şükela:  tümü | bugün
43854 entry daha
 • 2 bin avroyu türkiye'de 15 bine bozdurup 1 ay krallar gibi yaşayan; din, iman ve namus gibi kavramları paradan daha değersiz gören liboşların yaladığı türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı. evet rte olmasaydı bir başkası olurdu. abdullah gül olurdu mesela. ha bak aklıma gelmişken. hulusi bey olurdu mesela. hani şu akar. tanımadın mı? al

  nazi komutanı: "sivil halk ölüyor, artık teslim olalım."
  hitler: "bu, onların tercihiydi. bizi onlar seçti, elbette ölecekler...

  hadi iyi uykular...
 • ben, "çözüm süreci" ve sonrasında yaşananları hiç unutamıyorum. "çözüm süreci"nin başarısızlığı ortaya çıktıktan, hendeklerin kazılıp barikatların kurulduğu anlaşıldıktan sonra bu süreçle ilgili yargılanan oldu mu hiç? çünkü bu süreç, terörü bitirmek amacıyla başlatılmıştı ancak terör, azacalağı yerde katbekat artmış ve sokağa inmişti. hendek ve barikat operasyonları başladığı sıralarda bizler; askerin, bu süreçte valilerden 290 (iki yüz doksan) operasyon izni istediğini ancak yalnızca 8 (sekiz) tanesine izin verildiğini öğrenmiştik. asker ve polisimiz, kendi sınırlarımız içerisindeki yerlere girebilmek için günlerce, aylarca çatışmıştı. hatta şırnak/merkez, yüksekova ve nusaybin'de tankla operasyon yapılmıştı. yüzlerce şehit vermiştik. bunlar, durduk yere olmadı. valilere "operasyon izni vermeyin." emrini gönderenlere, askeri kışlaya hapsedenlere bir şey oldu mu?

  "bölge halkı, 'çözüm süreci'nde devletin şefkatini, iyi niyetini gördü ve böylece devletten yana tavır aldı." gibi saçma sapan sözleri duymak istemiyorum. bu, sizin yorumunuzdur. çözüm süreci öncesi dağda olan teröristler; sokağa iniyor, hendek kazıyor ve barikat kuruyorsa; "çözüm süreci"nde hendek ve barikatların da bilindiği açık açık söyleniyorsa burada bir beceriksizlik ve ihanet vardır. ileri görüşlü olunmadan, deneme yanılma yoluyla ülke yönetilmez; yönetilirse de sorumluluktan doğan hesap verme ve yargılanma göze alınır.

  üstte yazdıklarım, on altı yıldaki onlarca şeyden yalnızca birisi. "çözüm süreci"ni bile aklamaya, hukuki ve vicdani boyutunu örtbas etmeye çalışanlar var. her şeye "olmuş, bitmiş." mi diyeceğiz? yapılan her şey, birilerinin yanına kâr mı kalacak?
 • gözünü mustafa kemal atatürk'ün mirasına dikmiş son mezar soyguncusu.

  ne kadar zor durumdaysa artık.
 • zamanında karkas et zırvalarıyla savunduğu ekonomik kriz başlığına uğramaya götü yemeyen (çünkü savunduğu her şey bin beter oldu ekonomik olarak) bir zamanların rke'si, şimdinin primatif konjekturel'inin hunharca savunduğu başkanımsı. adam ülkeyi sıfırlayıp öyle gidecek, bu hala savunacam diye uğraşıyor.
 • kendisinin 100 yılda bir gelecek lider olduğu söyleniyor neden benim yaşadığım yy nedennn ne olur erken veya geç geleydin..
 • ekonimik kriz ortaminda isbankasi'ni isim vererek hedefe koymakla resmen suc islemistir. banka ismi verip spekulasyon yapmak, o bankanin hisse kaybi yasamasina neden olmak suc degil mi? yahu hangi vatansever kendi ulkesinin bir kurumuna bunu yapar? bu erdogan, gun gelecek icten hesaplarla vatana verdigi zarari farkedecek mi acaba? damat sever mumin diyelim de bu da tanim olsun.
 • millet acından daş kemirirken kendine 500milyon dolarlık (3.160.460.000 lira) uçak bakan millet adamı, sonradan görme.
 • ömrüm olursa eğer 20 yıl sonra hakkında neler diyeceğini merakla bekliyorum. vezirde eden rezilde eden bir topluma sahibiz. bekleyip göreceğiz.
 • zamanında günde onlarca trolün destek entryleri girdiği fakat şu an sadece tek bir trolün kendince (ve büyük çarpıtmalarla dolu bilgiler vererek) savunduğu cumhurbaşkanı. onlar bile anladı bunun ne olduğunu, bu hala savunmak için götünü yırtıyor. anlatıyor da anlatıyor ama dolar euro ekonomi diyorsun yanıt yok. adam 500 milyon dolarlık uçağı bile savunacak hale düşmüş valla yazık şu düştüğünüz aşağılık durum. rte'nin artık savunulacak tarafı kalmadı. sen 10 argüman sun, biz 100 argümanla o dediklerini çürütürüz.

