bunlar da çok fazla basite indirgenmiş geliştirilmesi lazım gibi. şahsen daha çok pubg gibi oyunları sevdiğim için bu biraz yavan geldi ama fortnite sevip build sevmeyenler bu oyunu çok sevebilirler.

oyun ayarlarında düşük grafik seçeneği bulunmadığından config klasöründeki "defaultsystemsettings" dosyasının sonlarına doğru ışık ayarları bulunmakta bunlardan bazılarını* "true" dan "false" a çevirirseniz oyun baya rahatlıyor bilginize. bu config klasörü ise şöyle bir dizinde bulunmakta(klasik windowslar için): c:\program files (x86)\steam\steamapps\common\realm royale\realmgame\config
  • bugün itibariyle denediğim oyun.
    pubg oynayamadığım bilgisayarda bu oyunu sıkıntısız bir şekilde oynayabiliyorum, en büyük avantajı bu sanırım. 3 oyun attım ve çok eksiği olmasına rağmen pubg ve fortnite kadar oyuncu sayısına ulaşamayacağını düşünsem de alternatif bir battle royale oyununun olması güzel.
  • fakir bilgisayarı pubg'si
  • tavuğunu siktiğimin oyunu. o tavuk yüzünden oynamıyorum.
  • twitch'e verdikleri reklam yüzünden asla ama asla oynamayacağım oyun. yıldırdılar.
  • bunun ilk hali paladins battle royale idi. hi-rez bunu neden paladins'den ayırıp oyunun reklamını düşürdü anlamış değilim. ha sırf battle royale saçmalığından reklam değeri zaten sıfıra yakın o ayrı mesele.
  • nasıl bir bütçeyle reklam verdilerse, twitch de hangi kanala giderseniz gidin ilk dakka hemen bu reklamı görüyorsunuz, ad-blocker fayda etmiyor bile lakin bu kadar reklam öyle bir antipati oluşturdu ki kendisi hakkında.
  • agresif reklam stratejisi yüzünden birçok insanın benim gibi daha oyunu oynamadan oyunun kendisinden nefret ettiği düşüncesindeyim. umarım hem bu oyun hem de battle royale çılgınlığın en kısa sürede azalarak biter.