şükela:  tümü | bugün
 • rec serisinin çekilecek olan son filmi.

  3. bölüm rezaletinden sonra asla toparlayamazlar.
 • rec 3 rezaletinden sonra jaume balagueró'ın tekrar yönetmenlik koltuğuna geçerek çekeceği film. ilk iki filmin kalitesine daha yakın olmasını bekliyorum. ilk iki filmin esas karakteri angela vidal rolündeki manuela velasco'yu tekrar görecekmişiz. 2014 de vizyona girmesi bekleniyormuş.
 • ilk filmin başarısına yaklaşmasını umarak vizyona girmesini beklediğimiz film.
 • özüne dönmüş gibi görünen film.

  başta gazeteci kadın olmak üzere ilk bölümdeki kadroyu tekrar toplamışlar. bu sefer film gemide geçiyor yani yine tek mekandayız. fragmandan gördüğümüz üzere epey sert bir film olacağa benziyor. büyük ihtimalle 2. ve 3. filmden daha iyi olacak. tek olumsuz tarafı filmin found footage olmaması.

  rec 4, ülkesi ispanya'da bu sonbaharda gösterime girecek.
 • çevirisini yaptığım serinin son filmi.
  kaynak altyazı dandik olduğu için idare edecek kadar çevirdim.
  http://altyazi.org/…s/347828/rec-4-apocalipsis.html
 • serinin final filmi.

  --- spoiler ---

  geçen gece izledim, açıkcası 3. filmden sonra beklentim çok düşüktü. fakat senaryo daha bir toparlanmış ve olaylar nihayete erdirilmiş. filmlere bok atan bir tip değilimdir bilen bilir; ama ne bir sahnesinde gerildim, ne de korktum. aslına bakarsanız sonunda ne olacağını az çok tahmin edebiliyorsunuz. beğenme eşiğinizin üstüne çıkma nedeni felaket derecede kötü olan 3. filmden kaynaklanıyor.

  sonuç olarak ilk iki filmini korkudan güç bela izlemiş biri olarak serinin böyle sonlanması elbet hoşuma gitmedi.
  aklımda ilk iki filmiyle yer edecek, orjinal hikayeli bir gerilim filmi olarak kalacak.
  --- spoiler ---
 • 6,5/10

  rec kesinlikle son 10 yılın en önemli korku filmlerinden. yarattığı atmosferi ve müthiş gerilimi ile izleyenleri resmen koltuğa çivilemişti. asla böylesine bir film izlememiştik. ancak 2. ve özellikle de rezil 3. filmden sonra beklentileri epey düşürdüler. ancak serinin bu 4. bölümü fena olmamış.

  film, rec serisinin 2. bölümü gibi olmuş. çünkü ilk filmin bittiği yerden başlıyor. kendimizi o meşhur apartmandan bir anda bir gemide buluyoruz. yine tek mekan, yine zombiler, yine kan. ama bu sefer el kamerası yok. film, bu eksikliğini güvenlik kameralarıyla ve yakın çekimlerle kapatmaya çalışmış. e fena da olmamış. başarısız 3. bölümden sonra seriyi toparladıklarını söylemek yanlış olmaz.

  filmi az önce izledim..biraz dağınık bir entry yazacağım:

  ***spoiler***

  - dikkat ettiyseniz filmde peter jackson ile steven speilberg var.
  - illa 3. bölüme bağlayacağım diye, düğünden sağ kurtulan bunak teyzeyi filme sokuşturmuşlar. filme hiç bir katkısı yok.
  - zombilerin makyajı başarılı. ama film ilki kadar korkutmuyor. çünkü atmosfer yaratılamamış.
  - maymunların olayını anlamadım. denek için kullanıldıklarını düşünüyorum. sadece bir maymuna virüs enjekte etmişler. o zaman angela'nın kafeslerle dolu odadaki maymunları neden zombi olmuşlardı?
  - film yine dönüp dolaşıp hıristiyanlığa bağlandı.
  - 5. bölümünü de bekleriz.

  ***spoiler***
 • rec serisinin 4.filmi...

  şimdi ilk olarak ;

  film : yönetmen

  rec - jaume balaguero & paco plaza

  rec 2 - jaume balaguero & paco plaza

  rec genesis- paco plaza

  rec 4 apocalipsis - jaume balaguero

  buradan çıkaracağımız sonuç rec ile öncü bir şeyler deneyen ve de hakkını veren yönetmenler, ilk olarak nasıl uçarız diyorlar,sonra filmin içine nasıl s.çarız diyerek, tek tek deneme yapıyorlar...

  rec 4 apocalipsis, rec genesis rezaletinden bir parça az rezil bir film...

  --- spoiler ---

  diablo'nun parazit olduğunu iyice pekiştiriyoruz bu filmde... parazit şeytan...

  nasıl yok edilecek, ne yapılacak bilmem ne artık zaten malüm olmuş...

  klişenin babaları olmazsa olmaz bir yapım ayrıca... son dakika kalmış gemi havaya uçacak motor tekler,saniyeler kalmış çalışıverir, tam öldü dediğimiz karakter umutların tükendiği anda el gösterir vs vs...

  rec ile kıyaslamak olmaz zaten... tutmaz... olmaz... tamamen farklı duruyorlar... ana karakterin oynaması dışında alakasız... bu şekilde bağlantı kurmayı ve olay örgüsünü yazmayı anca bu yönetmen başarırdı.yapmış bile...

  filmde bir de sözde bilgisayar kurdu olan bir adet mastürbatör mevcut... kadın olsun zombiden,iblisten olsun diyengillerden... bunun kullandığı cep telefonunu da çok merak ediyorum... dokunmatik telefon vardı elemanda... ilk filmle aynı zaman diliminde geçmiyor mu peki bu film? o dokunmatik alet neyin nesi lan ? var mıydı lan o zaman böyle telefon?

  hatalıysam lütfen uyanırız...

  --- spoiler ---
 • rec 1 ve 2'nin kalitesini ve çekiciliğini üçüncü filmde bulamayanlardanım.dördüncü filmde bulacağımı sanmıştım ama yok sonunda bakteri denilen iblis bir balığın ağzından girdi ya la!nolacak o balıktan yiyenlermi etkilenecek yoksa balık yüzen bir insana suni teneffüs yaparak bakteriyimi verecek.saçmalamayı kesmedikleri sürece yüzüncüsünü çekseler ilk filmi yakalayamacaklardır.ilk filmde oysa görüntüler o kadar iyi bile değildi ama konunun değişikliği ve sonundaki tavanarası gerginliği başarılıydı.üç ve dördü değil sadece bir ve ikiyi izleseniz yeter.
 • rec serisinin son, ve rec 1den sonraki en iyi filmi. heyecan, gerilim doruktaydı. üstelik bu defa sadece insanlar değil, hayvanlar da işin içindedir. rec serisinin din ve bilimi sentezleyen mantığı gerçekten takdir edilmeli. aslında gayet içiçe olabilecek iki kavramı gerilim sosuyla sunmuş seyirciye.