• bu filmle ilgili albert* abi'nin ilginç bir açıklaması var:

"üçüncüsünü bilmem ama dördüncüsünü izleyeni taş ve sopalarla kovalayacaklarmış."
  • -ismin ne la senin ?

-taylan.

- iyi o zaman koyayım da yaylan !

adamlar, 2014 senesinde ciddi ciddi böyle bir diyalogun geçtiği sahne koymuşlar filme, komik diye. ya da osurarak ateş filan yakıyor recep ivedik başka bir sahnede. hala, bu tip ilkokul seviyesindeki şaklabanlıklardan medet umulması insan zekasına hakaret etmekle aynı kapıya çıkıyor bence.
  • recep isminin araştırma konusu olması gerektiğini gösteren filmdir.
    recep tayyip erdoğan'ı kimse sevmiyor kim veriyor lan bu oyları?
    recep ivedik filmine herkes tu kaka diyor kim izliyor lan bu filmi?
  • filmin senaryosunu recep ivedik yazmış. filmde şahan gökbakar adında kıllı, şişman ve itici bir karakter olacakmış...
  • şahan gökbakar'ın yine milyonları cebe indireceği filmdir. ne güzel lan, minimum maliyet, maksimum kazanç.
  • (bkz: recep ivedik x)
    x sıfırdan farklı ve doğal sayılar kümesinde tanımlıdır. x değişkeni halkın tepkisine ve o zamanki para getirisine endekslidir.
  • türk halkına layık olan şeklinde aşağılanan film.. peki bizlere nuri bilge ceylan mı, zeki demirkubuz mu, semih kaplanoğlu mu layık yani.. şahan'ın hiç bir röportajında bu film dünyanın en komik, en zeki mizahını barındırıyor dediğini de hatırlamıyorum.. şahan'ı sevmem ama yeteneğini de inkar etmem.. bir kere izlendikten sonra unutulacak filmler yapıyor ve bunu da inkar etmiyor zaten adam.. cem yılmaz'ın yaptığı mizahın ve filmlerinin yanından bile geçemez tabii bu bi gerçek.. ama halk seviyor recep ivedik'i işte bunu kabul etmek lazım.. yani amerikan özentisi yahşi batı'dan, ya da uzay filmi gora'dan daha samimi buluyor belki de.. osurarak güldürüyor denmiş.. doğru.. ama o çok beğendiğimiz cem yılmaz da, gora filminde hücresine sıçıyodu, arog filminde maymun sikiyodu, yahşi batı filminde bufalo taşaklarını yüzüne çarptırıyodu.. yani bişeyleri kıyaslamayı bırakmak lazım görüşündeyim.. buna gülen şöyledir böyledir şeklinde aşağılanmasına karşıyım... sinemada olmasa da bir şekilde izleyeceğim filmdir ayrıca..
  • galası da yapılmış film. üstelik smokin falan giymişler. smokinle recep ivedik'i izlemek, filmden daha komik olduğu aşikar.
  • bu adama para kazandıranların ağzına sıçayım dedirten filmdir efendim.

adam antipatikleşmede dünya markası, iktidar yalakası, terbiyeden yoksun.

ama zeka seviyesi belli memlekette, milyonlar gidecek, bu entry'e eksiler yağacak falan. siktir olup gitmek istiyorum bu mına kodumun memleketinden ya.

bugün çok atarlıyım yahu.
  • --- spoiler ---

evet, yine osurmustur. cidden, yine osurmustur. yok artik dedim ve kahkaha attim. yani yine osurmus abi adam, sikilmadan, bikmadan yine osurmus.

--- spoiler ---

(bkz: recep ivedik 4'de de var olan osuruklu sahne)
hesabın var mı? giriş yap