şükela:  tümü | bugün
 • bu adamlar sanki anneanneden kalma kıymeti bilinmeyen bir yerlerde bizi bekleyen eşyalar gibiler. herkes çok sevsin istiyorum
 • herhangi bir nota ya da melodi olmaksizin dogaclama aclan bir muzik grubu. konserlerini dinlemek zevkli olabildigi gibi "satanist ayininde miyim neyim?" turunden bir his de olabiliyor bu yuzden, kinder surprise bir nevi. ayrica konser esnasinda yapilan "buradaki muzigi sizin enerjiniz yonlendiriyor" aciklamasi da iyi dusunulmus, boylece "ne bu abi bu muzik?" sorusuna "siz boktan izleyiciyseniz ben ne yapayim?" cevabi verilebilir rahatlikla..
 • elektronik doğaçlama yapan bir müzik grubu.

  ömer ahunbay - tuşlu çalgılar
  hakan özer - klavye, tuşlu çalgılar
  oğuz kaplangı- elektrik gitar
  cem özkan- bas gitar
  erol çay- vokal, vurmalı çalgılar
  kerem eye- davul
  izzet kızıl- darbuka
 • keşke müzik yapmaya devam etselerdi diye hayıflandığım grup. amk ülkesinde maşaallah dediğimiz hiçbir şey yaşamasın zaten.
 • bence ülke tarihinin en underrated oluşumu. konser falan düzenleseler bir kendimize gelsek fena olmaz mı ? olası bir yeni albümden hiç bahsetmiyorum bile,kur oranlarını değiştirir doları 1.8 dolaylarına çeker öyle etkili olur.
 • gece gece aklıma düştü nerede lan bunlar?
  biz iyi türkçe müzik dinleyemeyecek miyiz? ki piyasadan kayboluyor rebel moves ve niceleri.
 • ben bu babaları sheep zamanlarından beri takip ederim ama canlı dinlemek ilk kez bu akşam kimileri bir ileri'nin lansman konserine denk geldi. pek saykodelik bi performans icra ettiler, tebriklerimi sunarım.

  lakin bir tuhaflık, ironik bir durum var ortada: ağbilerimizin şarkılarının sözlerinde de sahnede kullandıkları görsellerde de sürekli olarak bir kapitalizm eleştirisi var. muhammed yunus'un yunus and you vakfı için şarkı yazmışlar misal yy diye. sonracığıma maşallah diye bir şarkıları var, bütün performans boyunca sahneden yoksulluğun tanımı ve dünyadaki yoksulluk halleri üzerine birleşmiş milletler raporlarından filan alınma veriler akıyor. çok hoş da reklamcısınız be hocam siz. sistemi döndüren adamların en önde bayrak taşıyanlarısınız. nasıl oluyor bu iki kafa bir arada ben bilemedim pek. şey galiba "üniversitede solcu olan sosyologların sonradan reklamcı olması" klişesinin bi tezahürü. ya da amaaannn neyse...
 • bu coğrafyanın gelmiş geçmiş en önemli gruplarından biri.
  sözleri, besteleri ve kompozisyonları ile çok özel bir ekip bu.
  yanlış anlaşılmasın; elemanlardan hiçbirini tanımam, etmem. yani bir arkadaş jesti değil bu giri.
  tek şey var: adamlar çok çok çok iyi.
 • 2005 yılında çıkardıkları are you satisfied adlı albümü çok iyidir.
  every when ve doesn't matter adlı eserleri takdire şayan.
 • çok şahane grup.. ha çok iyi müzik yapıyolar ondan kelli iş yapmaları zor.
  caz pazarı'nda dinledik kendilerini şenyaylarla beraber, keşke daha çok vakit olsaydı da bütün gece çalsalardı.