49198 entry daha
  • sayesinde nefret tanımımı oluşturduğum zat. önceden kimseden nefret etmezdim. çok önceden ama.
  • ne zaman moralim bozulsa stresten delirecek gibi olsam reisin şu videosunu izler azıcık moral bulurum. şerefsizim terapi gibi.yaaaraaanı arzularsın.
  • üstteki entry'ye ek olarak bu beslenme/beslendirme şekli bilinçli olarak bile yapılan bir durum olabilir. özellikle 0-5 yaş aralığındaki çocukların hayvansal proteinlere, esansiyel aminoasitlere ihtiyacı vardır. yani ete ihtiyacı vardır. bu sebeple vegan beslenme yanlış bir beslenmedir ancak konumuz o değil şu an.

avrupa'daki, amerika'daki çocuk bu besin ögelerini alırken, bizim çocuklarımız alamıyor. ve amiyane tabirle aptal yetişiyoruz. yeni nesili boklamak için söylemiyorum bizler de öyleyiz. ekmeksiz yemek yemeyiz mesela. diyetimiz karbonhidrat ağırlıklı. proteinleri ve esansiyel aminoasitleri çok kısıtlı şekilde alıyoruz.

ve böylece yöneten değil, yönetilmek isteyen bir toplum meydana geliyor. aynen akp'nin ve şahsının istediği gibi. yani büyük resmi görün yeğenim, dış güçlerin oyunu minvalinde söylemiyorum bunları ama bir veteriner hekim olarak konuya yorumum bu şekilde.

artık b.o.p mu dersiniz ne dersiniz bilemem ama bizim ülkemizde, özellikle zeka gelişiminin temellerinin atıldığı 0-5 yaş aralığında, yukarıda yazdığım temel besin ögeleri alınamıyor ve sonucunda yönetilmek isteyen bir toplum meydana geliyor. zeki insanı kısıtlı şekilde çıkarabiliyoruz. hayvansal protein alımıyla oluşacak toplumsal zeka artışı hiçbir zaman iktidarların işine gelmemiştir. bu dün de böyleydi, bugün de böyle. kasıtlı yapılan bir durum yani.

örnek: https://www.hurriyet.com.tr/…yakta-tutacak-40073393

edit: mantıklı şekilde bu konu üzerine tartışabilecek varsa yeşillendirebilir. veganlar uzak dursun.

edit 2: @agathis ile yapılan muhabbet sonucu eklemeler yapıldı.
  • bizim paramızı biriktirip yurt dışında gezme ihtimalimizi çalan lider.
    vay anasını ya, arkadaşlar yaş 30 ben ne ara gezeceğim, kur farkı kaldıramayacağımız bir noktaya geldi.
    bugün gezi vlogları izlerken farkettim, yemek menüsü gösterdiler, yıl 2018, 16€‘ ya bir yemek vardı aradaki fark 60 tl ye kadar olsa bütçeni zorlar ama kaldırırsın, 160 tl olunca insan bir durup düşünüyor.
    ben şu an maaşımı biriktirerek hiç bir yere gidemem.
  • bence gerçek recep tayyip erdoğan öldü, bu onun yerine geçirilen yossi kohendir.
  • aşağıdaki videoya göre ekonomiden sorumlu olan şahsıymış.

show ana haber youtube linki

reyiz biraz ekonomiye el atsak diyorum, sanki biraz zorlanıyorum ekonomik açıdan gibi.

şükür olsun bayrağımız inmedi, ezanlarımızı susturamadılar, makam arabalarımız ve şatafatımız devam ediyor. teşekkürler reyiz.
  • kendisine oy verenler onu çok seviyorlar. erdoğan'a oy verme sebepleri ekonomiyi iyi yönetmesi, dış politikada çok başarılı olması, eğitim konusunda atılımlar yapması değildir. öyleymiş gibi yaparlar ama değildir.
    şuanda akp'lilerin gözünde bile sorunlu sevgili gibidir. bir türlü vazgeçemezler, terkedemezler ama getirdiği acıyı da çok net hissederler. işte bu durumda insanlar yeni birileriyle tanışırsa hayatına başka birini sokup mutlu olabileceğini düşünürse kendinde terkedecek gücü bulabilir.
    imamoğlu işte bu yeni sevgili olma potansiyeline sahip ve kendisi de bunun farkında. kendisine aşık olanlar bile yaptığı akla mantığa sığmayan uygulamalar yüzünden bir alternatif çıktığı anda oraya kayabilir.

bu bağlamda kılıçdaroğlu erdoğan'dan şanslı bir liderdir. kılıçdar bir sürü seçim kaybetse bile koltupunu koruyabilirken erdoğan kaybettiği ilk seçimden sonra asla tekrar toparlayamaz
  • pandemi zamanı sırf döviz karşısında çakılan ekonomi konuşulmasın, gündem değişsin diyerek ayasofya' yı cami olarak açtılar. bu salgında şov amaçlı 300.000 kişiye namaz kıldırttılar. yetmedi parti kongresi yaptılar. yetmedi mitingler düzenlediler. yetmedi şeyh cenazesini binlerce kişi ile uğurladılar.

dahası ülkeye giriş çıkışlarda pcr testi istemeden turistleri kabul ettiler, döviz sevdalarından herkesin sağlığını tehlikeye attılar. turistlere sokağa çıkmak serbestken kalan herkesi evlere hapsettiler. kendi ülkesinde kendi vatandaşına ikinci sınıf vatandaş muamelesi yaptılar.
    (bkz: turistin görebileceği herkesi aşılayacağız)

vaka sayıları 60.000' e varınca da e hadi ülkeyi kapatalım.
    sabrediyoruz, sabrın sonu selamet.
  • bugün yaptığı yayında görülüyor ki, dindar gençliğine, çaktırmadan promptera bakmayı öğretememiş sözde dünya lideri.

öyle bir rezillik ki çocuklar kendileri ile ilgili olan bilgileri bile metinden okuyarak dile getiriyor.

ha bu organizasyonu yapan beyinsizler de tahmin edemiyor mu yakın web cam çekiminde kayan gözlerin anlaşılabileceğini...

heyecandan sesi titreyen çocuklar bunu mizansen olarak yapıyorsa ayrı dert, gerçekse ayrı dert...
  • bu akşam iftar programı olup olmadığını merak ettiğim efsanevi siyasetçi.
23443 entry daha
hesabın var mı? giriş yap