şükela:  tümü | bugün soru sor
  • recep bülbülses'in rol aldığı, oğuz gözen'in yeni filmi. çakma recep ivedik gibi görünse de aslında recep ivedik'le bir ilgisi yokmuş, ayrıca müstehcen sahneler ya da küfür falan içermeyecek, kara mizah ve toplumsal taşlama yapacakmış.*

bakalım filmin yönetmeni ne demiş filmle ilgili:

"recep ibibik, babası ve dedesi memleketlerinin en büyük tavuk, horoz yetiştiricisi olan hatta dedesinin dedesi, padişahların horozlarını yetiştirmekle ün salmış bulunan, ibibik soyadlı bir adamın öyküsüdür. kendisini ve soyunu, büyük şehirlerde herkesin tanıyacağını sanan recep ibibik, bir gün kalkıp istanbul'a gelir. ancak durum hiç de sandığı gibi değildir. bir tesadüf sonucu sinema piyasasına girer, artist bile olan recep ibibik'in büyük şehir çarkı içinde başına gelmeyen kalmaz. bu çark onu kendisinin, ailesinin ve yavuklusunn yüzlerini kızartacağı duruma sokar. ancak yaşadığı olaylar komik olduğu kadar düşündürücüdür de... film, hiç bir kötü söz, küfür ve müstehcenlik içermiyor. kara mizah bir yapıt olan recep ibibik, tam bir toplumsal taşlama filmidir. ve ne gariptir ki bu toplumsal taşlama, günlerden bir gün sinemamızda, horlanan, ezilen, itilip kakılan recep bülbülses aracılığıyla yapılmaktadır."
  • recep bülbülses az önce "800.000 sattı" dedi. millet recep ivedik diye yanlışlıkla mı almış acaba ?
  • bu filmin hiçbir sinemada oynamış olmayıp hiçbir yerde var olduğuna dair bir iz olmaması şüphelerimi artırıyor. böyle düşünmek istemiyorum ama bence bu bir deneydi, türk halkının dayanma gücü ölçüldü. fragmanın izlenme sayısı beklenenin alında olduğu için bu deney pardon film hiçbir zaman çekilmedi. bence.
  • sanirim bilecik'te cekildi bu film. cünkü hic bir yerde yok. ne gören var ne seyreden.
  • görme bozukluğunun giderilmesi için uygulanan alternatif tıp yöntemlerinden birisi. izliyorsun, kör oluyorsun. bu kadar basit her şey.
  • yıllar önce istiklalde bir dükkanda dvd lere bakarken bu filmi görmüştüm. "ulan recep ivedik ne ki ismini çakmışsınız bu nasıl bir yüzsüzlüktür" diye saydırırken arkadan biri "o kadar emek vermiş insanlar. alın izleyin güzel filmdir" diye ağlamaklı bir ses tonuyla seslendi. arkama döndükten sonra gördüğüm yüz recep bülbülses'ti. ben utandım, o üzüldü. sonra sessizce, o diyalog yaşanmamışcasına ortamı terk ettik. bu da böyle bir anımdır.