şükela:  tümü | bugün
 • bana hayatımın en büyük dumurlardan birisini yaşamama sebebiyet vermiş olan film...

  yurt dışında yunan arkadaşlarımla bir restoranda oturup yemek yiyoruz. ben bir yandan yemek yerken bir yandan da onlara birşeyler anlatmaya çalışıyorum. şimdi hatırlamıyorum ama çok heyecanlı bir konuydu. neyse anlatıyorum anlatıyorum heriflerden ses yok, mal mal bakıyolar. olum bişi desenize diyorum, tepki yok. sinirlenip susuyorum. saniyeler sonra sonunda birisinden bir tepki geliyor. tepki: ''konuşma leeyn!''. afallıyorum, konuşamıyorum, nutkum tutuluyor. nasıl yani dememe kalmadan başka birisi ''böhöhöhöy!'' diyor. daha da afallıyorum. ne diyeceğimi şaşırıyorum. kendimi toparladıktan sonra ''oğlum siz bunları nerden biliyorsunuz lan!?'' diyorum ve anlatmaya başlıyorlar... recep ivedik'i bir arkadaşları önermiş bunlara olum çok komik film mutlaka izleyin diye. bizimkiler de bildiğiniz oturmuş yunanca altyazıyla izlemişler filmi. altlarına sıçmışlar gülmekten. aralarında fenomen olmuş film. ortamda sürekli filmden replikler dönüyor. tüm bunlar yetmezmiş gibi o recep ivediğin ağzını cama dayama sahnesi var ya, onu yapıyorlar bana arabada. işin kötü yani ben recep ivedikten nefret ederim. konuşmasına onun repliklerinden kesitler dahil edenlerle, onun yaptığı hareketleri taklit edenlerle aynı ortamda bulunmamaya çalışırım. meğersem kaçış yokmuş bu recep ivedikten. ülkemdekilerden kaçmak isterken yurt dışında tam 1 ay boyunca 3 recep ivedikle gezmek zorunda kaldım ben. yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. şimdi napıyorlar bilmiyorum. en son 3. filmin altyazısını istiyorlardı benden...
 • --- spoiler ---
  ka: buyrun bir karara vardıysanız..
  ri: bi karara vardım, mehmet ali atıf bir diyom
  ka: emin misiniz?
  ri: değilim.
  ka: son kararınız mı?
  ri: değil. ama mehmet ali atıf bir diyom hadi napacan şindi?
  --- spoiler ---

  (bkz: yaran diyaloglar)
 • katildigi tehlike cani* programinda; ''caylak modundayim, eksi sozluk yazariyim, girdin mi oraya hayvan ara dugmesine bastin miydi ben cikarim...'' repligi ile yarmis sahan gokbakar tiplemesi.
 • geçen cuma vizyona girip tüm seansları talan eden adam. ya da seri adı, bilmiyorum. ama vicky cristina barcelona, avrupa yakasında tek bir salonda bile gösterilmiyorsa tek sebebi bu recep efendi'dir. erteleye erteleye kaçırdık güzelim filmi, şimdi irade ile bilgisayar başında izlemeye çalışmak var.

  15 dakika arayla seans olur mu yahu? dolmuş gibi. bırakın seans da koymayın, salon dolunca kapatın kapıları, başlatın filmi. gidecek film yok lan koca istanbul'da!

  ama çok sevilmese, milyonlarca kişi gitmezdi sanırım. bana giren çıkan yok, sevmediğim şeylere vakit harcamam olur biter, hatta kendisinden memnun olan kitle için her ay çekse, her ay 4 milyon adam gider filmine. bak şahane de fikrim var, şahana da fikrim var. adam her şeyden önce çok güzel yere dükkan açtı, 7 düveline yeter bu seri. benjamin button'dan önce fragmanını izleme şansına eriştim de, anladığım kadarıyla çekmesi 3 haftayı bile bulmuyordur. ne bir mekan, ne görsel efekt, ne oyunculuk, ne dönem, hiç bir sik yok. su katılmamış öküzlük gördüm. bunlar olur, severiz biz böyle adamı. "sadece gülmek için gittiğim film" de denir. ama bu işin bir ayarı olsa gerek, diğer filmlere de şans tanımak gerek. ilkel gibi, dvdsi bile çıkmış filmler vizyona girmiyor, festivaller oluyor yetersizlikten bilet bulunamıyor. ortalamaya hitap etmeyen güzel bir film 2. haftasını görmüyor.

  benjamin'den önce gösterilen ivedik fragmanında yanımdaki herif hayvanlar gibi güldü, kahkahalardan boğulacak gibi oldu. sonra benjo başladı ve daha 10 dakikasında bebekler gibi mışıl mışıl uyudu. kız arkadaşı dirsek attı da ancak uyanabildi paşa. recep ivedik'in silik bir yansıması olsa gerek, belki herkes kendini bulduğu için gidiyordur. onu da bilmiyorum, benim derdim bu afişlerdeki çirkin suratını bile görmeye dayanamadığım adam yüzünden diğer filmlere şans tanınmamasında.

  şehirler arası otobüslerde akşam erken saatte çıksa, mecburen uyuyorum. o kadar katlanılmaz.
 • çocuğuna bunun resminin üzerinde olduğu ürün satın alan ebeveynler hayvanat bahçesine kapatılmalıdır.

  hatta belediye direk zehirlesin bence. hayvan bile yavrusuna daha iyi bakar.
 • "koyim de tur at" esprisini süzme bir kıronun değil de bizzat şahan tarafından yapıldığını düşünenlerin izlemesinin sakıncalı olduğu film.
 • itiraf etmekten hosnut olmadigimiz lumpen bi zevkimiz recep ivedik ülkece.. yani hepimiz güldük eglendik ama kimse bunu gogsunu gere gere itiraf edemiyor.. cünkü cok dandik, espriler orta okul seviyesinde, küfüre osuruga gülüyorsun, ama gülüyorsun yahu. yani en süpper woody allen filminde bile gülmedim recep ivedik'e güldügüm kadar..

  ama işte nasil ki hande yener'in bir sarkisini seven metalci genc bunu itiraf edemiyorsa, recep ivedik'i izleyen birisi de cikip "anira anira güldüm, gozumden yas geldi" diyemiyor.. sinemada hayatinin kizini veya erkegini bulacak birisi, gonul rahatligi ile "recep ivedik filminde tanismistik" diyemiyor.. zira son yillarda türk toplumunun basina ismail ykdan sonra gelen en dandik sey.. ama işte insan tüm entelektüel begenilerinin icinde arada osuruga da gülmek istiyormus, arada hareket cekmek de komik olsun istiyormus..

  ben sahsen umutluyum sahandan.. ilk film olarak süpper bi film yapmis.. ileriki recep ivedik filmlerinde, küfür dozu, gorsel komiklikler yerini daha durum komedisine birakicaktir.. insallah..
 • dikkat şahan çıkabilir'de sözlükteki bir çaylağı oynayan, halime'nin ipini çekmiş keş insan
 • --- spoiler ---

  büyük ödülü kazandığı halde çeki kabul etmemiş, onun yerine "sen buradaki herkese birer tane bira söyle yeter" diyerek the shawshank redemptiona göz kırpmıştır.

  --- spoiler ---