şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi'nin olduğu gece birliğini tatbikat için istanbul valiliği'ne götürmesi emredilen, valilğe vardığında mevzunun tatbikat değil, darbe girişimi olduğunu anlayıp herkesin duyacağı şekilde "kanunsuz bir eylem içinde yer almam" diyerek emniyet müdürü ile koordineli olarak askerlerin şarjörlerini toplayıp teslim eden ve halkın "en büyük asker bizim asker" tezahüratları eşliğinde polisin açtığı koridordan geçerek birliğiyle olay mahallini terkeden yarbay.

  bu anlatımları destekleyen kamera kayıtları var, tanık ifadeleri var ve birliği o gece görevlendirildiği alanda can kaybı olmayan tek birlik. ama tutuklandı.

  http://www.hurriyet.com.tr/…miyet-kamerasi-40178168
 • avukat olan eşi esin karaçam'ın verdiği röportajda şu kısım cok önemli : "askerin şarjörlerini boşalttırmış. polisin açtığı koridordan ‘en büyük asker bizim asker’ tezahüratlarıyla ayrılmışlar. bütün bunlar, show tv’de yayınlanan görüntülerde var".

  kanunsuz eme uymadigini gosteren görsel dellillerin mahkemeye sunulması ve bunun yanında aynı yöndeki tanık beyanları ile ilk duruşmada çıkacağını düşündüğümüz yarbay.
 • recep karaçam, bozcaada'da komando birliğinin komutanı ve binbaşı rütbesiyle tanıdığım; vatansever, insan ve doğa sevgisi güçlü biridir. bir çocuğu oldu ve ismini "can" koydu. can çok güzel bir bebek olup gayet de sağlıklı idi. çok da yemeyi seviyordu. recep karaçam oğlu can için "obur can" diye bahseder oldu. sohbetlerimizin keyifli mimarı ve üyesi idi.

  istanbul'a tayini çıktı. rütbesi de bir üste çıkmış ve yarbay olmuş. derken 15 temmuz 2016 darbe girişimi nedeniyle ismini basında duyduk. birliğini tatbikat için istanbul valiliği'ne götürmesi emredilmiş; ancak oraya vardığında bunun darbe eyleminin parçası olduğunu anladığında, birlikteki askerlerinin şarjörlerini boşalttırarak birliğini kışlaya geri götürmüş. üstelik darbeye karşı bu duruşu video ile tespit edilmiş ve televizyonlarda yayınlanmış iken tutuklanmış.

  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…miyet-kamerasi-40178168)

  kamuya yansıyan bu verilere bakıldığında bir yanlışlık olduğu ve bunu yargının mutlaka düzelteceği, "obur can'a kavuşacağı düşüncesindeyiz.
 • ben de kendisini bozcaada'dan tanırım. adanın yerel gazetesinde çalıştığım için kendisini yakından tanıyorum. iyi bir insan, iyi bir komutandır. umarım suçsuzluğu anlaşılır.