• sokağa çıkma yasağı ilan etmeyerek halkın milletin nefretine düçar olmuş kişi. milletin canını değil sermayedari düşündüğü söyleniyor.
  • gerçekten isteseydi türkiye çok güzel bir ülke olabilirdi. asla bir kanada olamazdık tabii ki, çevremizde iki dakikada bir savaş çıkıyor. ama bu kadar rezil olmazdık, halk mutsuz olmazdı, işçiler kendini yakmazdı, insanlar en azından virüs salgınında başkaları gibi "arkamızda devlet var." diyebilirdi.

olan oldu artık. yargıdan veya ahiretten bir şey beklemeyi de anlamsız buluyorum. büyük ihtimal tek ve asıl hesabı tarih kitapları soracaktır. bu adamın bu kadar seçim kazanmış olmasını görenler bize de küfür edecek illaki, o ayrı. (bkz: 5 mart 1933 almanya genel seçimleri) (bkz: 6 kasım 1932 almanya genel seçimleri)
  • kolin&kalyon&cengiz&limak’a köprü, yol, yolcu geçiş garantilerini tıkır tıkır ödüyor, pandemi sebepli ücretsiz izne çıkarılan, işe gitmek zorunda olan vatandaşa para bitti, yok diyor!
    ensar vakfı bağışçısı başkent gaz çatır çatır fatura tahsil ediyor, vatandaşın doğalgaz faturasını bırak iptal etmeyi, erteletemiyor!
    uçak bileti kdvsi, konaklama vergisini iptal ediliyor,
    eve kapanın dediği halkın kurufasulye, makarna kdvsi lök gibi duruyor!
    iran’a, bulgaristan’a ve daha bilemediğimiz kimbilir nerelere maske bağışlıyor, kendi vatandaşı kaç katı fiyata parasıyla maske alıyor, sağlık çalışanları onu da bulamıyor!
    kızılay endonezya için bağış topluyor, kendi insanımız çöpten çürük meyve sebze topluyor!
    evdeki çocuklara eğitim verilecek diye yayın yapılıyor, şu falakette milli eğitimde dahi hala menderes vb siyasi rant peşinde koşuyor!
    dünya liderleri halklarına moral ve bilgi vermek için ya basının karşısında ya da putin gibi bizzat halkın içerisinde, bizimki yerin bilmem kaç kat altında, facetime ile!
  • kıyamet silahı gibi korunan ölümlü şahıs. korunaklı sarayında kapikullarini kanatlarının altına almış her gün "talimatlarla" ülkeyi yonetiyorlar.

insanlar her gün onar onar ölüyor, ise gidemeyenler acaba ay sonunu nasil getireceğim, maasli çalışanlar işimi kaybedecek miyim diye sinir hastası olmuş durumda, bunlar o dev odaların içinde güle oynaya ekranlardan espri yagdiriyorlar birbirlerine.

istediğiniz kadar koruyun, bir bakmışsınız gözle göremediğiniz kucucuk bir organizma usul usul vücuda yerlesivermis.
  • dün haberlerde bakanlar ile yaptığı tele konferansı izledim. tüm bakanların kendi uzmanlık alanlarında bile şöyle yapalım mı böyle yapalım mı vs diye kararı c.başkanına bırakmaları aşırı saçma geldi bana. c.başkanı sizi o işin uzmanısınız diye bakan yapmış ne diye ona soruyorsunuz ne yapacağınızı. iyi ki c.başkanı bakanlardan daha mantıklı davranıp 'bilim kurulu' ne derse onu yapalım dedi.
    bazı bakanların efendimiss tadında hitaplarıda çok ilginçti.. özellikle eğitim bakanı ve içişleri bakanı.
  • her fiyasko bir felaket ile sona erer.
  • zamanında üzerine düşeni yapmış, türkiye için konuşursak, korona virüsüne, sikip atacağı bir ülke bırakmamıştır.
  • prens charles'ın pozitif olduğu duyurulduktan sonra en az 2 ay, ölmesi durumunda en az 6 ay sığınakta kalacağını düşünüyorum. hadi bakalım.
  • ücretsiz maske ve kolonya ile vatandaşları salgından korumaya çalışan dünya lideri.
  • asrin biyikli lideri. o degil de, adam sanki hic olmamis, yokmus gibi kayboldu ortaliktan...
hesabın var mı? giriş yap