şükela:  tümü | bugün soru sor
 • star medya grubunda bir donem(belki de halen) recep tayyip erdogan yerine kullanilmi$tir.
 • grup hükümetle veya devletle anlaşma yolları ararken kullanımı terk edilmiş hitap şekli. fakat yine de olan olmuştur;
  (bkz: tmsf'nin uzan grubu'na el koyması)
 • mülkiye'nin 2003'te emekli olan caycısı. kendisine yaşlılar recep, gençler recep amca derler. o ise herkese homurdanır. emekli olmasına rağmen vaktini cay ocağında gecirir. oğulları sulhi ve vedat kendisine yardım ederler. memleketimin en iyi kahvesini yapar. ömer madra'nın mülkiye'de en çok sevdiği kişidir. (bkz: seni sevmeyen ölsün)
 • can ataklı'yı tv'de görünce hemen bu isim aklıma gelir. zira en çok o kullanırdı.
 • (bkz: recep)
 • 01 şubat 2016 tarihinde diyarbakır sur ilçesindeki çatışmalarda bölücü terör örgütü pkk tarafından şehit edilen urfa'dan diyarbakır'a görevlendirilen jandarma özel harekatçı teğmen.

  devremizin beşinci şehidi. diyarbakır'ın bizden aldığı üçüncü devremiz. henüz bir hafta önce silopi'den gelmiş, geldiğinin ertesi günü karşılaşmıştık. bu adamın, bu teğmenin sözde hayata 3-0 önde başlayan bu teğmenin yanında sivil kıyafetleri bile yoktu. aylardır oradan oraya gönderip duruyorlarmış, buradan da bir yere gidecekleri kesinmiş ve yola çıkarken sivil elbiselerini alamamış. o yüzden evime davet ettiğimde gelemedi benim arkadaşım.

  benden son isteği de samsung s4 mini bataryasıydı.
  istediğini dün aldım ama ona ulaştıramadan şehit edildi benim devrem.
  çok güleryüzlü adamdı recep. ne zaman evleneceksin bilader diye sormuştum, abi bu şekilde çalışan adamı hangi kız ne yapsın allahını seversen urfa dönüşünde ancak evlenirim demişti. bir sene sonra da tayin yazacaktı.

  bölük komutanı istifa edip gittiğinde bölük komutanlığı da kardeşimin omuzlarına kalmıştı, şimdi bölüğünün başında da kimse kalmadı.

  ben recep'i harp okulu birinci sınıftan beri tanırdım. hep gülerdi, mutlu adamdı, bizi harp okulunda komutanlarımız haksız yere zorlarken bizim için üzülürdü, bizimle beraber o da küfrederdi. kalıplı falandı ama şaşırtıcı derecede çok iyi spor yapardı. gümüşhaneliydi, gümüşhaneyi de çok severdi devrem benim.

  her şehitle beraber yaşadığım hüzün, çöküntü artırıyor farkediyorum ki, hastanede on tane teğmen, gerektiğinde en önde çatışan, bir bölüğü, takımı, timi emir komuta eden on tane teğmen ağlamamak için çok zor tuttuk kendimizi. çünkü ağlayamazsın, teğmenin duruşunu bozamazsın, teğmensen güçlü olmak, dirayetli olmak, kendini her daim tutabilmek zorundasın. ağlasak ardından recep demez mi ulan yakıştı mı şimdi on adam milletin içinde ağlaşıyorsunuz diye.

  hastane çıkışında da devrelerimizden iki kişi akşam sur'a gitmek için hazırlık yapmaya ayrıldı, iki kişi silvan'a gitti, bir kişi de bugün nöbetçiydi, nöbeti almaya, askerlerinin başına gitti.

  ne söylesem hiç bilemiyorum sanırım devremizin şehitleri gelmeye devam edecek. hepimizin canı yanıyor, yanmaya da devam edecek.
  ruhun şad olsun kardeşim. gözün arkada kalmasın. emre'ye, ibrahim'e, hubeyb'e, altuğ'a selamlar.
 • ben askerlik yaparken benim gibi adamı öyle boktan şeylerle yargılayan, durduk yere çarşımı kitleyen adamlar ölünce pek üzülmüyorum ne yalan söyliym