52461 entry daha
  • gazi demiş birileri, hangi savaşa gidip gazi olmuş, yada türk milletini arkasına alıp savaşa girmiş onun gaziliği ancak sarayında muza basıp düşerse olur.
  • 2023 yılında ki genel seçiminde muhtemelen aday olamayacak.2 dönem cumhurbaşkanlığı yaptı.seçim kararı alırsa aday olamıyor.meclisin seçim kararı alması lazım aday olması için.meclisin seçim kararı alması için 400 milletvekili gerekiyor.akp+mhp =340 şuan.60 vekile ihtiyacı var.seçim sistemini değiştirmek için de anayasal değişiklik gerekiyor.
    anayasal değişiklik için 360 vekilli referandum gerekli.20 vekil eksik.muhtemelen erken seçim isteyip muhalefetin de oylarıyla meclisten karar çıkabilir.kimse konuşmuyor ama bu sürecin nasıl olacağını çok merak ediyorum...
  • nefret falan değil...
    korkudan ne yapacağını şaşırdı zaar. onun korkusu öyle bir korku ki, başka hiçbir şeye benzemiyor.
  • türkiye'yi, kuzey kore gibi bir ülke yapmaya çalışan ak partili cumhurbaşkanıdır.
  • (bkz: ateist)
  • şu sıralar televizyonu pek açmadığım için maruz kalmadığım siyasetçi. bahçe ile uğraşırken falan sözlük'te de başlıklarına pek denk gelmiyorum. huzur...

büdüt: nüfus bilgilerindeki "din" hanesini değiştirme işini kolaylaştıran kişidir. teşekkür ederiz.
    (bkz: e-devlet inanç bilgisi değişikliği hizmeti)
  • camiilerde çalan şarkılar için haklı serzenişte bulunan partili cumhurbaşkanı.

fakat ağrı'da seçim çalışmalarında camiilerde kendi seçim şarkılarını çalanlarla aynı zihniyete mensup kişilerin bunu yaptığını düşünüyorum. malum oylar eriyor toplamak için böyle bir girişimde bulunmak lazım.

günah keçisi belli zaten; tarihsel ön yargıya sahip chp. müteahhitlere yüz milyarlarca dolar aktarılması, sarayın günlük masrafının 5 trilyona yaklaşması, iç ve dış borcun arş-ı alâ'ya çıkması, belediyeler de dönen yolsuzluklar önemli değil. fatih portakal'ın villası, kemal kılıçdaroğlu'nun arabasının fiyatı daha önemli çünkü.

e millet eskisi gibi yemiyor artık muhafazakar ve milliyetçi söylemleri bunun için böyle bir çalışma yapmak lazımdı.

yalnız bu işin sonu iyi yerlere gitmiyor. toplum yozlaşmakla kalmıyor her geçen gün keskin bir şekilde ayrışıyor.

vahşi kapitalizminin bile mum gibi aranacağı sert otokrasi çağına girmiş bulunmaktayız koltuğa yapışanlar bırakmamak için herşeyi göze almış durumda.

akp bir erdoğan partisidir ve erdoğan bu zemin üzerinde durdukça varlığını sürdürecek. erdoğan bir gün bir şekilde siyaset arenasından çekilirse eğer akp'nin dyp ve anap gibi tarihe karışacağından kimsenin şüphesi olmasın.

sonuçta etrafını saranlar tek kişinin dudaklarından çıkan herşeyin iyi kötü, doğru yanlış olduğuna bakmaksızın biat edenlerdir. seçmen dahil sorgulama, eleştiri meziyetleri yoktur.

yeterli tahsili olmayan, bir devlet adamına yakışacak hiçbir entelektüel potansiyeli ve aktivitesi olmayan birini ülkenin en tepesine yerleştirirsek sonuçlarına katlanmak zorunda kalırız.

platon'un dediği gibi; devlet yönetimi her zaman elit tabakanın olmalı. aksi halde işler mahvolur ve toplum çöker.
  • reis bu aralar kafaya koymuş belli, chp'yi kapatacak. bu aralarki söylemleri direkt ama direkt chp'yi vatan haini ilan eden cinsten. eskiden beridir yapıyor zaten bunu ama en fazla seçim döneminde yapardı ve bu kadar ağır derecede de yapmazdı. dikkat ediyorum 2 aydır çok ağır eleştirilere başladı. bunun üstüne bunun aktrolleri de çok ağır şekilde chp'yi suçlamaya başladılar. örnek verecek olursak (bkz: süleyman ışık) videosuna denk geldim bugün. o videoyu izleyince bariz bir şekilde chp'nin bu aralar hedefte olduğunu anladım. bu son günlerde olan camiden bella ciao çalınması da bu provakasyonun bir parçası olduğunu düşünüyorum. yakın zamanda kokusu ortaya çıkar. fiili olarak olan diktatörlüğün artık adının koyulacağı bir döneme giriyoruz gibi...
  • prensipte bir cumhurbaskani olarak birlik ve beraberligi saglamasi gerekirken, chp dahil herkesin elestirdigi "cav bella" olayini bos gecmesi.
    nede olsa eski futbolcu topu görünce sutu ceki verdi. biliyormusun acinilacak durumdasin.
  • demokrasi anlayışı buradadır
84 entry daha