• bu arkadaş forumlarda inception etkisi yaratıyor, insanları rüyalarda buluşturuyor.
  • esmer diye birisiyle ön sözleşme yapıldığını ima eden bir tivit geçti tivittirindan şu sıralar.
  • egri oturup dogru konusalim.

recai kocaman'in ciddi bir kaynagi var. hatta bizzat yonetim onun kulagina fisildiyor muhtemelen. en azindan el vermisler. zira tc kimlik numaranizi kullanarak kayit oldugunuz bir forumda bu insan. yonetim istese on kere yasaklatirdi simdiye. burasi tamam.

haa, ama recai kocaman isi sova doktu mu? doktu. bunu da kabul edelim.

tam 1.5 aydir robinho ve sercan transferi icin tarih veriyor kendisi. kac defa "bugun bitti, yuzde 90 bitti, yarin geliyorlar, 6 agustos, iki hafta, uc vakte kadar" yazdi; haddi hesabi yok.

simdi sen "kesin" tarih verdikten sonra o tarih yaniliyorsa, ve de sen gene de "kesin" tarih vermeye devam ediyorsan, mesajlarini allah utandirmasin diye bitirme guzel abim, istese de utandiramaz zaten.

* * *

recai kocaman, 21. yy'da bir buyuk kulubun nasil transfer politikasi yonettiginin gostergesidir. kendisine robinho ismi fisildandi durdu, bugun taraftar "20 milyon euro mu yaa, nolacak yaa" der hale geldiler.

donun haziran'in basina. dusunun ki gazetede bir haber: "robinho'ya 20 milyon euro'luk teklif". hanginiz "bu koca bir cilginlik!" diye gazeteyi firlatmazdiniz elinizden?

bugun ne diyoruz? "sponsorla geliyormus ya". abi sponsor gene demiroren'in sirketi? demiroren kendisiyle sozlesme imzaliyor "ben bu parayi besiktas'a hibe ediyorum" diye. ahahaha.

sozun ozu, recai kocaman, gercek ya da kurgusal, iyi niyetli ya da degil, farkinda olarak ya da olmayarak, besiktas taraftarini cok basarili bir sekilde islemistir.

kendisi "ibrahimovic" dedi ve herkes "gelir abi, dogrudur, hmm, evet" dedi.

dusunun artik kalan akliselimi.
  • ben bu adamı hazirandan beri takip ediyorum. haziranda guti 90% robinho da 99% bitti dedi (evet aynen böyle dedi). başka da sadece sercan için kesin ifadeler kullandı. ne ibrahimoviç kesin gelecek ne de ronaldinho bizde falan demişliği var. sadece başkan delirdi bu adamlara bile teklif götürdü mesajını vermeye çalıştı. ama robinho ve guti'nin beşiktaş'a mutlaka geleceğini defalarca kez söylediğine ben şahidim. genç kaleci (cenk gönen) ve stoper olayına hiç girmiyorum.

bu arada "adebayor da kesin gelecek diyordu o noldu" diyenlere de kendisinin mesajlarını tekrar tekrar okumalarını öneriyorum. öyle ya da böyle, bu adam benim akrabam ya da arkadaşım falan değil. ama söylediği çıktı mı, çıktı. pas fotomaç gibi günde 15 futbolcu sayarak değil, öne sürdüğü belli başlı bir kaç oyuncunun akıbetini uzunca bi süre izledi ve bize iletti.

şimdi robinho transferi kesinleşirse bu adam için daha neler söylenecek ben onu merak ediyorum.
  • recai kocaman hakkinda bir kac senaryo var:

1. recai kocaman senin benim gibi, ama sadece yonetimden birisini taniyan ve haber sizdiran bir adam.

bu haldeyse, kendisinin tam 1.5 aydir "geldi, geliyor, ha gelecek" demesi beni rahatsiz ediyor. cunku ben bu isin aynisini yapan spor basinina da giydiriyorum. haber 1903'un "ilk once biz verecegiz haberi!" yarisinda sacmalamasina da giydiriyorum. recai kocaman'in defalarca "yarin geldi, obur gun gelecek, su an ucakta" deyip, her seferinde bunu piyasaya basmasini, ve de bu oyunlarla isi sova dokmesini, basin samimiyetsizliginde buluyorum.

ben nasil ki bugun erk sahibi basinin bu tur numaralarina kizarsam, gene ciddi bir sekilde erk sahibi olmus recai kocaman'a da kizarim.

2. recai kocaman, yonetimin bizzat pr icin kullandigi bir adam.

durum buysa, bunu "ama zaten biliyoruz ki yonetimin bu isi basaramadigini" deyip gecistirmek bence fazla saflik. cunku biz mete duren acayip bir aciklama yapinca nasil elestiriyorsak, recai kocaman uzerinden de yonetimi elestirmeliyiz. yani bir noktada siz "ya yonetim iste ehehe" diye kaniksayabilirsiniz, ama ben bunu kaniksayamam. kaniksadigin anda kazik cakarlar cunku. (ki caktilar o ayri mesele, olsun)

3. recai kocaman, hasbelkader bazi bilgilere ulasmis, yari hayalgucu yari gercek takilan birisi.

eh, bu durumda da, sagladigi sahte otorite ile milleti bu kadar delirtmesine elestiri getiririm. cunku bunu kim yapsa elestirmiyor muyuz zaten?

* * *

ben recai kocaman'i tanimiyorum. ama ben, burada kurulmus duzeni begenmiyorum. begenmedigim icin de bunu elestiriyorum.

siz begeniyorsunuz, forza'nin sayfalarini, twitter'i asindiriyorsunuz, ya da hic sallamiyorsunuz. fark etmez.

ben burada, recai kocaman uzerinden acayip bir sistem goruyorum. gorunce de killaniyorum.

30 milyon euro'nun beklenti yaratma suretiyle nasil normallestigini goruyorum.

robinho uzerine sercan alinmasinin yolunun yapildigini goruyorum.

insanlarin tamamen bir euphoria halinde yasadigini goruyorum.

yoksa recai kocaman istedigi kadar duyum alsin, bunlari yazsin, bana ne? takip etmem gecerim.

neticede burada cemisgezek belediye baskani'nin aciklamasini da elestiriyoruz yeri geliyor. bana ne ulan cemisgezek'ten?

yani sorun recai abi degil. sorun baska.
  • yaptığı açıklamalar imkb'deki bjkas hisselerinin hareketleriyle birlikte değerlendirilmesi gereken kişi.

zö'den bkz. #19708540

belki de gelen oyuncuların parasının bir kısmı buradan çıkıyordur.
  • robinho'nun son açıklamaları sonrası;

(bkz: recai sen kocaman bir çılgınsın)
  • transfer sezonunun robinho'dan büyük olan tek balonudur.
  • söylediğine göre robinho transferi gerçekleşmezse internet alemini bırakacaktır kendisi. 2 günü kaldı, bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap