şükela:  tümü | bugün
 • ne zaman "seviyorum" desem, aklıma geliyor.

  seviyorum!
  yalan gibi değil, yanlış gibi değil, çakal gibi değil, kurnaz gibi değil.
  se vi yo rum
  güneş gibi!

  https://www.59saniye.com/recep-dayi-seviyorum/
 • barlar sokağının daha barlar sokağı olmadığı günler, 6.45 den başka mekan yok. liseli iki arkadaş mc donalds'ın barlar sokağına bakan kaldırımında oturmuş içiyoruz. uzaklardan bağırışlar geliyor, ses gittikçe yaklaşıyor. ses yaklaştıkça bağırışı çözüyoruz. seviyorum diye bağırıyor bir adam tek başına. ama onu duyacak kimse de yok etrafında. kendi kendine bağırıyor. yanımıza gelince keskin bir bakış atıyor bize daha sonra gelip yanımıza oturuyor. biz tabi heyecanlıyız, ilk kez kendimizi serseri gibi hissediyoruz hem de gerçek bir serseriyle takılarak. adam biliyor muhabbet başlatmaya değmeyecek kadar toy olduğumuzu. 5 dakikalık sessizlikten sonra bu yaşta içmeyin bu kadar diyor ağzını yuvarlayarak ve kalkıp gidiyor. ilerde tekrar bağırmaya başlıyor tek başına. ünlü olmak gibi bir derdi yok, sevilmeye ihtiyacı yok, toplum tarafından kabul görme arzusu yok. şimdi herkes tanıyor onu ama recep aynı recep, hala efkarlı, hala olmak istedigim ve asla olamayacağım gibi. ölme recep dayı sensiz eskişehir çok eksik olacak yoksa.
 • elinden düşmeyen şarabı ile eskişehir barlar sokağının simgesi haline gelmiş, herkesten akıllı delisi. yıllardır onun ağzından"seviyorum" ile başlayan aynı cümleleri duyduk. kimi sevdiğini sanırım hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz fakat bugün kimi sevmediğini eskişehir direniş kampında"saygıdeğer canlarım" diye konuşmaya başlayarak açıkladı. yalnızca recep dayı için bile artık direnmeye değer.
  ey tayyip sen nelere kadirsin!

  recep dayının meşhur şiiri
 • arada bir içmese, şöyle barlar sokağında onun için belirli günlerde "recep dayı günü" yapılsa.
  gelse, o gün içse, o gün hep birlikte "seviyorum" diye bağırsak.

  oğlum bak kıymetini bilin artıkın.
 • eskişehir'de özlediğim tek insan. çok seviyordum onu ben daha o şehirdeki ilk haftalarımda zorluk çekerken bankta oturmuş votka içiyordum geldi şarabıyla oturdu yanıma hiç yokmuşum gibi orda, seviyorum diye sayıklayarak içti içti gitti. yani zarar vermez kimseye, millet bunu henüz anlayamadı ama. mütemadiyen güneş gibi seven bir adam. sevin, sayın kendisini.
 • kendisini bilmeyenleri, tanımayanları ani olarak "seviyorum" diye bağırmasıyla salatalık gören kedi gibi zıplatan nevi şahsına münhasır dayı.
 • an itibariyle okuduğum haber ile porsuk çayına düşmüş ve hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren, kahramanım, kahramanımız.
  eskişehirli olanlar bilirler, recep dayının eskişehir için nasıl değerli biri olduğunu.
  onunla her yerde karşılaşabilirsiniz bu şehirde ve isterseniz en kötü gününüzde olun, gülümsetir, kendine özendirir sizi şiirleriyle.
  barlar sokağında bi şişe ona şarap alırsınız, bir şişe kendinize sonra oturup beraber içersiniz sokakta...
  "seviyorum" recep dayı, gitme ne olur ya, kim kaldı şu amk dünyasında senin gibi...şimdi hiç sırası değil inan yap bir delilik hadi...

  recep dayı gezi direnişi konuşması
 • şuan itibari ile bogularak öldüğü haberini aldigim eskisehir barlar sokaginin fenomeni

  edit: yoğun bakimda olduğunu öğrenip bunun iyi haber mi yoksa kötü mü olduğunu bilemedim.
 • ölüm haberi henüz doğrulanmamış eskişehirli olan herkesin tanıdığı adam. yarım saat önce hastaneyi aradık hala yoğun bakımda olduğu söylendi. umarım kendisine bir şey olmaz zira recep dayısız bir barlar sokağını düşünmek istemiyorum.

  edit: hastaneyi tekrar aradım. drumunun stabil olduğu bilgisini aldım. yani ölmüş falan değil ve umarım öyle bir şey olmaz. dezenformasyon yapmayın gelip şuraya.