50306 entry daha
 • pakistan ziyareti kapsamında, pakistan meclisinde vs yaptığı konuşmaları okudum az önce. hamaset içeren sözlerle epey bir gaz vermiş önce:

  - tr ve pakistan kardeştir,

  - 1. dünya savaşı dönemindeki yardımlarınızı unutamayız,

  - çanakkale sizin için ne ise keşmir de bizim için o'dur...

  derken, derkeeen, en sonunda sadede gelmiş:

  - pakistanlı yatırımcıları tr'ye bekliyoruz,

  - tr'de yatırım yapanlara vatandaşlık vereceğiz.

  ismet inönü'nün 2. dünya savaşı döneminde türkiye'ye yaşattığını iddia ettiği yoklukla (yoksulluk değil yokluk) dalga geçiyordu bir dönem. şimdi kendisi, 1. dünya savaşı döneminde anadolu'nun yaşadığı yoksulluk (yokluk değil yoksulluk) sebebiyle yardım aldığımız ülkelerin kapılarında... satacak bir şey de kalmayınca, vatandaşlık satıyor.

  ===

  keza; insan sarrafı. devlet yönetimine atadığı, yakın çevresine seçtiği insanların liyakatini, adeta kuyumcu terazisi hassasiyetiyle değerlendiriyor.

  son bomba atamasını da aydın adnan menderes ünv. rektörlüğüne yapmış:
  "aydın adnan menderes üniversitesi rektörü osman selçuk aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten hapis cezası aldığı ve 3 ay meslekten men edildiği ortaya çıktı."

  haber link
  haber ss

  önceki başarılı tespit ve seçimlerinden güncel olduğu için bir çırpıda aklıma gelenleri: muhterem hoca efendi dediği fethullah gülen darbeci, terörist ve hepsinden önce ajan; son haberlere göre, anayasa değişikliğini teslim ettiği el burhan kuzu bir uyuşturucu kaçakçısının kurtarıcısı çıkmıştı.

  (bkz: bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim)
 • sen yoktun biz mutluyduk.
  (bkz: eski türkiye/#102103460)
 • sen yokken biz mutlu degildik. istanbul'un gobegi bahcelievler'de, ıkı hafta elektrik, uc hafta suyun kesildigini hatırlarım. bidonlarla tasıdıgımız suları, sobada ısıtıp yıkandıgımızı hatırlarım. sehrin ustune kısın komurden, isten coken pisligi hatırlarım. halic koprusu'nden gecerken camları acamadıgımızı hatırlarım. eski turkiye'yi bilemem ancak eski istanbul'u ozlemedigimiz kesin.

  edit: haha 2 kisi mesaj attı varos diye. zengin olsan 'ihaleci, devleti soyuyor.', fakir olsan 'varos'. ulan su yedi gobekten hırsızların hortumunu kesemedin ama yirmi yıl vanalarını kistin ya o bile yeter.
 • kendisi yokken istanbul'un göbeği basın sitesinde oturuyorduk. mis gibi yatay mimari binalarımızda sitelerimizde yemyeşil ve mutluyduk. ne elektrik kesintisi ne su kesintisi vardı. gayet tüm binalarımız doğalgazlıydı.

  bazıları bahçelievler deyince herhalde gecekondu mahallelerini kastediyorlar. anlatayım anam

  istanbul'un gecekondu semtlerine ne dalan ne sözen su götürdü. yer yarılsa bile su götürmeyeceğiz dediler. haklılardı da, devletin arazisine çökenlere su mu götürülür? sonra ne mi oldu?

  susen diye bir firma kuruldu (acaba kimler kurdu??) bu gecekondu semtlerine tanker tanker su taşıdırlar. su, elektrik, doğalgaz, tapu sözü verildi. oy topladılar

  biz yıllarca okuduk, çalıştık. istanbul'un tüm tepelerine ucube gecekondular yapıldı, sonra yukarıda verdikleri sözü tuttular. bu gecekondular tapulu oldu, sonra bunlar yıkılıp ucube 5-10 katlı binalar yapıldı. onlara da bina tapusu verdiler. bu gecekonducu talancıların hepsi tapu zengini oldu. hepsi milyoner oldu.

  bugün bir sokakta binlerce insan tıkış tıkış yaşıyor. büyük bir deprem olsa anca kireç dökebilecek konumdayız

  haliç konusuna gelirsek, oradaki fabrikaların kalkmasıyla kirlilik yarı yarıya azaldı. ancak yukarıda bahsi geçen gecekondu bozması semtlerin bokları hala 200 noktadan haliç e akıyor. o kokuyu almak istiyorsanız sizi bilgi üniversitesi haliç kıyısına bekleriz.

  elbette recep tayyip erdoğan'ın istanbul'a emekleri boldur. ancak çarpık yapılaşmanın büyük sorumluluğu halen omuzlarındadır.
 • hitler, dünyanın anasını ağlattı ama teknolojik devrimlerin babası gibidir.
  yiğidi öldür hakkını teslim et, bugünkü alman sanayisi onun mirasıdır.

  erdoğanda türkiyenin anasını ağlattı, ne sanayi ne fabrika nede bilime yatırım yapmadı, bundan 20 sene sonra taliban türü yapılar, arap terörü, ve bu insanların türk imajını sıfırlamalarıda erdoğanın mirası olacaktır.
 • günümüzde müslümanlığı en iyi anlamış ve uygulamakta olan müslüman. islam'ın et ve kemik bulmuş hali. yürüyen kur'an.
 • tarihine bizzat akp grup toplantısında konusurken kendi agziyla soyledigi su cumleyi not dustugum siyasi figur.

  --- spoiler ---

  bay kemal. biz bu ulkeden kacmadik, kacmiyoruz, kacmayacağız.
  --- spoiler ---

  deprem gecesi gambiya'ya gitmesine kacmak denmez, geri dondu ortalik sakinlesince makam ucagiyla elbette ama tarihe dusulen notlar da iyidir.
 • kendisinin ibb başkanı olduktan sonra yaptıkları şu şekildedir:

  https://gazeteyolculuk.net/…in-ilk-icraatlari-neydi
 • kendisi varken ben mutluydum ama o iktidarda değildi.
180 entry daha