48698 entry daha
  • içinde bulunduğu durumu açıklayacak tamlama “koltuk sevdası” değil, “can havli” dir.
    önünde normal bir siyasi gibi iktidardan inip muhalefete geçme ya da emekli olma alternatifi yoktur . iktidarı kaybettikten bir kaç ay sonra , yargıdaki adamları temizlenir temizlenmez, yargılanıp hüküm giyecektir.yıllardır kimse sesini çıkaramasa bile işlediği bütün suçların kaydı tutuluyor .
    ayrıca kendisinin daha önce iktidar düşen politikacılardan daha vahim bir durumu var ... halefi sınırsız yetkiyle donatılmış partili bir cumhurbaşkanı olacak .
    orta vadede bütün yaptıklarından pişman olacak ama en büyük pişmanlığı başkanlık sistemini getirmiş olmak olacak.
    az kaldı ...tarihe tanıklık edeceğiz yakında!
  • kadın voleybol milli takımımız avrupa finaline çıkıyor.

başkent ankara'da sırbistan ile şampiyonluk maçı oynuyor.

ve ülkenin cumhurbaşkanı bu maça gitmiyor.

sonra öğreniyoruz ki;

kendisi hayatı boyunca hiçbir kadın voleybol maçına gitmemiş.

neden gitmemiş sizce?

bir düşünün...

evet doğru tahmin ettiniz.

o aklınızdan geçen şey.

bakın böyle bir adam türkiye'yi yönetmemeli.

yönetmemeli.

y ö n e t m e m e l i.
  • seveninin yanında nefret edeni de çok olan adamm. cidden herkes sevmeyenleri gibi faşist olmak zorunda mı? hani demokrattınız hani oy çalıyordu ne oldu lan kitapsızlar ilk gelişte intikam duygusu ile yanıp tutustuğunuz o pislik suratlarınızdan o kadar belli ki. allah yar ve yardımcısı olsun ve uzun ömür versin dediğim güzel insandır.
  • the başkan.
  • benim tahminim: hiçbir şey olmayacak. herşey güzel de olmayacak, bundan daha kötü de olmayacak. şu anda herşey zaten yeterince kötü. bu millet öyle sabırlı ki, ekmek kuyruklarını kaldırmış, bunu da kaldırır, sineye çeker. yani (bir muhalefet olarak konuşuyorum) öyle sizin hayal ettiğiniz gibi ekonomik krizle falan gitmez. neden mi? birçok sebebi var ama bana göre en önemlisini söyleyeyim: yüzde doksan dokuzunun kendisini müslüman olarak tanımladığı bir ülkede ilk defa başörtüsü yasağını kaldırmış bir insandır. o nedenle açlıktan geberseler de sonuna kadar onunla beraber olacak, aynı yola baş koymuş milyonlarca insan var bu ülkede. yukarda bir arkadaş yazmış, yüzde 35’lik bir kemik kesim var. onları aç-susuz da bıraksan davalarından vazgeçmezler zaten rte de gücünü burdan alıyor.

birgün yargılanabilir mi? olabilir tabi ama muhtemelen o da fos çıkar çünkü asker ve polis gibi tüm yargı kurumları da onların elinde.

eceli ile ölecek ve çok büyük bir cenazesi olacak. belki de yüzyıldır görülmemiş büyüklükte. tüm dünyadan sevenleri akın akın gelecek. çünkü dünyanın diğer ülkelerinde de mesela arap ülkeleri veya bazı müslüman asya ülkeleri ona tapanlar var. görkemli bir cenaze merasimi ile hakkın rahmetine kavuşacak. zamanını allah bilir.

haa ondan sonra mı ne olacak? onu bilemiyorum işte ama muhtemelen sümeyye başa geçer. en kuvvetli aday o çünkü şu anda. hem genç, hem de aklı başında bir politikacı. şimdilik çok öne sürmüyorlar ama yetiştiriliyor.

türkiye demokrasi trenini çoktan kaçırdı. padişahlık sistemine çoktan geçildi. bundan sonra bu ailenin veya tebasının belirlemediği hiç kimse bu ülkeyi yönetemez. bu benim şahsi görüşüm inşallah yanılırım. yanılıp yanılmadığımı zaman içerisinde hepberaber görücez. yanılmazsam (inşallah olmaz, gerçekten yanılmayı istiyorum) niagara söylemişti dersiniz.

geçmiş olsun türkiye (geleceğe yazıyorum bunu tabi eğer gelecekte ülkenin ismi hala türkiye olarak kalacaksa.)
  • ilkokul arkadaşı bir kadınla röportaj yapmışlardı. "recep saçımızı çekerdi" falan demişti. hatta öğretmenine şikayet ettiğini anlatmıştı. sürekli kızlara sataşırmış. ben ilkokul arkadaşının yalancısıyım.
  • #95153364 şurada arkadaşımızın yazdıklarına ilaveten bir şeyler yazacağım.

