şükela:  tümü | bugün
43811 entry daha
  • arkasında halkın haberinin bile olmadığı pekçok farklı dış gücün olduğunu düşünüyorum. erken seçim kararı garipti ve ikinci tura kalacağı kesin olarak görülüyordu. son haftalara kadar doğru düzgün seçim kampanyası bile yürütmedi. kaybedecek izlenimi verdi. sonuçlar ise sanki daha önceden belirlenmişçesine yandaş bir anket şirketinin söylediği şekilde gerçekleşti. muhalefet adayları tehdit edilmişçesine susuyorlar. kim bilir arkaplanda neler döndü, ne hesaplar yapıldı.
  • facebook'ta hakkında yapılan şu yorumu yazmak istedim;
    " ekonomi kötüye gidince neyi bahane edecek? bu sefer allahlık sistemi için mi referanduma gideceğiz?
  • kafayı yiyeceğim lan
    gözlerimden yaş aktı.

bu gece olanlar ve son bir aydaki haberleri izleyince gerçekten orgazm oldum.

çünkü her şey yerli yerine oturdu.

bir ara uzun analizini yazarım fakat kısası şu;
    abd ve avrupa tarafından "ince" ayar çekildi.ince ve diğer muhalefet liderlerinin korkunç şekilde ortalıktan kaybolması "abd" nin gücü.

tayyip erdoğan bir şeylerden taviz verdi.belliydi, s-400ler falan.reis abd ve 50 yıllık yapılanması var bu ülkede.izin verirler mi blok değiştirmene?

bilenler bilir , bu geceki seçim için hiç yatırım yapmadı.ramazan vardı onu kullanırdı yapmadı."sonuçtan emindi."
    lan yoksa f-35 lerin önce teslim edilmeyip bir kaç saat sonra teslim edilme muhabbeti bunun için miydi?
    -"tamam.bunlari verdiğine göre natoya sorun olmayacaksın."

hoppala f-35ler teslim edilir, reis kendinden emindir sanki 100 yıllık seçim değil muhtarlık seçimine girmektedir.bahceli miting dahi yapmamaktadır.

seçim sonuçlar, muhalefet ve iktidar dahil olmak üzere kimseden ses çıkmaz.

ulan aminiza koyim birinci başkan seçildi lan.1000 yıllık seçim oldu fakat iktidar bile sevinmiyor!

allah muhammed aşkı için akp yi bilenler bilmez mi böyle bişi olsa rte konuşma mi erteler? şaşalı kutlamalar mı olmaz! onların hayali lan bu başkanlık.

ama çok garip, sonucu önce belli olan seçim.oyle tavizler var ki artık "ben yonetemeyecegim ki... neden sevineyim" havası var.

muhalefet liderleri 1 saat içerisinde yok oldular hiç birinden haber yok.
    rte üzgün.
    ak partili gazetecilerden kutlama mesajları yok!

akp ve mhp'nin seçim çalışması === 0

rte sanki secilmemek için çok uğraşti.(fırın, kıraathane, kek, öğretmen atamaları v.s.) (öyle bir görüşme geçmişki nato ile artık secilmemek istiyordu.)

seçimin kazananı 0 miting ve ikiye ayrılmış parti ile %11 alarak tabiatın kanununa aykırı olan mhp idi.
    bahçeli'nin sonuç sonrası söylemine bakın !
    : " mhp çok kritik noktaya gelmiştir." lolololo.

tayyip erdoğan da hemen şunu söylüyor :
    " biz demokrasi dersi verdik bize ders vermeye kalkmayin."

babalar bir kaç ay önce avrupa merkez bankası na "faiz kaldırılsın" diyen adam bu.

onca godaman ve nato , türkiye'nin kendilerinden ayrılıp avrasya bloğuna katılmasını isteyecek kadar mal mıdır?

ne mhp ne akp. dünden biliyorlardı sonucu.bahceli 0 miting ile %11 aldı muhahaha millet komplo teorisi yazıyoruz diyor.

şu açık;

abd,
    türkiye'nin natodaki yeri için ayar çekti.
    mhp'yi de denetçi olarak seçti. // bahçeli: "mhp çok kritik yerdedir." açıklamasını bu gece dalgasına yapmadı.

muhalefet takımı zaten abd tarafındaydi. tek telefonla ortalıktan dağıldılar.

neyse, şimdi sıra avrasyacilarda.
    onlar da bu asrın gecesine bir cevap verirler sanırım.

dünyadaki en zor pozisyon tayyip erdoğandadir.dunyanin en kıymetli askeri coğrafyasına sahip bir ülkeyi, avrasya/nato blokları arasında ezilerek yönetmeye çalışıyor.

kolay gelsin.

not. mhp abd tarafından sovyet tehlikesi için kurulmuş partidir.wiki de bile bu yazar.o dönem abd sömürgelerinde kurulan tüm sovyet karşıtı partilerde "hareket" kelimesi (movement) kullanılmıştır.
  • maşallah her seçim 52.5 falan. gram şaşmaz ha! ne aşağı ne yukarı sistem belli. 1 oy bile oynamıyor. yazık bu millete. fiili olarak başkanlık sistemine geçilmiştir. en çok ney'e üzülüyorum biliyor musunuz? çok cahil ve kalabalıklar. zaten seçim adil şartlarda olmadı ve oy çalmadıklarını kimse iddia edemez. kayınpeder'imin evine gidiyorum. baldız'ın elinde telefon nişanlısı ile akşama kadar yazışıyor. kayınço'da nişanlı o da aynı şekilde. kaynana mesela en marifetli olduğu konu mantı börek açmak. kayınpeder zaten a haber izleyip dünya'nin en güçlü ve zengin ülkesinde olduğunu zannediyor. buradan 4 oy çıktı. amca'mın oğlunun evine gidiyorum eşi yine öyle. yemek yapıp akşam da kocasına vermek işi. 2 oğlu 1 kızı var 20-25 yaşlar aralığında. buradan da çıktı 4 oy. bu insanların hepsi survivor ve yeteneksizsiniz programları izleyen insanlar.

