şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
44146 entry daha
 • kendisi bıraktıktan sonra da: bu gidişle her zaman erdoğancılar iktidar olacaklardır. ha siz erdoğan'a oy verenlere: ne zaman çomar demek yerine insan gibi davranırsanız: o zaman bir şeyler değişebilir. demokrat olmayı öğreneceksiniz, mecbursunuz.

  bakın siz eğitimlisiniz, (hak ederek) iyi semtlerde oturuyorsunuz, yılda birkaç kez yurtdışına tatile gidebiliyorsunuz. hangi akp'li iyi yaşamak istemez? akp'ye oy verenlerden çok farklı hayatlarınız var. akp'ye garibanlar oy veriyorlar.

  sizlerle kendilerini bağdaştıramıyorlar, sizler de yakınlaşmak: el uzatmak yerine, daha fazla içlerine kapansınlar diye uğraşıyorsunuz. erdoğan da bunu o kadar iyi biliyor ki, işte tüm seçim sonuçlarının özeti. sizinle oynuyor, farkında değilsiniz veya farkındasınız- kötü insanlarsınız, muhalefete kötülük yapıyorsunuz.

  anlamadığınız bir diğer konu: o insanların erdoğan dışında bir temsilcisi yok. sevabıyla, günahıyla. o yoksul insan'ı, samimi veya değil; erdoğan dışında muhattap alan kimse yok. partili bazında da aynı şey geçerli: akp'liler dışında yoksul mahallelerde faaliyet gösteren yok. ha diğer partiler göstermeye çalışsalar bile tutunamazlar, çünkü o mahalle'li değiller.

  yok yok vazgeçtim, hiçbir şey değişmez. çünkü siz değişmezsiniz. elinizden sosyal medya alınsa, tek bir faaliyet gösteremezsiniz.
 • bence ne kahraman ne de kötü bir insan. hatalarıyla sevaplarıyla, iyi niyetleriyle çıkar hesaplarıyla toplamda normal bir insan. iyi işler de yaptı zararlar da verdi. sakin bir kafayla değerlendirilmeyi hak eden bir siyasi figür. uzun uzadıya analiz edilmeli. nefret ve aşkla değil, verilerle.
 • türkiye'de yaşayan 80 milyon insanın tüm özelliklerini bir bilgisayara yükleyip bir şekilde ortalamasını çıkartsak ortaya tam olarak böyle bir şey çıkardı zaten.

  genelde kimse kabul etmek istemez ama dayyip zihniyet olarak ortalama bir türk vatandaşından çok da farklı değil. sözlük gibi %90'ın muhalif olduğu bir ortamda bile bu adamın bir sürü ruh ve zihniyet ikizi var (ki bunların bazıları solcudur).

  insanların giydiğine, yediğine, içtiğine, sosyal medyada yaptığına, seks hayatına, cinselliğine, dinlediği müziğe, izlediği filme, kısaca hayat tarzına karışan ve yargılayan herkes ister sağcı ister solcu olsun gözümde birer atanamamış tayyip'tır.

  bir gün tayyip gidince ne olacak? yerine yenisi gelecek çünkü bu ülkede her şey biter de bir tayyipler bitmez.
 • fakirlikten kıvranan bir memleketi, muasır medeniyetler seviyesine getirdi. ülkenin her bir karışını kalkınma bayındırlık hamleleriyle yeniden dizayn etti.

  hayatında yol, köprü, metro görmemiş millete marmaray bile yaptı. yetmedi hızlı trenlerle ördü memleketi. hala kıymeti bilinmiyor.

  onca hizmete fedakarlığa rağmen geçiş ücretleri pahalı diye eleştiriliyor. hemde tüm dünyada ücretli olan köprüler yüzünden.

  daha düne kadar a noktasından b noktasına eşekle giden halk sayesinde araba gördü. ekmek arası bulgurla beslenen vatandaş reis sayesinde steakhouse'lardan çıkmıyor. sadece yoğurtuyla ünlü fakir bir memleketi dünyanın en büyük ekonomisi haline getirdi.

  tüm dünya kendisine asrın lideri olarak bakarken hala bu ülkenin muhalefetine yaranamıyor. allahınızdan korkun.
20 entry daha