çok sevgili, muhteşem ve eşsiz sayın cumhurbaşkanım: sigaraya sürekli olarak zam yapmanız, bizim sağlığımızı ve cebimizi ne kadar düşündüğünüzü gösteriyor. yaklaşık bir iki aydır tütün alıp kendi sigarasını saran bir insan olarak, sizin ne kadar ince düşünceli bir lider olduğunuzu gördüm. şöyle ki, bu endüstriyel sigaraların içinde kuvvetle muhtemel ki, bağımlılık yapıp insanı tam bir aptala çeviren-nikotin dışında- başka maddeler de var. endüstriyel sigara bağımlısı bir tiryakinin sigarayı bırakması imkansız. neyse efendim, ben sizin sigara zamlarınızdan sonra sarma tütüne başladım. bir ay boyunca deli gibi baş ağrısı çektim ve kabuslar gördüm. bildiğiniz üzere bunlar yoksunluk belirtileridir. sarma tütün içmeme rağmen yoksunluk belirtileri görmemden ötürü de, endüstriyel sigaraların içinde bağımlılık yapan başka maddelerin olduğunu düşünüyorum. bu arada ben mentollü sigara tiryakisiyim. sarma tütünle mentollü sigara nasıl yapacağım üzerine düşündüm. sayenizde bunu da öğrendim. aktardan nane yağı alıp tütüne karıştırıp sigaramı sarıyorum. 15-20 liradan dayadığınız paketi 3 liraya mal ediyorum. gelelim bu 2-3 haftadır fark ettiğim biyolojik/psikolojik/ekonomik durumuma:

birincisi maddi olarak çok rahatım.

ilincisi artık baş ağrısı ve kabus yok! bildiğiniz üzere bağımlılıktan kurtulmak için üç hafta yetiyor. burada bağımlılıktan kastım, endüstriyel sigaraların içinde yer alan bağımlılık yapan diğer maddeler.

üçüncüsü iştahım açıldı.

dördüncüsü kütük gibi uyuyorum.

beşincisi-ki en ilginç olanı- 38 yaşında olmama rağmen sabah ereksiyonu ile uyanıyorum. en son 6-7 yıl önce 3-4 aylık süreyle sigarayı bıraktığımda sabah ereksiyonu yaşamıştım.

işte büyün bunlar, sizin bizi ne kadar düşündüğünüzü gösteriyor.

sayenizde evde cin, votka yapmayı öğrendim.
    sayenizde kendi sigaramı kendim sarıyorum.
    eğer arabam olsa, emin olun kendi benzinimi/motorinimi de yapmayı öğrenirdim.

sizden allah razı olsun.
  • sandıkla gitmez diye ezberi olanlar birgün tam tersini iddia ettiklerini söyleyecekler. ekrem ımamoglu kazanınca seçimi yeniletince 'erdoğan kaybedeceği seçime girmez' diyenler o gün nasıl 800 bin farkla yanıldı ise yine yanilacaklar. suyun yönü değişti artık. umutsuzluk aşılamayi bırakn inanan insanlara. tarih bunu yazacak.
  • hepimizin hakkında her şeyi bildiğini sandığı ama aslında hiçbirimizin bir bok bilmediği türk siyasi hayatını sonlandırmış ve kendisinden sonrası savaş olarak planlanmış gerçek hayattaki kurgusal karakter.

dış mihrak mış mihrak falan diye oyalaya oyalaya koca memleketi nerelere getirdi adamlar. şu anda türkiye denen bu koca lavabonun gider tıkacını elinde tutan adamdır recep tayyip erdoğan. giderse şöyle olur böyle olur diyenlere şunu söylemek isterim erdoğan giderse suni şekilde doldurulmuş bu küvette bir damla su kalmaz. kendisi ve arkasındaki güç ya da güçler maddi manevi her şeyi ele almış geriye sadece herkes tarafından gerçekmiş gibi algılanan bir ilizyon bırakmıştır.

merak etmeyin bu memlekette nasıl mustafa kemaller bitmezse recep tayyip erdoğanlar da bitmez.
  • suriliyeliler için 250 300 metrekarelik evler yapalım 150 metrekare bahçesi olsun ekip biçsinler diyen hem cumhurbaşkanı hem akp genel başkanı. toki nin kendi ülkesi için yaptığı 3+1 evler 128 metrekare yani suriyeliler için bahçe kadar bile değil. ayrıca konuşurken satır aralarını okumak gerçekten büyük zevk.
47 entry daha