şükela:  tümü | bugün
 • tam olarak arada kalanin cani ciksin mantigiyla gerceklestirilen eylemdir. genelde uzun bir iliskiden cikmis biriyle hicbir seyden habersiz biri arasinda gerceklesir. uzun iliskiden cikmis kisi bu masum kisiyi kullanarak duygusal yaralarini sarar, kendine guven tazeler isi bitince de o masum kisiyi bir kenara atip yoluna devam eder. o yuzden uzun sureli bir iliskiden yeni cikmis insanlardan uzak durulmasinda buyuk fayda var.
 • iddiaya göre, kişinin yaşadığı uzun ilişkinin ardından sonraki gelen ilişkidir. bu ilişki önceki ilişkiden çıkmanın şaşkınlığı, ne yaptığını bilmemezliği, şabalıklığı sebebiyle ve bu hallerden çıkmak için gerçekleştirilir.

  yine iddiaya göre rebound ilişki çoklukla 3-5 ayı geçmezken bu şabalaklık hali, önceki uzun ilişkinin yarattığı yıkıntı ile birleşince evlilikle de sonlanabiliyor. yani özetle rebound ilişki ya (çoklukla) 3-5 ay kimi zaman da evlilikle sonuçlanıyor (uzun ilişkiye inanmama, uzun ilişki yaşadığın kişinin yarattığı hayal kırıklığı sebebiyle yeni kişinin ilgili özenli halini "işte bu" diye nitelendirme vs bunun sebebi olarak gösteriliyor) . uzun ilişkinin hemen ardından yaşanan bu rebound ilişkinin 1-2 yıl yaşanan normal bir ilişki olma ihtimali sıfıra yakın.

  3-5 ay yaşanması neyse de o delilik haliyle evlilikle sonlanması hayatı alt üst eder herhalde.

  evet efenim iddiaları dinlediniz, şimdi spor.
 • "sevgili tarafından bir kenara fırtatıldım*,, bir yere çarptım ivme kazandım*,,kapanın elinde kalıcam*" demenin bir şeklidir....
 • rebound love tam olarak şöyle bir şeydir: rebound yapıyorum zannederken bir bakmışsın ki rebound olmuşsun. yani ava giden avlanır gibi. oluyor bunlar, şahit oldumdan da öte bizzat yaşadım. çarşıdan aldım negzel rebound, eve geldim rebound bana girdi. gibi.
 • two guys a girl and a pizza place dizisi lugatının hayatımıza kazandırdığı bir deyimdir.
  sevgilisinden yeni ayrılmış veya terkedilmiş birinin o olaydan sonraki kısa ilişkisi olmanız durumudur.

  yıllar sonra gelen güncelleme:
  taa o zamandan bu dizi ile tanıdığım ryan reynolds ile bugün deadpool'da buluşacak olmam öncesinde bu entry'nin oy alıp da beni hislendirmesi güzel bir tesadüf değildir de nedir?
  teşekkürler diyorum kim oy attıysa.
 • ayrılınan sevgiliyi akıldan çıkarmanın zaman dışında tek yolu.
 • saf-salak bir ruhunuz ve kaptırıp gitme potansiyeliniz varsa kesinlikle bulaşılmaması gereken ilişki türüdür. bu ilişki sonrasında uzun ilişki yaşayan kıza/erkeğe hiç bir şey olmaz; olan rebound girl/boy'lara olur. ağzınıza sıçıldığı ile kalırsınız. afiyet olsun.

  ayrıca konu biraz detaylandırılarak şurada anlatılmıştır.

  (bkz: götü sağlama almak/@atatürkiye)
 • biten ilişkinin ardından kanayan kalp, kırılan kol kanat ve dibi sıyrılan güven duygusunun telafisi için, çoğunlukla hesapsız kitapsız, "boy ver hele yeterince derinse atlarım" demeye kalmadan kendinizi göbeğinde bulduğunuz, çoğunlukla da hiç bir yere varmayacağını içten içe bildiğiniz halde dalıverdiğiniz yeni ilişkidir. rebound sevgiliyi standart sevgiliden ayıran en önemli şey bir öncekinin açtığı yaralardan oluk oluk kan gelmekte, yanan etlerinizin üstünde dumanı tütmekte iken girişilmesidir. bir enkaz devralan yeni sevgili çoğunlukla durumun farkındadır. o, sizi iyileştirip kendi aşk mabudesi yapma iddiasıyla kolları sıvarken siz de ya "ben şurada az soluklanayım da hele, sonra yürür yoluma giderim nasılsa" der, ya da içinizdeki o doymak bilmez romantizm hayvanının açlığına karşı koyamayıp "belki bu sefer olur?" dersiniz. o cevap beklemeyen sorunun altında da elbette "n'olur olsun n'olur n'olur n'olur!!!" vurgusu yatmaktadır.

  ilişki denen zıkkımda, siz ne kadar mükemmel, ne kadar zeki, ne kadar görmüş geçirmiş, efendime söyleyeyim ne kadar kendinizi her duruma hazırlamış sansanız da karşı tarafın hangi kritik noktalarda ne şekil müdahalelerde bulunacağını asla tam olarak kestiremeyeceğinizden kendinizi ava giderken avlanmış bulmanız işten bile değildir.
  sizin o kırılgan, yorgun kalbinizi eline alıp tatlı tatlı seven, öpüp okşayan rebound sevgiliniz zevk sigarasını az önce öptüğü o kalpte söndürüp hayatınızdan giderken geriye kalan parçalarınızla yapacağınız sanatsal çalışmalar da işte insanlığın geleceğine ışık filan tutacaktır. tabi.
 • tarafların bi taraflarında patlama ihtimali yüksek ilişki.
  rebound aslında kimseyi coşturmaz. anı toparlar. hem sağlam box out herkesin harcı değil. salla.
  herkes kendi maçının yıldızıdır. hayat da basketbol. oraya sahayı yıkmaya çıktın. durumu kurtarmaya değil.
  oyuna gir, uyumu yakala, pozisyonu hisset, pası gör. olacaksa alley-oop olsun. o top gelecek!
 • derin bir ilişkinin hemen ardından yeni bir ilişkiye başlamanın hayvani tabiri.
  (bkz: rebound boy)
  (bkz: rebound girl)