şükela:  tümü | bugün
  • chip forumlarında hemen her soruya çözümleyici yanıtlar sunan bilgisayar aşığı.
  • "türkiye'de ilk defa detaylı sistem toplama videosu çektik. önce donanımhaber ve şimdi de teknoseyir bizi taklit etti." diyerek büyük terbiyesizlik yapmış kişi. bunun üstüne birde "keşke bu işi sadece sponsorlarından para almak için değil de bizim gibi bilgi sunmak için yapsalardı ;)" diyerek kendince ayar vermiş fakat youtube'a yüklediği videoların devamı nerde diyenlere level dergisiyle birlikte verilen dvd'de demesiyle ironinin zirvesine çıkmaya çalışmış.

biraz daha eşeleyecek olursak, "sponsorlarından para almak için..." diye bir laf ediyor kendisi. mesela teknoseyir'in aynı konulu videosunda parçalar msi'dır ve msi sponsorluğunda çekilmiş (bu sponsorluk ürünlerin görsel olarak gözükmesi şeklindedir, yani para alınmamıştır... her neyse). fakat dikkatle bakıldığında level'in sponsorlardan para almak için değil de bilgi için çektiği videoda da ne hikmetse msi kutuları dizi dizi durmaktadır. haa, sonuçta videolarda sponsor ürünleri övülmüyor ve sponsor olması anormal birşey de değil. fakat aynı şeyleri kendileri de yapmalarına rağmen, rakip olarak gördükleri kişilere bu şekilde çamur atmaya çalışması çok ukalaca. kendin ticari bir kuruluşta bu işi yap, sonra aynı şeyi yapan diğer kuruluşlara siz ticarisiniz diye çemkir.

ek olarak; ilk midir değil midir bilemiyorum fakat recep baltaş'tan 8 yıl önce, 2003 yılında levent pekcan pc extra dergisindeyken sistem toplama videosu çekmiştir zaten. başkalarının da olma ihtimali kuvvetle muhtemel. donanım sitelerinde ve dergilerinde yıllardan beri sistem toplama yazıları ve videoları (dünyada sistem toplama videosu ilk olarak tomshardware'de yayılanmış olabilir) olmasına rağmen, yaptıkları şeyi bir ilkmiş, çok orjinal bir fikirmiş gibi sunuyor olması... patentini alsaymış bari.
  • bir videosunda da "bu bağlamda" demez ise ölecek sanırım.
  • işten anlayan biri gibi durmasına rağmen pek sevmediğim teknoloji editörüdür. kendince sağa sola bulaşması (donanımhaber, teknoseyir) gözümdeki değerini iyice azaltmıştır. bir videosunda da kendince apple'a bulaşmış, kendisini bi' şey sandığını bizlere göstermiştir.

http://youtu.be/hggxtfpmj3o?t=22m44s , işte o video.
  • windows 7'de trim yok zanneden donanım editörü
  • hatun zannettiğim bilgisayarcı. ismine rağmen emin olamıyorum amk.
  • ben bu kardeşimizi hep çocuk sanardım 17 yaşındaki biri sanardım meğerse bayağı büyükmüş, fakat başıma bir iş gelmeyecekse ben kendisini sevmiyorum. bir teknoloji editörüne yakışmayacak hareketler yapıyor.

mesela buradaki tartışmada "furkan" isimli birisi bahsettiğinin yanlış olduğunu, doğrusunu anlatmaya çalışıyor ama adam ısrarla bana ne? öyle şey mi olur? beni ilgilendirmez, bilmemne diyerek savunmaya çalışıyor tezini. en son adam işletim sistemine değil telefona laf söyle o zaman deyince kıvırıyor yok çeviri hatası var yok bilmemne. android fanboyu değilim hatta tamamen apple ekosisteminde yaşıyorum fakat bu tavrı hiç hoş değil.
  • yavaş yavaş sevmeye başladığım technopat. kendisinin teknoseyire filan karıştığı söylendiği için zaten bi gıcık kapma vardı (bu arada nerde laf atmış merak ettim video , makale , paylaşım ? )

abimin affına sığınarak şunu söylemem lazım sesini ilk duyduğumda dönme sandım ama artık videolarını izleye izleye alışıyorum.

eskiden teknoseyire bir ürün geldiyse ayrıca başka kanallarda incelemesini aramazdım beklerdim ts'ye gelsin diye ama artık nedense benim açından ts yerini technopata bıraktı gibi .

edit:ts yerini koruyor hala bi anlık umut imiş technopat . technopat da iyidir ama bir ts değil
  • rahatsız edici bir ses tonuna sahip editör kişi. sesini duyduğum an keto'ya dalmaya hazırlanan medyum memiş'e dönüşüyorum.
  • rahatsız edici kişiliğe, görünüşe, ses tonuna ve mimiklere sahip olan kıl bir vatandaş. herkesten çok bildiğini sanması, yaptığı gafları ve bilmediği onlarca şey ne kadar amatör olduğuna ve bilişim sektöründe tutunamayacağına delalettir.