52276 entry daha
  • işi gücü halkına yalan söyleyip işine geldiği şekilde algı yaratmak tık
  • “bir gün karanlığın olmadığı bir yerde buluşacağız.”

1984, george orwell
  • sokağa çıkma yasağı kararı verdiğinde oluşacak zararlar ile bu kararı vermekte geç kaldığı hergün oluşacak zararların arasındaki devasa farkı gördüğünde iş işten geçmiş olacak. keşkeler ahh vahhlar o salonda duyulacak.

akp genel başkanı.
  • gözünü hirs bürümüş.
    memleket salginla bogusuyor,
    millet issiz,
    ekonomi patlak,
    komsularin hepsiyle sorun var,
    bize ait olmayan savaslarin icinde mehmetcik var...

ama o tum bunlar yokmus gibi su karantina günlerinde kanal istanbul icin iki tarihi koprunun tasinmasi ihalesine cikilmasini istiyor.

kanalistanbul projesi onun megaloideasi...

bunu cok iyi anladim artik.
    onun icin ulkenin salgin hastalikla mucadele etmesi ya da askerin şehit olmasi falan onemli degil.
    bu cok acik ve net sekilde belli.
    o, bu projeyi kaninin son damlasina kadar savunup gerceklestirmekte kararli.
    buna emin oldum.

aklima tarihî olaylar geliyor bunları gordukce ve tarihin tekerrur edecegine olan inancim pekisiyor.
    ayni ikinci cihan harbi almanyasindaki gibi...
  • (bkz: ben ülkemi pazarlamakla mükellefim)

unuttunuz bu sözü.

dünyaya bordan yapılma dezenfektan pazarlamak için reklam düşünen ulu reyis.
  • ön edit:
    asıl belirtmek istediğim, rte bi markanın reklam yüzü dür...
    karar alıcılar daima büyük devletler veya onların da arkasındaki gücü elinde tutan kesim dir...

adı ahmet/mehmet olan danışmanlar, daima sermaye destekli üniversiteler de eğitim görmüş ve sistemin bir dişlisi, elçiliklere bağlı adamlar..!
    bakın fed faizleri sıfıra çekti halde dolar 6.40 lar da geziyor...

merkez bankamız var ya, hahh işte onun (ben......) %70 hissedarları, dolaylı yoldan bu danışmanlara burs veren güçlü sahısların elin de...

arkadaşlar kulağa çılgınca gelecek ancak "dünya da tek kral nakittir" ve bu hâlâ dolar olarak kabul görür...

bu ayrıcalıkları üst seviye de gören danışman vb. ekip, 'tayyarın' arkasın da kuru ekmek, soğan yiyip halkı kutuplaştırmayalım diyemez..!
    varsa da araya alıp hiç etmişlerdir...

girdi piç olduysa affola !

#####################################

bu adamın ülkeyi yönettiğini düşünen, herkese geçmiş olsun...

adamın danışmanları eline ne tutuşturuyorsa onu okuyor, siz zannediyor musunuz ki düşünürek karar verip, karar alıyor..?!?

koca evren de hayaliniz deki gibi devlet yöneten kişi sayısı, bir elin parmakları kadar değil...

o danışmanları kim seçiyor sanıyorsunuz, belediye mi laa orası...

eğer bu ilk çeyrekte yaşananlar, hızla devam ederse... yasak vs s!klemeden doya doya canınız neyi isterse dilediğiniz gibi yaşayın...

son söz k.v 'pala' dan gelsin ;

dünya aslana mı kalmış, kaplana mı ?!? çakal olmayın yeter...
  • önce belediye başkanı oldu. ardından ülkede bir kriz patladı ve daha sonra başbakan oldu.
    günümüzde en yüksek makama erişti ve bunun bir tık üstü yok. şu an her şey.

ancak kriz ile geldi ve şu an kriz döneminde içinde bulunduğu süreç onun için son bir şanstı.
    ama reis o şansı iyi değerlendiremedi.

açıklanan paket halkı tatmin etmedi, sosyal bir devletiz mesajı aslında sadece patronlara gitti.
    bu süreç içinde diri bir reis tüm imkanları kullanıp muslukları ardına kadar açardı. ama açamıyor çünkü sular kesildi.
    hatırlayın ilk dönemleri. 10 yıl boyunca aralıklı yapılan seçimlerde dağıtılan erzaklar, kumanyalar. miting alanında dağıtılanlar.
    şimdi yok. tükendi. kasa boş ne yazık ki.
    son bir şanstı seçim öncesi belki krizi fırsata çevirmek ama olmadı. başaramadı.

son dönemini iyi değerlendiremedi reis.
    belki yazar kasa fırlatmak hayal ona ama ben yapılacak seçimlerde kendisine güle güle denileceğini hissediyorum.
    çünkü reis halkın istediğini veremedi.

kriz ile gelen kriz ile gidiyor. üzgünüz reis bu işin fıtratı bu.
  • kanal istanbul projesi sonunu getirecek.

çünkü kimse 20 sene önceki psikolojide değil. o zaman insanlar daha mutluydu. çünkü genede umudu vardı insanların. ama şimdi baktığında ekonomik sebebler çalışma şartları derken kimsenin kimseye tahammülü kalmamış.

eğitim yozlaşmış. ekonomi bitmiş. bide şimdi tüm dünya salgınla mücadele ederken ve türkiyedede vakalar yükseldikçe ve ölümler arttıkça nasıl bir duruma geleceğimizide şimdiden görüyorum. zaten salgında ekonomiye darbe vurdu. ama kendisi hiçbir şey olmamış gibi kanal istanbul diye diretirse, işler umduğu gibi gitmeye bilir.
  • kötü niyetli.
404 entry daha