54369 entry daha
  • iktidarını sürdürmesini sağlayan en zekice işi kesinlikle medyayı ele geçirmesidir.

eskiden başörtülü ablalar ak parti'ye oy toplamak için kapı kapı dolaşırdı. kadınları ikna ederlerdi. erkekler de kahvehanelerde ve camilerde cemaati ikna ederlerdi. ancak artık yüz yüze oy isteyecek durumları kalmadı. çalacakları herhangi bir kapı çok sert şekilde suratlarına çarpılabilir...

bu nedenle erdoğan kamu bankalarından sağladığı kredilerle yanındakilere medya kuruluşları satın aldırdı. aynı zamanda fetullah gülen'in basındaki gücünü de yanına aldı. zaman gazetesinin 1.2 milyon abonesi olduğu dönemleri biliriz. gazete elbette okur bekler...

ama televizyon denen nane eve destursuz girmektedir. özellikle görsel medya tamamen ele geçirilmeliydi ve erdoğan bunu yaptı. medya patronlarına (bir kısmı akrabası zaten) ne avantajlar sağladığı yıllarca anlatıldı ama onların da sesleri kapatıldı. muhalif hiçbir alan bırakılmamak üzere medya tamamen tek sesli oldu. aldığı üç kuruş maaşa rağmen bütün gün "dünya lideri türkiye" haberleri pompalanan halk buna bile inandı.

diğer partileri tek bir çivi çakmamakla itham ediyorlar fakat unutturdukları bir şey var. yapılan özelleştirmeler bu ülkenin çivisiydi. hepsini sattılar. çoğu yandaşlara satıldı veya çoğunda türkiye zararlı çıktı. hatta türk telekom skandalında dolandırıldık... e şimdilerde satacak bir şey kalmadı. vergilerle ülke yönetiliyor...

kurtuluş savaşı döneminde halkın elinde ne varsa yarısı istenmişti. savaş haliydi. şu anda da maaşlarımızın yarıdan fazlası vergilere gidiyor. zaten daha maaşı alırken yüzde yirmi-yirmi yedi kesiyor. kalan parayla yaptığın her alışverişte yine sıradışı vergiler var. hesaplayın. maaşımızın yarıdan fazlasını devlete vergi olarak gönderiyoruz. bu ülke hiçbir zaman bu hale gelmemişti.

her şey kendisinin sayesinde oldu.

konuya geri dönelim... 90'lar medyası bugün var olsaydı, erdoğan üç gün iktidarda kalamazdı. bu halk ekonomik sorunları nedeniyle erbakan'ı bile harcadı.
  • gitti hiç gerek yokken suriye'yi kaşıdı. libya'da isyancılara para yolladı.. ölmüş pkk'yı kalp masajıyla tekrar diriltti..

sebebi ne? ben mantıklı bir cevap bulamıyorum.
    ama sonuç şu oldu ki elin suriyelisi afganı afrikalisi artık istanbul'un tam ortasında kavga edip adam kaçırıp türk vatandaşına kafa tutabiliyor. kimse de sesini çıkarmadığı gibi çomarların hoşuna bile gidiyor.

eğer kafayı değiştirmezsek, her geçen gün daha büyük felaketler getirecek. bu padişah hz de sarayında oturmaya devam edecek.
  • buraları yıkılıyo benden yıkılıyo
    her gün peşime bıyıklı takılıyo
    ben seni seçtim tahminin doğru
    yasla başını hadi degajeme doğru
  • (bkz: #118212955) katılmıyorum. tam aksine medyada tekelleşmesi karşı cenahı konsolide etti ve medyasının hiçbir etkisi yok. üstü kapalı geçenlerde serzenişte bulundu zaten davamızı anlatmakta zaaf gösteriyoruz falan.

şimdi tam aksine halkın arasına karışmak önemli liderler açısından. erdoğan bundan vazgeçeli çok oldu.

muhalif liderler medyada yer bulamadıkları için sosyal medyada gençlere ve sokakta esnafa halka gidiyor bu yüzden.

dolayısı ile erdoğan'ın yarattığı medya tekeli kendisine fayda sağlamadığı gibi uzun vadede ayakta kalamayacaktır diye düşünüyorum.

(bkz: havuz medyası)
  • 2023'de görevi artık bırakmasını dilediğim kişidir.

hiç bir grup/insan/sistem 21 yıl bir ülkeyi yönetip de rehavete kapılmama, güç zehirlenmemesi yaşamamaya karşı koyamaz. koyamadılar da zaten.

imamoğlu istanbula geldi ne oldu? çalışıyor öküz gibi. gözler üstünde. rehavete kapılamaz.

akp öyle değil. sürekli benzer şeyleri yaptılar ve kazandılar. değişim demek rekabet demektir. lazımdır. lütfendir. yenilik iyidir.

2023'de temennim muhalefetin vatansever kadrolar ile daha içli dışlı olmasıdır. imamoğlu/yavaş ikilisini cb adayı yapmazlar gibi duruyor.

umarım saçma sapan birilerini parlatmaya çalışmazlar. davutoğlu, kılıçdaroğlu falan çıkarsa sikerim böyle ülkeyi diyip gideceğim seçim zamanı çünkü.
  • epictetus'un şu sözünü okuyunca aklıma bizim cumhurbaşkanı recep tayyip geldi, o da bu sözü okumuş olacak ki hayat felsefesi yapmış, henüz ülkede halkın çıkarına, büyük birşey yaptığını görmedik.
    epictetus şöyle demiş ;
    allah aşkına ilk önce ufak şeylerle uğraş, bundan sonra büyüklere geçersin.
  • onun biricik kusuru hiçbir kusuru olmamasıydı.
    şaka yaptım şaka şaka.
  • 1 litre inek sütünün 8,50 tl'ye satıldığı ülkeyi yöneten siyasal islamcı. bu tanım da ona yeter.

idrak edemeyenler için şöyle söyleyeyim: dünyanın ortalama gelir düzeyine sahip her ülkesinde kendi para birimlerince 1 (yazıyla bir) birim olan bir temel gıda bizde neredeyse 10 birim. entry bu kadar.
  • kendisinin bilgisi dahilindemidir ve ya avukatları / taraftarlarının aymazlığımıdır bilmem ama gelecek hafta “cumhurbaşkanına hakaretten” davam var..
    allah şahidimdir, hakaret kelimesi ile sayın cumhurbaşkanımızı aynı hayalde dahi yanyana getirmedim zira burada ki yazılarımı okurken aslında kendilerine hakaret etmeyeceğimi sizler de görebilirsiniz, gerçekten de twitter, son 1.5 yıldırda fcb kullanmıyorum, her hangi bir kamusal alanda küfür/hakaret etmedim ve edecek bir insanda değilim ancak ona rağmen sonuç bu.
    en acıklı kısmı ise bu üçüncü olacak, fena halde can sıkıcı zira tekrar ediyorum ben hakaret etmem hele ki ülkenin cumhur reisine asla!
    kısacası sayın cumhurbaşkanımızın bu dünyadan geçtim ancak hz. allah’ın huzurunda mahkeme-i kübra’da bana borcu var.
  • her gün sabah kalkarken "allahıma şükür, bugün de başkanım" şarkısını söylemiyorsa neyim.
80 entry daha