  ecevit döneminde bitme noktasına gelmiş pkk terörünü yeniden azdıran, terör örgütüyle yıllarca görüşmeler yapıp bunu inkar eden fakat sonradan kabul eden, çözüm süreci ayağına davulla zurnayla, apo bayraklarıyla dağdan gelenlerin karşılanmasına ses etmeyen, pkklıların kendilerince polislik oynayıp kimlik kontrolü yapmalarına uzun süre karışmayan, 7 haziran 2015 seçimleri öncesi uzun süre hiç bir eylem yapılmamışken, pkk silah bırakmaya doğru giderken bir anda milliyetçi oyları çekmek için tekrar terör saldırılarını başlatan politikalar izleyen ve 7 haziran sonrası ülke tarihinin en kanlı dönemini bize yaşatan, ülkeye sayısız cihatçı terörist gelmesine yol açan politikalar izleyip insanları sokakta yürümeye çekinir hale getiren, en dandik ülkelerden vize alırken bile islamcı terörist muamelesi görmemizi sağlayan bir liderdir aynı zamanda kendisi. ha bir de şehitlere kelle de demişliği vardır onu da unutmayalım.

  şu trol o kadar gerçeklerden uzak ki bir de gelmiş tiyatro sayısını 3'e 5'e katlamış falan yazmış. yahu birader ufak at da civcivler yesin. burası fanatik akplilerin olduğu bir platform değil adamı göt ederler. istanbul en önemli sahnesi ve tek opera salonu kaç yıldır kapalı? adam geldiği gibi ilk icraatı akm'yi kapatmak oldu. şehir tiyatrolarına güreş hakemi atandı amına koyim gelmiş herif sanat tiyatro diyor. şu an istanbul'da özel bir kaç tiyatro oluşumu dışında devlet tiyatrolarında adam gibi oyun izleme imkanı kalmamıştır. devlet tiyatrolarında tüm eleştirel, muhalif oyunlar kaldırılmış, kaliteli hemen hemen tüm oyuncular sürülmüştür. (tiyatro müziği işi yapıyorum bana bunlarla gelme üzerim).

  sanat ve özellikle müzik kültürünün yaşandığı en önemli yer olan istiklal tamamen arap işgali altına girmiş, türkçe tabela kalmamış , müzik ve konser salonları neredeyse tamamen kapanmıştır. eskiden tek sokakta 3-4 önemli canlı müzik mekanının yer aldığı yerde toplasan düzgün müzik dinleyebileceğin 5 mekan falan kalmıştır. (müzisyenim, bu konuda sayfalar dolusu yazarım. ülkenin kültür ve sanat konusunda geldiği nokta akıl almaz derecede kötü şu anda).

  nasıl bir hayal aleminde yaşadığın şuradan belli, buraya gelmiş paragraflarca yazı yazmışsın arada da 500 milyon dolarlık uçağı ne güzel işte katar hediye etmiş diyerek savunuyorsun. şaka mısın birader sen? kim kime 500 milyon dolarlık uçağı her hangi bir karşılık almadan verir? gerçekten iq problemine sahip bu aktroller. araplara peşkeş çekilen kurumları, kara denizdeki ormanları falan bir araştır neler çıkıyor. 500 milyon dolarlık uçağı da hibe edildi diye milleti kandıranların hesabı da sorulur elbet merak etme.

  edit

  16 yıllık akp iktidarında satılan kurumlar
 • son idlib anlasmasiyla, kendisi bir dunya lideri olmustur. her ne kadar liberal bir goruse sahip olup, yurtdisinda yasasamda rtenin liderligini begeniyorum. eger rte olmasaydi, inaniyorim ki aramizdan yine iyi bir lider cikardi. bu millet, zor zamanlarinda hep iyi bi lider cikariyor.

  not: 4500
5 entry daha