dayı'mın 7 oğlu 1 kızı var. en ufak oğlu 21, en büyüğü 40 yaşında. eşi ve kendisinin okuma yazması yok. çıktı mı buradan 10 oy? çıktı. sonra cuma cemaat'ine bakıyoum semtimizin çoğu doğulu ve okuma yazması olmayan insanlar. hepsi ak partililerin araçlarının yanlarında büyük bir coşkuyla kazanacakları zaferi bekliyorlardı.

izmir'de oturuyorum ben. sonra biraz daha sahil ve merkezi yerlere gidiyorsun elit kesim genelde chp'li ve fazla kalabalık değiller. e bu insanlarla nasıl baş edeceksiniz? ilkokul arkadaşım facebook sayfasında erdoğan'ı paylaştı ve küçük bir eleştiri getirdim diye ''seni hapise atmak lazım.'' dedi. düşünebiliyor musunuz? insanlar bu adam yüzünden birbirlerinden uzaklaştı. birbirlerinden nefret etmeye başladı. bir insan düşünün 16 yıl bu ülke'yi yönetsin; radyo, gazete, televizyon başta olmak üzere hayatımızın her yerini işgal etsin.. bundan sonra üzerine koyarak devam edecektir. daha çok baskı, daha çok zulüm, muhalefeti daha çok sindirecekler. akp'li olmayanlar işsiz kalacak. daha çok fabrikalar kapanacak. pazartesi'nden itibaren dolar yükselmeye başlayacak eminim. eminim ekonomi daha çok kötüye gidecek ve onlar hep ''dış güçler, feto'' diyecekler.

ben kürt kökenli bir yurttaş olarak, insanlarını değil ama taşını toprağını çok sevdiğim türkiye'nin hatırına bu milletin tarihine geçmiş, bu millet'i binlerce yıl tarih'e övünç kaynağı olarak nakşetmiş teoman, mete, atilla, alparaslan, fatih sultan, gazi mustafa kemal atatürk başta olmak üzere hepsini yad ediyorum. düşünmeyen, düşünemeyen cahil türk, kürt, arap ve diğerleri... zerre kadar sevmiyorum sizleri ve zihniyetinizi. bu ülke'nin bölünmesine yol açacak kapıyı 24 haziran'da araladınız. bu saatten sonra çok şey kaybedeceksiniz. evet kazandınız ama bu bir pirus zaferidir.

ben asla alim değilim, olamam da. fakat şöyle bir laf vardır; ''alimler felaketi gelmeden görür, cahiller felaketten sonra.'' evet eminim bu ülke'nin ayağımızın altından kayıp gitmesini hepimiz göreceğiz ve siz düşünmekten yoksun cahiller yine ''feto, dış güçler, cehape.'' diyeceksiniz.

hepinizden nefret ediyorum hepinizden...
  • ulan o degil de sözlükte ne kadar cok akpli varmis anasini satayim. lan daha bir hafta önce chpliden gecilmiyordu sözlük simdi akpli dolmus. bi bokluk var ama hadi bakalim.
  • kendisine 1 kere bile oy vermiş kimseye hakkımı helal etmiyorum.
  • halktan devşirdiği ve halka ürettirdiği nefreti az miktarda yol ve inşaata, bol miktarda ranta dönüştüren bir gerçeklik bükücü, akli melekeleri sarsılmış bir demagog. değer üretebilecek biri değil.
  • cumhurbaşkanı olmasan vasıfsız bir işçiden farkın yok, diploman yok bir şeyin yok ama cumhurbaşkanısın tebrik ediyorum reyis. işlek meydana büfe açan adam zekası var sende.
  • koca ülke artık kendisi ve ailesinindir . tepe tepe kullansın zerre üzülüyorum . artık şu 5 senede ne bok oluruz bilmiyorum alsın başımıza yıksın o da rahatlasın biz de .
  • öyle ya da böyle. istediğini koparıp almayı biliyor. kurduğu algı sisteminde kendisine oy vermeyen herkes ya pkk ya da fetö ile ilişkilendirildiği için uzun süre daha istediğini almayı başaracak.
    devir kendisinin devri ve küçümsenmeyecek bir tarih yazıyor.
    kendisinin ve partisinin ellerinde türkiye ilgi çekici süreçler geçirdi ve daha ilgi çekici olanları da muhtemelen bizi bekliyor.

madem seçildi, madem görevde bir vatandaş olarak kendisinden beklentim terörü bitirmesi, ekonomiyi iyileştirmesi, eğitime önem vermesi, insanların kutuplaşmasına engel olması yönünde.

ama biliyorum ki beklentilerime bir karşılık bulamayacağım. ulusumun güzel iradesine saygılarımla.

imza

yurdunu can gibi, kan gibi, su gibi, ekmek gibi ona muhtaç olduğundan dolayı ölümüne seven bir türk vatandaşı.
45 entry daha