şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
51769 entry daha
  • vaktiyle şöyle bir mektup kaleme aldığından söz edilirdi..
    belki paylaşan arkadaşlar olmuştur ama,
    yine de bilmeyen, duymayan, görmeyen arkadaşlar için bir kenar da dursun..
    gerçektir, gerçek dışıdır bilmem bir iddiadır..
    fakat biz bop eş başkanıyız, bu görevi yapıyoruz diyen bir insan için çok da ekstrem bir olay olmasa gerek.. bilemedim.

dr. paul wolfowitz

savunma bakan vekili

pentagon

washington dc, 20301

ford

4 kasım 2002

değerli dr. wolfowitz,

ülkelerimiz arasındaki tarihsel ortaklık ve dostluğun gelecekte de sürmesi ümidimi paylaşmak için, bu mesajımı ortak dostlar aracılığıyla doğrudan size ulaştırmak isterim.

seçim sonuçlarının bizim genelkurmay saflarında biraz rahatsızlık yaratmış olabileceğinden, resmî konumunuz gereği, hiç kuşkusuz haberdarsınızdır. bilmenizi isterim ki, onların türkiye'nin müreffeh, seküler (çağdaş) ve birinci dünya topluluğunun güvenilir bir üyesi olması ümitlerini partim ve ben de paylaşıyoruz. ve geçmişte hiç olmadığı kadar birleşmiş olan ülkemizin çıkarları için en iyisi olacak şekilde birlikte çalışabileceğimiz kanaatindeyim.

bu amaçla, org. özkök ile mümkün olduğu kadar kısa sürede mahrem, özel bir toplantı yapabilmeyi ümit ediyorum. özel cep numaram şudur: 0533 7?

bu yardım ve ülkeme geçmişte gösterdiğiniz dostluk için çok teşekkürler.

sizinle kişisel olarak görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

samimiyetle sizin olan,

recep tayyip erdoğan

genel başkan

tayyip erdoğan, bu ihanet mektubunu 3 kasım seçimlerinden bir gün sonra abd savunma bakan vekili paul wolfowistz'e yazdı. mektubu özel kurye ile gönderen erdoğan, özel cep telefonu numarasını da bu mektuba yazmış. erdoğan mektupta, genelkurmay'ı, 3 kasım 2002 seçim sonuçlarından rahatsız olduğu gerekçesiyle, abd savunma bakan vekiline şikâyet etti. wolfowitz'ten türkiye cumhuriyeti genelkurmay başkanı ile kendisi arasında arabuluculuk yapması istedi. erdoğan'ın mektubundaki "bu yardım ve ülkeme geçmişte gösterdiğiniz dostluk için çok teşekkürler. sizinle kişisel olarak görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. samimiyetle sizin olan," sözleri de bir "amir-memur" ilişkisini yansıtıyor.

bu mektupla abd'nin büyük ortadoğu projesi memurluğunu açıkça sergileyen tayyip erdoğan, mektubu bu günü kadar yalanlamadı
  • öl artık laan, öl bitsin bu ızdırap...
  • hakkında girilen entryler ışık hızında silinen kişi.

(bkz: akp genel başkanı)
    (bkz: akp'lilerin cumhurbaşkanı)

halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten yargılanıp, cezaevine girmiş tanınmış kişi.

kendisine oy vermeyen herkesi terörist olmakla suçlayan parti genel başkanı.

fetö ile yıllarca beraber yürümüş şahsına münhasır fetö sever.

bitmiş olan pkk'yı, çözüm süreci ile yeniden ülkeye musallat eden lider.

diploma olayı şaibeli ve asla bu durumun gerçeği ortaya çıkmayacak cumhurbaşkanı.

ve;
    kesin bu entry de silinecek. çünkü gerçekler bu ülkede artık barınmıyor.
  • padişah hazretlerimizin sabah-ı şerifleri hayırlı olsundur.

buyruğunuz üzere sivri dille yazılan entry'ler toplu halde siliniyor ama biz de yazmaya devam edeceğiz..

