46133 entry daha
  • rte için strateji veya uzun erimli plan yoktur. o makyavelist bir taktisyendir ve anlık karar alır, kimseyi de dinlemez. siyasete girdiği günden beri her gün aralıksız konuşan ve meydan meydan gezen bir adam böyle kritik bir dönemde ortadan kaybolmaz. olayın arka planı ağır sağlık sorunu.

rte seçim için böyle bir manevra yapacak olsa bile merkez bankası faizleri için, abd'nin iptal ettiği pilot programları için, bayram için, çamlıca camii için mutlaka konuşurdu.

kolon kanserinin nüksetmesi söylentilerinin doğru olduğunu düşünüyorum, en geç 3-4 gün içinde bu konu saklanamaz hale gelir.
  • irmigim, yagim, fistigim herseyim hazir, yillardir elimde atesle bekledigim...
  • en son sağlık sorunu ciddi dediklerinde halı sahada maça çıkıp gol bile atmıştı. yine bir gol bekliyorum şahsen.
  • artık misyonunu doldurmuş ve ülke için katacağı artı değer kalmamış olan kişi.mevcut parti kadrosuyla ve ekonomik durumla sonraki seçimlerden galip ayrılması imkansıza yakındır.
  • sessizliğinin bir işe yaradığına inanmıyorum. akp seçmeni için akp'nin hiçbir anlamı ve önemi yok.

akp seçmeni belediye seçimlerinde bile aslında erdoğan'a oy atıyor. erdoğan yıllardır bütün medya kuruluşlarını kendi imajı için kullandı.

şu dönemde ortalıkta yoksa bunun tek açıklaması sağlık problemleridir diye düşünüyorum.

dıdısının dıdısının dıdısı olarak öğrendiğim bilgiye göre erdoğan kolon kanseri. kaynağın kökü mevlüt çavuşoğlu.

dolayısı ile bu iddia bana son derece inandırıcı geliyor.

akp içerisinde sandık fikrine sıcak bakmayanları sandığa götürebilecek tek güç erdoğan.

ortalığın soyluya bırakılmasını erdoğan'ın soyluyu kendine varis seçtiği olarak yorumluyorum.

zaten iki aday vardı: berat albayrak ve süleyman soylu.

belediye seçimleri öncesinde albayrak oldukça göz önündeydi. çıkıp paket falan açıklıyordu tv'lerde. sanırım beklenen tepkiyi elde edemedi akp'liler tarafından.

soylu akp'lileri gazlayacak birisi olarak daha uygun bir seçenek gibi duruyor. bu zaten aşikar. ancak damat da sonuçta damat. soylu'ya göre çok daha güvenilir birisi.

ya da alternatif senaryo:

anketler, erdoğan'ın sağlık durumu vs. erdoğan baktı bu seçim de kaybedilecek, elinden bir şey gelmiyor.

kılıçdaroğlu'nun muharrem ince'yi harcadığı gibi çıktı soylu'ya dedi ki ortam senin.

git bu seçimi kazan. rüştünü ispatla.

soylu kazanırsa ne güzel. çok değerli bir şey. yok soylu kaybederse, erdoğan da bu ikilemden kurtulacak. soylu harcanacak.
  • "erdoğan, 14-15 haziran'da asya'da işbirliği ve güven arttırıcı önlemler konferansına katılmak üzere tacikistana gidecek."
    bu haber 2 gün önce duyurulmuştu. dün de bir değişiklik olmadı hatta tüm ulusal basında yer aldı. bir hastalığı söz konusu olsa bu zirveye erdoğan katılmazdı.
    ek:
    çok değil 4 gün önce mesut özil'in nikah şahidiydi. link
  • sanırım kendini en çok mitinglerde halkın karşısında elinde mikrofon ve prompterlarıyla mutlu hissediyor.

böyle devamlı seçim havasında mitinglerle ülke yönetim sistemi falan olsa onu yaparlardı büyük ihtimal. ( gerçi son 5 seneden beri seçimsiz yıl olmadı ya neyse)
  • rtenin tabutunu koyun %40 oy alir durum ne yazik ki boyle .
  • sessizliği umarım hayra alamettir.
  • mühürsüz pusulalarla ve fotoşokcopy diplomayla yerini işgal eden kişidir.
3034 entry daha