12406 entry daha
  • dünkü meclis konuşmasında hitlere selam çakmış başbakan. yakında böylesini yaşatmaması dileğiyle... hitler - the rise of evil
  • aziz yıldırım, şükrü saraçoğlu gibi başkanlarla ortak bazı özellikleri nedeniyle ilerde fenerbahçe başkanı olma ihtimali yüksek insan.

sanırım şu aralar teknik direktörü bağlama peşinde...
    fenerbahçeli misin derdin var işte ne diyelim...
  • topu ayrı köşeye, kaleciyi ayrı köşeye gönderen başbakan. http://sozcu.com.tr/tayyip-ters-kose-yapti.html

bunu aşmak kolay aslında, bir olay olduğunda önce beklesinler ki kendisi son derece değerli görüşlerini kamuoyu ile paylaşsın. prompterdan okusun böyle 2 saat kadar. sonra onun peşinden giderek "evet ya evet çok doğru", "bence de müthiş bir görüş", "oooof bayıldım bu görüşe" falan deyip atlasınlar.

bişi değil de üzülüyorum, metinergiller için. adamlara da yazık. "aha kesin bu köşeye atacak topu, önceden uçayım da artislik olsun" diyenler topu doksanda gördükçe hem ağlıyor, hem gülüyor, hem de sarsılarak bir kez daha ağlıyor ve gülüyorum.

böyle hasta ettiler beni.
  • atatürk dememek için sürekli "gazi mustafa kemal" kelimesini kullanan, demokrasi tarihimiz boyunca en fazla oyu alan siyasetçi olmasına rağmen bunu doğru kullanmaktan uzaklaşıp her geçen gün daha otoriter ve baskıcı tutum sergileyen, bir dediği diğerini tutmayan siyasetçi.
  • (bkz: #30517551)
  • dershanelerin kapatılması hususunda ''birileri daha fazla para kazanacak diye, anadolu'daki ailelerin sömürülmesine izin vermeyecğiz'' diyen fikir adamı. kesin bu müthiş fikrini de, kendi kurmaylarıyla oluşturmuştur.

sonra da diyor ki ''büyük dershanelere şimdiden söyledim, özel okula dönün.'' vay babuş vay ! bir yandan güya eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya çalışıyorsun, fakir çocukların haklarını korumaya çalışıyorsun, bir yandan da ''özel okul'' gibi bir kavramın ayakta durmasına sesini çıkartmıyorsun, hatta özel okula teşvik ediyorsun.

en basitinden anadolu liseleri var bu ülkede, para ödemeden iyi eğitim almaya çalışıyorsun, bu tip okullara girmek için herkese sınav yapıyorsun, en fakir ailenin çocuğu da istanbul erkek lisesi'nde okuyabiliyor değil mi ? bak bakalım sbs sınavında dereceye girenlerin kaç tanesi özel okul mezunu, kaç tanesi devlet okulu mezunu.

özel okullarda etüt kavramı bile olduğundan, çoğu aile sbs öncesi çocuğunu dershaneye yollamıyor, çünkü okul yeterli. senin devlet okulunda da 1920 model öğretmenler derste uyuyor, etütünü falan geçtim. fakir ailelerin çocukları da devlet okulundan alınan eğitimin yeterli olmadığını gördüğü için çocuklarını dershaneye yazdırıyor.

durum bundan ibaret. yani hiçbir dershane silah zoruyla öğrenci kaydettirmiyor, sadece eğitim sistemi öğrencileri dershanelere mecbur bırakıyor. sen bu durumu dershaneleri, özel okula çevirerek değiştirtemezsin. zira bugüne kadar gördüğüm hiçbir dershane binası, okul olmaya müsait değildi.

madem hünkarımız eğitimde eşitlik sağlamaya çalışıyor, özel okulları tamamiyle kapattırsın da görelim ne kadar eşitlikçi olduğunu. tabii biz bunları buradan görebiliriz, ama kendisi bunları bilmez, görmek istemez.

sonuç olarak, klasik recep tayyip erdoğan yüzeyselliği mevcut bu dershane meselesinde de. bu adama inanıp, dershaneler kapatılsın derseniz, yarın başınıza daha büyük para tuzakları çıkar söyleyelim de...
  • daha dün fenerbahçe taraftarına adeta terörist demiş, fenerbahçe'nin en kara günlerinde parmak izi olan zat iken, birden alex sevgisi ile dolan siyasetçi kişilik. hadi biz taraftariz da zat-ı alilerinin alex'i uğurlamaya ne amaçla gelecegi ironi konusu.. gs macında açılan o pankart geldi aklıma.. hayirdir?
  • bu adama herhangi bir konuda ciddî ciddî inananlara, umut bağlayanlara çok gülüyorum ben. ve çok da acıyorum. çırpındıkça daha da zavallılaşıyorlar.
  • türkiye'de tribünlere oynayabilecek durumda olan herkesin bir yerlere gelebileceğinin canlı kanıtı olan adam.
  • yönettiği ülke savaşın eşiğindeyken, her gün şehit verirken; yabancı bir futbolcuyla görüşecek vakti bulabilen başbakan.
36725 entry daha