50136 entry daha
 • kafasında seçim var.
  yerli otomobil atağı, kanal istanbul vurgusu, yeni yılda gelemeyen zamlar, cemaat ziyareti ve bugün konuk ettiği ysk başkanı sadi güven.
  seçim derdinde...

  edit: uyaran arkadaslar oldu. gss ve bağkur borcu olanların 2020 bitene kadar sağlık hizmeti alabilmesi.
  alkol sigaraya her boşlukta zam çakmasına rağmen yeni yılı pas geçmesi.

  bugünde ysk seçime girecek partilerin listesini paylaşmış.
 • her şeyi de eleştirmeyelim, iyi taraflarını da konuşmak gerek.
  yol değil, o çok söylendi.

  ülkede en cahil bulduklarımız bile aydınlanıyor yavaş yavaş.
  cari açık nedir, swap nedir, kriz nasıl yönetilir gibi konularda uzmanlaşıyoruz hepimiz ekonomist olduk... atilla yeşilada , özgür demirtaş gibi değerli akademisyenler dinlenir oldu.

  sayesinde neler neler öğreniyoruz, ben kendi adıma teşekkür ederim.

  edit:@at war with self uyarısıyla swat, swap olarak düzeltildi.
 • uzun siyasi hayatı boyunca gelir adaletini bir türlü sağlamayan taraflı cumhurbaşkanı. bir devlet adamının başarılı olup olmadığını gösteren en önemli unsurdur bu. çünkü bir toplumda suç oranları, geçim sıkıntısı ve diğer sosyal patlamaların en büyük nedeni budur. yine bir devlet adamı için seçim kazanmak başarı-kıstas değildir önemli olan halkın refah seviyesini yükseltmek, bilim, teknoloji, tarım ve üretim gibi önemli konulara yatırım yapmaktır.

  --- spoiler ---

  merkezi yönetim bütçesi 2019 yılında, 123.7 milyar tl açık verdi. bütçe açığı 2018'e kıyasla yüzde 69,9 artış gösterdi
  --- spoiler ---

  bu demektir ki: bütçe açığı fazlalaştıkça toplum daha çok vergi ödeyecek daha çok vergi ödedikce toplumsal ve bireysel dramlar fazlalaşacaktır.

  herşey bu kadar basit. fakat mevcut siyasi iktidar bu tür olayları çözmek yerine üzerini örtüp görmemezlikten gelmekte. bu özgüvenin nedeni türk halkının son derece itidalli ve sömürülmeye açık olmasıdır. milletimiz ülkesinin bekası için her türlü fedakarlığı yapar ve çoğu şeyi görmezden gelir ama herşeyin bir sonu ve sabrı vardır çünkü dillere pelesenk olan ve tarihte örneği defalarca yaşanmış hadise vardır ki o da:

  "türk milleti için iki şey zordur. harekete geçirmek ve harekete geçtikten sonra durdurmak."

  tüm bu ağır ekonomik şartlar, işsizlik ve de en önemlisi sığınmacılar konusunda kesin ve kati çözümler gelmedikçe kanayan yaralar daha da derinleşecektir.

  bu insanlar akp çocukları, zengin iş adamları ve yandaş müteahhitler, bankamatikçi, ne iş yaptığı belirsiz danışman ve dalkavuk sanatçıların cebini doldurmak için bu topraklar üzerinde yaşamıyor.

  kaybettiğimiz çok şey var her gün biraz daha eksiliyoruz. bu gidişat korkunç şeyleri beraberinde getirmeden tüm bu olumsuz şartların değişmesi lazım.
 • "bize gurur ve kibir yakismaz" diyen

  asrin biyikli lideri. ;;))
 • 15.01.2020 tarihli akıllı şehirler kongresinde "türkiye akıllı şehirler konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor" demiş kişidir, hmm acaba hangi şehirlerimiz listelerde zirveyi zorluyor merak etmiyor değilim.
  google bana bu konuda yeterli cevabı veremedi*
 • dedigine gore toki'ye 1 milyon 92 bin kisi basvurdugundan halk yonetime guveniyormus.

  0.49 faizden dolayi olmasin o kadar basvuru??

  tamam.
 • halkın adamı
  gülsüm ile sohbeti gülümsetmiştir.
  recep tayyip erdoğan diye yazılır adam diye okunur.
  muhalif çomarları hoplatmasıyla bilinir.
 • zamanında simit hesabıyla ortaya çıkan ve yine simit hesabıyla tarihe karışacak olan ‘şahıs’.
  erken seçimi göze alamaz şu anda. çoğu büyükşehiri elinden kaçırdı ve artık kendi kemik kadrosundan da ayrılmalar oldu dolayısıyla erken seçim kendisi için bir kumar olur.
  çiftçi,esnaf,holding sahibi,yatırımcı,öğretmen,beyaz yakalı,üniversite mezunu herkes batıyor. bazı seçmenleri kendisine tapmaktan çok solun kazanmaması için çalışsa da bir sonraki seçimde kimse bu devrimi durduramaz. ülkenin battığının herkes farkında. o bile farkında.
  şimdiye kadar ekürisi(bahçeli) ile beraber buraya kadar geldiler. bahçeli her ne kadar muhalif gibi gözükse de beraber yürüyordu bu yollarda erdoğan ile. ne zaman ki halkta uyanma oldu o zaman kendi tarafını belli etmeye başladı.
  bu ikiliye en iyi örnek sanırım der untergang filminde üzerine bomba yağmasına rağmen almanya’nın kaybettiğini kabul edemeyen hitler ve onun sadık destekçisi hanımefendi olurdu.
272 entry daha