şükela:  tümü | bugün
 • elinden düşmeyen şarabı ile eskişehir barlar sokağının simgesi haline gelmiş, herkesten akıllı delisi. yıllardır onun ağzından"seviyorum" ile başlayan aynı cümleleri duyduk. kimi sevdiğini sanırım hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz fakat bugün kimi sevmediğini eskişehir direniş kampında"saygıdeğer canlarım" diye konuşmaya başlayarak açıkladı. yalnızca recep dayı için bile artık direnmeye değer.
  ey tayyip sen nelere kadirsin!

  recep dayının meşhur şiiri
 • vefat ettiğine dair duyumlar varmış, umarım yanlıştır ..

  edit: yanlışmış bugün gördüm sağlığı sıhati yerinde
 • bir şişe cumartesi karşılığında yaptığımız sohbete göre kendisi eskişehir'e üniversite okumaya gelir ve bir kadına aşık olur ama asla kavuşamaz. aşkından deli divane gibi senelerdir seviyorum diye gezer durur eskişehir barlar sokağında. çakal gibi sevmez, yalan gibi sevmez..güzel insandır.
 • arada bir içmese, şöyle barlar sokağında onun için belirli günlerde "recep dayı günü" yapılsa.
  gelse, o gün içse, o gün hep birlikte "seviyorum" diye bağırsak.

  oğlum bak kıymetini bilin artıkın.
 • eskişehir'de özlediğim tek insan. çok seviyordum onu ben daha o şehirdeki ilk haftalarımda zorluk çekerken bankta oturmuş votka içiyordum geldi şarabıyla oturdu yanıma hiç yokmuşum gibi orda, seviyorum diye sayıklayarak içti içti gitti. yani zarar vermez kimseye, millet bunu henüz anlayamadı ama. mütemadiyen güneş gibi seven bir adam. sevin, sayın kendisini.
 • kendisini bilmeyenleri, tanımayanları ani olarak "seviyorum" diye bağırmasıyla salatalık gören kedi gibi zıplatan nevi şahsına münhasır dayı.
 • an itibariyle okuduğum haber ile porsuk çayına düşmüş ve hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren, kahramanım, kahramanımız.
  eskişehirli olanlar bilirler, recep dayının eskişehir için nasıl değerli biri olduğunu.
  onunla her yerde karşılaşabilirsiniz bu şehirde ve isterseniz en kötü gününüzde olun, gülümsetir, kendine özendirir sizi şiirleriyle.
  barlar sokağında bi şişe ona şarap alırsınız, bir şişe kendinize sonra oturup beraber içersiniz sokakta...
  "seviyorum" recep dayı, gitme ne olur ya, kim kaldı şu amk dünyasında senin gibi...şimdi hiç sırası değil inan yap bir delilik hadi...

  recep dayı gezi direnişi konuşması
 • şuan itibari ile bogularak öldüğü haberini aldigim eskisehir barlar sokaginin fenomeni

  edit: yoğun bakimda olduğunu öğrenip bunun iyi haber mi yoksa kötü mü olduğunu bilemedim.