şimdi, türkiye nasıl bir ülke haline geldi ve nasıl bir zamanda yaşıyor, bunu tespit etmekte ve yanlışları dile getirmekte bence hiçbir mahsur yoktur..

1) saygısızlığın, sevgisizliğin, kültürsüzlüğün ve cahilliğin normalleştirildiği, hatta kutsandığı günlerde yaşıyoruz.

2) ülkeyi yönetmesi gereken eğitimli insanları üniversitelerdeki görevlerinden atıyorlar. üniversiteleri kapatıyorlar vs.

3) kamu yöneticilerini seçerken, liyakata değil, namaza gidip gitmediklerine bakıyorlar.
    en küçük bir çatlak ses çıkaranı kara listeye alıyorlar.

4) idarelere yönetici olarak imam hatipten, mahalleden, ilçe teşkilatlarından arkadaşlarını, tanıdıklarını, partiden veya tarikatlardan referansı olanları atıyorlar.

5) türkiye’de torpil, yolsuzluk ve adam kayırma her zaman vardı. ancak bu işlere karışanlar, ortaya çıktığında utanır, başlarını öne eğerlerdi. şimdiyse, tüm bunların çok da önemli olmadığı, gemisini yüzdüren kaptanların devrinde yaşıyoruz.

6) mesele, adam kayırmanın, saygısızlığın, sevgisizliğin, görgüsüzlüğün, kültürsüzlüğün normalleşmesi meselesidir. mesele, bilimin yerine, hamasetin ve bağnazlığın referans alınması meselesidir.
  • selahattin demirtaş için sürekli sokağa insanları çağırdığı ve ölmelerine sebep olduğu iddiası yapılıyor.
    hatta ölen insanların katili olduğu iddia ediliyor.
    eğer insanları sokağa çağırmak sonrasında olanlardan sorumlu olmak anlamına geliyorsa aynısı neden galaksi lideri için uygulanmıyor?
    15 temmuzda halkı sokağa çağırarak yüzlerce insanın ölmesine kim sebep oldu?
    dolayısıyla esas soru hukuk neden farklı kişilere farklı şekilde uygulanıyor bu ülkede?
  • hazreti kutsal başkumandanımız başbuğ başkumandanımız yedi cihanın kurucusu imparator imam mareşal halife-i bin suvari samurai kung-fu üstadı bordo bereli sayın iç işleri bakanımız dış işleri bakanımız halifemiz baş imam öğretmen ilk ve son insanların kralı kuzeyin tek sahibi güneyin kudreti fetöcülerin düşmanı kandırlanların dostu kral el muzaffer
  • dislike rekorlarını altüst eden uber dünya lideri.
  • 2020 yılında ekonomiyi inanılmaz bir büyüme ile kapatacakmışız ben demiyorum reyiz diyor.

iyi ama nasıl?

100 liranın bile 10 lira itibarında olduğu ülkede katma değerli bir üretim olmadığı tarım ürünlerinin bile yetmediği ithal ürünlerin doluştuğu, turizm gelirleri olmayan, cari açığı önceki yılların dönemlerine göre katlandığı, kıdem tazminatlarının bile üfürülmek istendiği bir yerde nasıl ama nasıl büyüyoruz.

biz bu kadar kötü halde iken bizden fersah fersah ileri almanya kriz, küçülme vs açıklarken afedersiniz ama buna kimse inanmaz.

benzinde, sıfır otomobilde, iphone da, playstation da ve alkolde bile verginin vergisinin vergisinin vergisine bile %1 zımbırtılan bir yerde bırak büyümeyi çift haneli küçülme bile kaçınılmazdır.

bu şekilde istek parça gibi ekonomik gösterge ilüzyonlarıya ülke büyümüyor bu mızrak çuvala sığmayınca tabandaki kitlede bu algıları fark etmeye başlayacak.

zira 500 liralık bir alışverişte bile et, süt vs ürün alsan anında para bitiyor. değersiz ürünler alsan aldıkların çöp gibi ve cidden verilen parayı haketmiyor.

yani lütfen danışmanlarınızı ve ekomomi yönetiminizi değiştirin...
  • 83 milyonun üzerine karabulut gibi çökmüş badem bıyıklı şahıs
402 entry daha