51218 entry daha
  • house of cards‘ın şu sahnesinde aklıma gelen kişi.

--- spoiler ---

inkâr etmeyin. buna bayıldınız. hiçbir şeyi desteklememe ihtiyacınız yok. ayakta durmam yeter. güçlü adam olmam, eylem adamı olmam. tanrım, siz eyleme ve sloganlara bağımlısınız. ne dediğimin, ne yaptığımın önemi yok. yeter ki bir şey yapayım, güle oynaya peşime takılırsınız. açıkçası sizi suçlamıyorum. onca aptallık ve kararsızlıkla yaşarken niye benim gibi birini istemeyesiniz? özür dilemiyorum. nihayetinde beni sevip sevmemeniz umurumda değil, yeter ki kazanayım. zarlar hileli. kurallara şike karışmış. mantık çağı'nın ölümüne hoş geldiniz. artık doğru ya da yanlış yok. sadece içeride olmak var; sonra da dışarıda kalmak.
    --- spoiler ---

siz eyleme ve sloganlara bağımlısınız. ne dediğimin, ne yaptığımın önemi yok. yeter ki bir şey yapayım, güle oynaya peşime takılırsınız... çok anlam ifade ediyor bu kısım.
  • maske takmayarak kendini göstermesi olumlu değil, olumsuzdur vatandaşın gözünde. millet, "maske takmaması önemli, kitlesi onu gözünde ilahlaştırdı, maske takarsa bu imaj zedelenir," falan diyor da; tam tersine, erdoğan o "halkın içinden gelen dava adamı" imajını zedelemiş oluyor maske takmayarak. yani, "ben virüs kapmayacak kadar temkinliyim önlemlerimi aldım, ama sizin önlemleriniz yeterli değil siz takın" der gibi bir mesaj veriyor. hâlbuki onun yerine halkın, seçmen kitlesinin onu kendileriyle bağdaştırabilmesi lazım. "aaa bak koskoca cumhurbaşkanı bile takıyor, biz de takmalı ve sosyal mesafeye önem vermeliyiz!" diyebilmeleri için.
  • 3 nisan’dan bugüne kadar telefonuma 5 kez bağış yapmam için kampanya mesajı attıran ısrarcı bıyıklı. şu anlık engelledim ama sahaya ineceğini belirttiği ekibi tarafından kapı kapı gezip nakit olarak isteyeceğini düşünmüyor değilim. o kapı açılmaz ve zırnık çalışmaz ama kendisi bilir.
  • kendisi rol modelidir... kimin mi? (bkz: 2 haziran 2020 donald trump konuşması)

trump 'bay obamaaa' 'bu demokrat zihniyeti' de dese tam erdoğan olacak.
  • o değilde yaw reyiz sürekli 'en az 3 çocuk' dedin, dedin de noldu şimdi? kendi kuyunu kazmış oldun, yeni nesilden gram oy alamıyorsun, teneke bağladılar 2023 hedefinin ortasına.

zamanında ki amerika merkezli danışmanların iyi öngörmüş bugünü, vakit doldu.

çanlar acaba kimin için çalıyor?
  • daha simdiden imamoglundan 3-4 puan fatk yemis durumda. 3 sene sonra 10 puana cikar bu fark.

o son mehmet bahceli ittifakini yapmayacakti. mehmetten sonra devamlı oy kaybında adam.
  • ben burada sayın cumhurbaskanımızı övdüğüm zaman aktroll oluyorum. fakat bu ülkeyi ondan daha iyi yönetecek ikinci bir lider yok. hamilelerin idari izinleri konusunda hatanın farkına varıldı. tekrar gebe personelimiz idari izinli sayıldı. benim hamile bir yakınım yok. fakat bir neslin sağlıklı gelişimi için binlerce çalışanı izinli sayılması devlet adamlığının büyük olmanın gereğidir.

sizin gibi bir lider dünya üzerinde yok.
  • büyük lider olsaydı hamilelerin izinlerini hiç iptal etmezdi dediğim akp genel başkanı.

maksat şov yapmak olunca böyle oluyor işte.

(bkz: eşeği önce kaybettirip sonra buldurmak)
  • aktroll olmadığını iddia edenlerin dünya üzerinde benzerini bulamadıkları lider.

bilmem ki bu iddiayı şu an, hamile iken covid servisinde görev yapan, virüs kapan, bebeğini 34. haftada karnından aldıkları ama maalesef kendisi yaşamını yitiren dilek hemşire nin annesi, babası, eşi ve diğer sevenlerinin, on onbeş sene sonra da annesini hiç göremeyerek büyümüş olacak çocuğunun yüzüne söylemek ister mi sincabimezelden mahlaslı suser?

senin hata dediğin, bir evlat, bir eş ve bir anne be kardeş...
    sana rakamla bir olan, dilek hemşirenin yakınlarına dünya demek oysa...
  • neyse ki kum saati çalışıyor :)
859 entry daha